Porucha pozornosti, specifické poruchy učení, ADHD

Porucha pozornosti, specifické poruchy učení či ADHD – to jsou termíny, s kterými se rodiče ani učitelé nesetkávají rádi. Kdo má takové dítě doma nebo ve třídě, jistě ví své :-)

Těmto dětem vyhovují spíše alternativní způsoby výuky, které dávají dětem větší volnost a možnosti přizpůsobení se jejich potřebám. Řada takových dětí je ale samozřejmě i v běžných školách, kde – i když to tak na první pohled nevypadá, právě tyto děti postupně mění klasické školství – ukazují na zkostnatělý systém, který více než na přirozené rozvíjení schopností a podporu dětí v sebe upřednostňuje tabulkové známkování a dodržování přesně daných učebních osnov.

Každopádně nás děti s různými poruchami učení a pozornosti mohou mnohému naučit.  Nemáte také někdy chuť vzepřít se systému, který vám nevyhovuje, jen nevíte jak? Nenadáváte sami na to, jak vás to v práci nebaví a že byste s tím nejraději “sekli”? Nebo není to, co vám na celé situace vadí více než to, že si vaše dítě některá písmenka nebo ho nebaví v klidu sedět několik hodin v lavici to, co na to druzí? Co si o vás budou myslet? Nebo obava, co z něj jednou bude?

Důvodů, proč nám vadí, že některé děti vybočují z nějakých škatulek může být celá řada. Velmi zajímavé je zjistit, jaká jsou právě ta vaše. Právě díky tomu si totiž můžete uvědomit, že to není až tak o to, jak se chová nebo co dělá vaše dítě, ale jak co děláte a jak jste zvyklí reagovat na něco vy.

A právě uvědomění si toho může být prvním krokem ke změně, která ovlivní nejen vás, ale také vaše dítě.

Přiznat si to, co nám jakékoli nepříjemně vnímané situace zrcadlí není snadné, ještě těžší bývá podstatu toho změnit. Je třeba se v dané věci pokusit odprostit od přesvědčení, kterých se držíme (někdy ani  nevíme proč) a uvolnit energii zadržovanou energii ve formě potlačovaných nebo nepochopených emocí.  V případě zájmu mohu vypracovat výklad energetického vzorce, na základě kterého v souvislosti s daným tématem automaticky myslíte a jednáte.

Doplňky stravy, které v takových případech dokáží pomoci, můžeme rozdělit do dvou skupin. Ty pro děti a ty pro  rodiče/učitele :-) Kdy vždy platí – že čím snadněji a rychleji se s daným “problémem” vypořádá dospělý, tím následně také dítě (a platí to zejména o rodičích).

Pro dospělého přírodní adaptogen rostlinu rozchodnice růžová Rhodiolin, pro děti Organic Noni.

www.PrirodniCestou.cz

 

 

Rubriky Děti, výchova, vzdělávání, Mentální a emoční vzorce, Přírodní léčba nemocí | 1 komentář

1 komentář u Porucha pozornosti, specifické poruchy učení, ADHD

Napsat komentář