Afty – přírodní léčba

Afty jsou bolestivé bělavé nebo nažloutlé vřídky vyskytující se na sliznicích. Nejčastěji postiženým místem je dutina ústní, ale vyskytují se i v okolí pohlavních orgánů. Jejich nástup obvykle prozrazuje nezvyklé svědění nebo pálení a svému nositeli dokáží pěkně znepříjemnit život. Zvláště prvních pár dnů má postižený problémy i s tak banálními věcmi, jako je žvýkání či mluvení (v případě aft ústní dutiny). Onemocnění probíhá obvykle 1-2 týdny. Původcem bývají viry (např. herpes)nebo bakterie napadající otevřené rány (např. po kousnutí). Aby nebyla napadená místa dále nepřiměřeně drážděna, je dobré ze stravy ihned vyloučit věci jako např.: příliš slané a kořeněné pokrmy, rajčata, citrusové plody, citrusy, papriky, slané chipsy a oříšky a žvýkačky.

Jak se s afty vypořádat přírodní cestou?

Zkvalitnit vnitřní mikroflóru

Pro harmonizaci vnitřního prostředí je ideální kombinace kvalitních baktérií Acidophilus + kaktus nopál nebo vojtěška. Obě tyto rostliny harmonizuje celý zažívací trakt.

Dezinfekce ústní dutiny

Výborně desinfikuje také chlorophyl – ideálně v tekuté formě – Liquid Chlorophyll, přímo boláčky potírejte oreganovým olejem. Dalšími prostředky proti aftům je šalvěj. Její dezinfekční a protizánětlivé účinky mají na hojení aft skvělý vliv. Jestliže afty krvácí, použijte osvědčený extrakt z řebříčku, který má stahující a hojící účinky. Na potírání aft použijte extrakt z arniky horské (hodí se na jak na afty v dutině ústní, tak i na jejich kolegyně v genitální oblasti).

Hojení vřídků

Hojivé a uklidňující účinky pro dutinu ústní má chlorofyl a dodání vitamínů B.

Dodání potřebných živin

Pro dlouhodobou prevenci je vhodný především zvýšený příjem vitamínů. Vybrat si můžete také z řady multivitamínů, kde si zvolíte vhodný podle věku nebo Podle krevních skupin.

Očista organismu

V případě opakovaného výskytu aftů pročistěte svůj organismus pomocí tekutého chlorophylu.

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.