Čas strávený u počítače, mobilu či tabletu – nápor nejen na oči

Jakkoliv se snažíme žít zdravěji a přírodněji, vyhnout výdobytkem moderní doby je v dnešní době v podstatě nemožné. Počítač nebo televize se najde dnes asi v každé domácnosti, mobily jsou běžné i u dětí, tablety jsou dnes i  součástí výuky na školách. Hodiny strávené u počítače, to je denní realita mnoha lidí a někdy i dětí.. Jak z toho ven?

Nálepka, která pomáhá

CE0072_n-228x228Není nálepka jako nálepka. Kromě nejrůznějších samolepek, kterými vylepšujete vzhled svého notebooku nebo stolního počítače, by vám neměla chybět ani nálepka E-protect Stiker a Card. Tyto “drobnosti” vás ochrání před elektrosmogem, který vysílají do okolí všechny elektronické přístroje. Někteří lidé reagují na množství elektromagnetických vln velmi citlivě. Možná i vy cítíte neklid, bolí vás hlava, pokud jste v místnosti, kde je hodně elektroniky. Odborníci doporučují, aby na místech, kde spíte, nebyly žádné zdroje záření. V případě, že se jich nechcete nebo nemůžete zbavit úplně, měli byste je během spánku alespoň vypnout z elektrického zdroje. Nálepka CommuniGuard funguje na principu harmonizace elektromagnetických vln, které vysílá elektronika na vlny podobné lidskému tělu.

Abyste viděli všechno pěkně ostře

Při práci na počítači mrknete za minutu jen šestkrát, přičemž běžná frekvence mrkání je patnáct až dvacetkrát. Následkem je nedostatečné zvlhčení oka a vy pociťujete známé řezání či pálení. Pokud se k tomu přidá klimatizovaná kancelář, špatné osvětlení, starý monitor a vaše nesprávné vykorigovaná oční chyba, problém je na světě. Často namáhané oči potřebují správnou výživu. Doplněk stravy Lutein plus jsou výborným řešením. Obsahují lutein, výtažek z borůvky, vitaminy C a A a zeaxantin. Péče o oči u počítače nepodceňujte, dělejte časté přestávky, očím dopřejte pohled například na krásnou zelenou trávu za oknem, přizpůsobte osvětlení pracovního místa a pokud nosíte brýle, dejte si do nich skla s antireflexní úpravou. Brzy pocítíte úlevu a budete pracovat mnohem efektivněji.

Jakékoli oční potíže ukazují  na přetížení jater, dopřejte si jednou za pár měsíců detoxikaci jater, zregenerujete tím nejen játra, ale významně tím prospějete také právě vašim očím.

Straší počítačová ruka?


A není to jen řečnická otázka o ději nejnovějšího hororu. Lidí trpících syndromem karpálního tunelu každý den přibývá. Dokonce je tato nemoc postupně zařazována mezi civilizační onemocnění a za tento mohutný rozvoj může zejména několikahodinová práce na počítači. Onemocnění postihuje nerv v zápěstí, ten je umístěn v karpální tunel, pokud dochází k opakovaným pohybům, například neustálému klikání myší nebo psaní na klávesnici, kanál se zužuje a postupně zatlačuje nerv. Problémy jsou zpočátku mírné, pociťujete mravenčení v prstech a to zejména v noci, v pokročilém stádiu onemocnění ztrácíte v prstech postižené ruky cit, už nemůžete udržet hrnek, nemůžete otočit vodovodním kohoutkem.

Pro předcházení onemocnění se snažte vyvarovat práci, při níž je ruka dlouho v jedné poloze a vždy myslete i na pravidelné přestávky. Zaměřte se na podporu cév, prokrvení a zpružnění měkkých tkání – coenzym Q10 je nezbytný pro okysličování tkání, kvalitní lecithin působí účinně na pružnost měkkých tkání.

 

Aby trávení neutrápilo


Dlouhé hodiny polosedu před obrazovkou počítače se dříve či později odrážet i na vašem trávení. Peristaltika střeva se výrazně zpomaluje, čehož důsledkem jsou poruchy trávení. Zácpy, pocit tíhy v žaludku, pálení žáhy, jsou vám tyto problémy známé? K tomu řada lidí přidá fastfoodové jídlo, množství káv nebo slazených limonád a skutečně se nemůžete divit, že vaše trávení vám vypovídá službu. Střeva třeba jednoznačně rozhýbat. Namísto emailu můžete papíry kolegovi zanést i osobně, jídlo si přineste z domu a silnou kávu nahraďte čaji a vodou. K tomu přidejte trávicí enzymy podporující trávení Digestive Enzymes a kaktus nopal, která harmonizují trávení a podporují úbytek na váze. Vybrat si můžete ze samotného nopalu – Nopalin nebo zvolit komplex Slim formula, který kromě nopalu obsahuje další látky podporují hubnutí a detoxikaci těla.

Imunita není nesmrtelná jako postavička v počítačové hře


Náš imunitní systém je velmi inteligentní a silný, ale aby takovým zůstal i při každodenních nástrahách, třeba ho podpořit. Podpořit jej můžete několika způsoby, například změnou životního stylu. Začnete pravidelně sportovat, upravíte svou hmotnost a do jídelníčku zařadíte velké množství ovoce a zeleniny, které jsou přirozenými antioxidanty, samozřejmě za počítač si sednete velmi sporadicky. Řeknete si krásná představa, ale nereálná, honění se za povinnostmi, narušené životní prostředí, nepravidelná strava a hodiny strávené za počítačem, nejen v práci, ale i doma. Zde se již poznáváte víc? Abyste neupadli do úplné deprese zvolte přírodní adaptogen rozchodnici růžovouRhodiolin a podpořte imunitu přírodními doplňky, které vám kromě podpory imunitního systému dodají spoustu dalších výživných látek, například mateří kašička – Bee Power nebo tekutý komplex mořských řas a aloe veraOcean 21.

Elektronika a děti

Může vás to jako rodiče zlobit, ale příliš s tím nenaděláte – elektronika patří k dnešnímu životu a naše děti si s ní velice dobře rozumějí. Domluvte s dětmi nějaká pravidla, ale nedělejte z elektroniky manipulační nástroj. Kromě kvalitní stravy s dostatkem čerstvé zeleniny a ovoce, pitného režimu a pohybu jim dopřávejte také Noni, toto opravdu “zázračné”  ovoce dodává tělu množství vitamínů a dalších látek i blahodárně ovlivňuje celkové vnitřní naladění. Organic Noni od CaliVita navíc obsahuje certifikované maliny, které přípravku dodávají příjemnou chuť a synergicky podporují účinky Noni.

 

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Podle věku a stylu života, Přírodní léčba nemocí | Štítky , | Komentáře nejsou povoleny.