Archiv rubriky: Podle věku a stylu života

Čas strávený u počítače, mobilu či tabletu – nápor nejen na oči

Jakkoliv se snažíme žít zdravěji a přírodněji, vyhnout výdobytkem moderní doby je v dnešní době v podstatě nemožné. Počítač nebo televize se najde dnes asi v každé domácnosti, mobily jsou běžné i u dětí, tablety jsou dnes i  součástí výuky na školách. Hodiny strávené u počítače, to je denní realita mnoha lidí a někdy i dětí.. Jak z toho ven?

více

Proč si v sobě nepěstovat parazity

Parazité, plísně, houby jsou organismy parazitující na naprosté většině lidí moderní civilizace. Ano, tito mikroorganismy k nám neodmyslitelně patří, pro naše zdraví jsou dokonce nezbytné – nazývají se také „čističi”, ALE..

Ale 1. zdaleka ne všechny a hlavně 2. zdaleka ne v takovém alarmujícím množství, v jakém je má v sobě většina lidí, která se cíleně nesnaží o pravidelné odčervování (je zvláštní, že od veterináře dostanete pro svého čtyřnohého mazlíčka odčervovací tablety pravidelně každý rok, u lidí se stále naivně všichni tváří, že nic takového nebylo třeba.. )

Takže – ano, někteří parazité svým způsobem čistí naše tělo od odpadních látek, kterými se živí, ale vylučují ještě škodlivější..

Parazité se nejčastěji nacházejí v trávicím traktu, ale velmi rádi osidlují také svaly a orgány jako jsou játra nebo srdce a další. Jsou příčinou nebo jednou z hlavních příčin řady zdravotních problémů a není-li s léčbou současně řešeno také odparazitování – odčervení, pak je to většinou jen zahlazování projevů, nikoli skutečná lečba nemoci, kterým by mělo být zdraví…

 

Jaké nemoci a zdravotní potíže signalizují přemnožené parazity

 

 • Zažívací potíže – nafouklé břicho, pocity plnosti, průjem nebo zácpa, pálení žáhy, syndrom dráždivého tračníku
 • Potíže s pletí – kopřivka, vředy, akné, různé boláky, puchýřky, záněty, otoky, dermatitida, loupání kůže
 • Únava – časté pocity vyčerpání, únavy
 • Problémy s váhou– hubnutím nebo naopak neschopnost nabrat váhu, nechutenství nebo naopak žravost a stálý hlad i při stálém jezení
 • Nervové potíže – deprese, nervozita, podráždění, neklid (odpadní látky, které paraziti produkují, dráždí nervovou soustavu), zapomnětlivost, nesoustředěnost
 • Oslabený imunitní systém– parazité snižují imunitní systém(aby byly lépe nerozpoznatelní),stálé kašlání a nachlazení
 • Srdeční potíže – rychlý a nepravidelný tep, bolesti na srdci
 • Alergie bez zjevné příčiny, potravinová alergie
 • Sexuální potíže u mužů i žen, menstruační problémy
 • Nespavost, časté buzení (často ve 2 až 3 ranní hodině), slintání a skřípání zuby během spánku
 • Chudokrevnost, nedostatek železa, krvácení dásní – paradentóza
 • Časté bakteriální a virové infekce, vracející se kvasinky, gynekologické výtoky
 • Bolesti svalů, bolesti zad, ramenou, artritida
 • Svědění uší, nosu, řitního otvoru

 

Jak souvisí naše chutě s parazity a plísněmi

Parazité jsou velmi důmyslní, nedají se jen tak lehce ošálit a jdou si tvrdě za svým cílem – tím je samozřejmě pravidelný přísun jejich oblíbené potravy. Nejenže mají neuvěřitelnou výdrž a „přeživší” schopnosti, ale doslova nás dokáží i ovládat. Jak?

Například tím, že vypustí speciální chemické látky, které u nás vyvolávají chutě přesně na taková jídla, která milují – sladkosti, mastná, vypečená nebo různě “křupavá” jídla, pečivo, těstoviny a jiné výrobky z mouky. Velmi oblíbené jsou samozřejmě jakékoli umělé ovocné šťávy, alkohol a jakákoli zpracovaná jídla – tedy i vařená.

Stojí také za stále zvyšující konzumaci jídla, která pocitově neuspokojí a člověk má stále pocit hladu.

 

Co dalšího parazité milujíParaProtex - účinně proti plísním a parazitům

 

Tito příživníci se nás všemožně snaží dokopat k tomu, co potřebují a zároveň sami vytváření pro svůj spokojený život v nás,

tím je co nejvíce:

 

 • překyselené tělo
 • střeva zaplněná odpadem z nevhodných jídel
 • zahleněný organismus
 • oslabený imunitní systém

Zkrátka jim maximálně vyhovuje, když se o své zdraví staráme minimálně. A když už, tak za pomoci chemie, to je pro ně ta úplně nejmilejší třešnička na dortu :-)

 

Jak docílit, aby se u nás parazitům nelíbilo?

 

Návod na to, jak se zbavit parazitů je sice jednoduchý, leč zároveň ani trochu snadný.. Stačí „pouze” vyčistit své tělo a udržovat ho v takovém stavu, aby pro tyto cizopasníky nebyl ani trochu atraktivním příbytkem..

 

Doporučuji: PARA PROTEX – vyjímečný, silný a účinný pomocník proti parazitům

více

Játra – detoxikační centrum

Játra jsou orgánem, bez kterého se nedá žít. Probíhá v nich množství procesů, které jsou k přežití organismu naprosto nezbytné. Jde o orgán lokalizovaný v pravé horní části břišní dutiny a jedná se o největší tuhý orgán v těle.

Játra jsou červená až hnědá a za normálních okolností se játra na břiše nedají nahmatat. Skládají se ze čtyř laloků a její hmotnost se pohybuje kolem 1,5 kg.

Celá játra se skládají z jaterních buněk, které se nazývají hepatocyty.

Jaké funkce probíhají v játrech?

Játra je místem, kde se každou vteřinu něco tvoří a odbourává. Je to orgán, pomocí kterého je propojen celý metabolismus cukrů, tuků a bílkovin. K procesům, které v játrech probíhají patří:

Syntéza – tvorba:

– Syntéza aminokyselin (potřebných pro tvorbu bílkovin)
– Syntéza glukózy (a její uvolňování do krve, čímž udržuje její stálou hladinu)
– Syntéza glykogenu (ze kterého se pak v případě potřeby uvolňuje do krve glukóza)
– Syntéza bílkovin (například albumin, který udržuje stálý objem tekutin v těle)
– Syntéza cholesterolu (potřebného pro mnohé další procesy v těle)
– Syntéza triacylglycerolů (jako zásoba energie pro buňky)
– Syntéza faktorů srážení krve (potřebné při poraněních a zástavě krvácení)
– Produkce žluči (potřebná pro trávení a absorpci tuků)

Rozklad – odbourávání:

– Degradace hormonů (inzulín, pohlavní hormony …)
– Degradace amoniaku (odpadní látka degradace všech bílkovin)
– Degradace bilirubinu
– Degradace téměř všech chemických látek (léky, toxiny, alkohol …) Cizí chemické látky se v játrech přeměňují na metabolity, které se snadněji vylučují z organismu.

Jiné funkce jater:

– Detoxikace amoniaku a ostatních látek
– Uskladnění důležitých látek (některé vitaminy, železo ..)

Co člověka trápí, když játra nefunguje tak jak mají?

Příznaky, které nás upozorňují na fakt, že něco není v pořádku s jedním z vitálních orgánů těla. Při poškozené játrech se nejčastěji vyskytuje:

Žloutenka – játra upravuje bilirubin. Pokud tento proces neprobíhá tak jak by měl, dochází k jeho hromadění v těle a následnému ukládání v kůži. Jelikož je bilirubin žlutý, má i samotný člověk žlutou barvu. Takto uložený bilirubin navíc značně svědí a svědění v tomto případě nereaguje na léky.
Bledá stolice – za normálních okolností se bilirubin v játrech přeměňuje na látky, které se vylučují stolicí a obarvit ji. Pokud k takové přeměně nedochází, stolice je bledá.
Tmavá moč – zabarvený bilirubinem, který se do něj vyloučeno, protože nevylučuje stolicí.
Únava – z celkového nedostatku živin, protože játra je místem intenzivního metabolismu, který při poškození vázne.
Snadno vznikající modřiny a dlouhé krvácení – při nedostatečné produkcí faktorů srážení.
Otoky – z nedostatku albuminu, jehož syntéza je malá.

Signálem pro oslabení jater jsou také oční potíže, časté migrény, hypertenze či hormonální nerovnováha.

Játra a péče o ně

Játra jsou velmi zajímavým orgánem také z pohledu regenerace. Pokud játra něco poškodí, nejde obvykle o nezvratný proces. Játra se snaží obnovit své funkce alespoň do takové míry jak to jde.

I když mají játra schopnost se obnovit, samozřejmě existuje hranice, z které už není návratu. Každý člověk by měl mít na vědomí, že o játra se vyplatí pečovat. Minimálně jednou za rok jim dopřejte cílenou detoxikaci jater a zaměřte se na harmonizaci elementu dřeva, který játra zastupují.

více

Máte sedavé zaměstnání a pracujete na počítači?

Lidí, kteří většinu své pracovní doby prosedí u práci na počítači je v dnešní době velké množství. Fyzicky pracuje stále méně lidí, tento trend je logický, spousta činností se zautomatizovala a řadu profesí převzaly stroje. Jak už to ale bývá, je vždy něco za něco. Pracujete-li převážně duševně a ne fyzicky, je třeba k tomuto faktu přihlížet také při péči o své zdraví.

 

Při sedavém zaměstnání spojeném nejčastěji s prací na pc dostávají zabrat především oči a  cévní systém, potíže ale kvůli jednostrannému zatížení těla mohou být také s trávením, vylučování nebo se svaly a klouby.

 

 • Vždy, když můžete, jděte se projít. Odneste papíry, zajděte se napít vody nebo se alespoň několikrát stoupněte na špičky. V nohách se vám tím obnoví krevní oběh a vy tak předejdete vzniku křečových žil.
 • Pokud sedíte za stolem a nikdo vás nevidí, klidně se vyzujte, nohama si občas zacvičte, co chvíli si poposedněte a aspoň trochu pozměňte své těžiště. Pořiďte si menší stoličku pod nohy.
 • Systematicky podporujete žilní systém. Vyzkoušejte účinnou kombinovanou péči vhodného krému a přírodních účinných látek s výtažkyléčivých rostlin. Tablety Vein Protex svým složením poskytují cévám důležitou antioxidační péči. Krém Vein Care uklidní oteklé nohy a o prokrvení se postará zvenčí. Masáž si dopřejte zejména večer, po náročném dni. Oba přípravky jsou vhodným řešením i pro lidi, kteří naopak denně nachodí kilometry.
 • Je-li to ve vaší moci – vzdejte se klimatizace. Nejde-li to, snažte se nesedět přímo pod strojem, který fouká chladný vzduch, případně si přehoďte přes sebe alespoň sako a na krk si dejte lehký šátek. Podporujete svoji imunitu, dlouhodobý pobyt vklimatizované místnosti není pro náš organismus příliš vhodný.
 • Při dlouhodobém sezení sice vydáváte méně energie, čemuž by měla být přizpůsobena vaše strava, zároveň máte ale zvýšenou spotřebu vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin. Užívejte pravidelně kvalitní multivitamin a antioxidanty.
 • Nezbytné je zaměřit se stravu. Kromě dostatku zeleniny a ovoce vám s pravidelným vyprazdňováním a správným zažíváním pomohou kvalitní probiotika a rostlinky jako je nopal, vojtěška nebo mořské řasy spirulina a chlorella.
 • Dodržujete pitný režim. Zkuste odbourat popíjení kafe, černého čaje, slazených limonád. Nejvhodnější je voda, bylinné čaje, vyzkoušet můžete i různé obilné kávy. Mým oblíbeným nápojem je také naředěný tekutý chlorofyl – Liquid Chlorophyll.
 • Dopřejte regeneraci namáhaným očím od počítače. Oči vás mohou pálit, slzet, červenat. Ráno můžete vidět dobře i bez brýlí, večer máte pocit, že byste potřebovali minimálně brýle sněkolika dioptriemi. Kromě kapání umělých slz, které oči uklidní na určitý čas, sáhněte i po výživě zevnitř. Lutein Plus se postarají, že vaše namáhané oči dostanou potřebné živiny a problémy se vytratí nebo alespoň zmírní.
 • Naučte se odpočívat. Možná si řeknete, že je to směšné, vždyť odpočívat umíte a činíte tak rádi – prostě si sednete ktelevizi a „relaxujete”. Asi tušíte, že to není zrovna to pravé ořechové. Pokud máte zaměstnání, kde se svižně pohybují leda tak prsty po klávesnici, ideální odpočinek je pro vás bezesporu fyzická aktivita.
více

Pro muže

Většina žen si myslí, že být mužem musí být prostě úžasné. A jejich úvahy jsou v celku opodstatněné – žádný měsíčních premenstruační syndrom, muž vypadá sexy i když zrovna vstal z postele a má na tváři několikadenní strniště, nesežírají ho noční hypotézy o významu té, či oné narážky, nelevituje nad záchodovou deskou a mokré plavky na něm mohou klidně uschnout i tisíc krát. Takto by se dalo pokračovat a pokračovat, ale každá mince má dvě strany. Fakta o mužské populaci hovoří jasně – umírají dříve než ženy, častěji trpí civilizačními nemocemi, orgasmus nemohou předstírat, ani kdyby moc chtěli, a mají mnohem větší predispozici přibírat. Z toho vyplývá, že být mužem nemusí být až tak fajn… Ledaže by si muži uvědomili, že péče o sebe je užitečná a mohou tím pomoci nejen sobě, ale i manželkám, matkám, sestrám, babka, které dennodenně sžírá strach právě o toho jejich muže.

Když má muž období vzdoru

Ne, ne obdobím vzdoru netrpí jen děti a náctiletí. Vyznačují se jím i pánové, kterých se ženy snaží přesvědčit o zvýšené konzumaci zeleniny či ovoce nebo vyzkoušení krému na suché ruce. A, že vzdor je to povětšinou ukázkový potvrdí miliony žen na celém světě a důvod je jediný, v muži se ozývá jeho mužnost. Přece se kvůli suchým rukám nezmění na ženu, která má křemík na všechno a kvůli snížení váhy na králíka chroupajícího mrkev. Pánové, je na čase si uvědomit, že nároky dnešní společnosti na vaše osoby jsou podstatně větší, než byly v době, kdy jedinou starostí bylo ulovit mamuta. Ne že se nyní rozběhnete do koupelny vyrabovat všechny prazvláštní nádoby s různorodým obsahem. Vaše pokožka má zcela jiné potřeby. Na rozdíl od ženské je hutnější, obsahuje více vody, více se mastí a díky vyššímu zastoupení kolagenu se na ní vytváří méně vrásek. Proto se rozhlédněte po kosmetice určené výlučně mužům a používejte ji. Věřte, že to vaší mužnosti neubere ani chlup, právě naopak nic se necení víc, než čistý a voňavý chlap. A když už budete v nákupním maratonu, zkuste se porozhlédnout i po něčem co podpoří vaše zdraví i zevnitř. My víme, že jste spíše zastánci multifunkčních produktů, které za málo peněz dokáží všechno. Velkou část z toho všeho zvládne multivitamin určený pro muže VitalMan. Speciální přírodní složení pozitivně působí zejména na sexuální zdraví a díky dvaadvacet procentnímu kofeinu z guarany vydržíte nároky nejen svého šéfa, ale i žen v širokém okolí.

Být fit v každém věku

Postav dom, zasaď strom a zplodit syna. Staré dobré pravidlo, které uctívají zejména tchýně. Na dům či byt si vezmete hypotéku, zasadit strom nebude vůbec těžké, jen co s tím synem. Tak v první řadě to syn být vůbec nemusí, hlavně, že bude děťátko zdravé a bude vyrůstat v spokojené rodině. Aby vaše plány na pokračovatele rodu nezhatily zdravotní potíže, předcházejte jim. Tvorbu spermií podpoří Arginine plus a Vitamín E. Tyto dva přípravky mají nejlepší účinek, pokud je užíváte společně. Vitamin E je skvělým antioxidantem, v těle chrání cévní systém, snižuje krevní tlak a napomáhá při lepším transportu kyslíku v organismu. Arginin můžete, kromě tablet, najít i v sezamových semínkách, hnědé rýži, mouce nebo čokoládě. Pokud vás zmáhat každodenní povinnosti a poslední na co večer myslíte je sex, vyzkoušejte tablety Pro-selenium. Obsahují čistý selen, který blahodárně působí na zvýšení sexuální aktivity a navíc očišťuje tělo od těžkých kovů. A pokud se toho na vás valí opravdu hodně, pomůže vám Stress Management, komplex vitaminů B, kyselina listová a hořčík je to pravé pro rozhašené nervy.

I muž může být v přechodu

Mužský přechod je podobný tomu ženskému, jen s tím rozdílem, že pokles v hladině hormonů je mnohem postupnější. Proto se muži nesmetl každou hodinu v jiné náladě a vyhýbají se jim i návaly horka. Jejich přechod však nelze brát na lehkou váhu, nedostatek testosteronu s sebou přináší rizika vzniku mnoha závažných onemocnění, především jde o náhlý infarkt, cévní příhody, vznik cukrovky, anémii či osteoporózu. Přechod bude mít dopad pravděpodobně i na váš sexuální život a hustotu vlasů. Nezoufejte, tento stav neubírá ani z vašich zkušeností, ba dokonce ani ze sexappealu. Takový George Clooney má padesát, šediny už snad i desetiletí a jaký je sexy a šarmantní J. Ale, abychom vás nenavedli do hluboké deprese, svůj přechod nemusíte přečkat zavřený doma, pokud vás váš stav obtěžuje, konzultujte ho se svým lékařem. Stejně jako existuje účinná léčba pro ženy, existuje i pro muže. Pokud patříte k těm, u kterých jsou příznaky jen mírně, podpořte své zdraví užíváním doplňků výživy. Pro muže v andropauze jsou účinným řešením tablety Pro-state power. Téměř deset účinných látek upravuje rozkolísané hladinu hormonů a má výborné podpůrné účinky i při léčbě onemocnění prostaty. V případě, že se tato onemocnění zachytí včas, postačí konzervativní léčba. Na zdraví prostaty ovlivňuje i zinek, v chelátové vazbě ho najdete v tabletách Chelated Zink.

Pneumatika patří na auto, ne na váš pás

Tak pánové a je to tady. Pneumatika kolem vašeho pasu není ani trošku vkusnou záležitostí a je úplně jedno, jestli je od piva, od nedělních koláčů nebo uzenin. Je na čase vstoupit si do svědomí. Nejenže přibývajícími centimetry v pase se zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, ale i vaše libido klesá kosmickou rychlostí. Pravděpodobně se zadýcháte po ujetí deseti schodů a s vašim cholesterolem to není zrovna nejideálnější. Ještě zmíním hladinu cukru v krvi, přidám stres, špatnou životosprávu, kouření, příležitostný skleničku av pekle vám už podkládají pod kotlík. Stále je čas změnit to, nemusíte se vzdát všech požitků, na začátek postačí, když jejich omezíte a uvidíte, že časem, když budete na své vysportované tělo lákat mladé kočky, si vzpomenete na těžké začátky. Začněte například běhavé, kole nebo zajděte do posilovny. Tam pod dohledem trenéra můžete řízeně shazovat nadbytečný tuk, aniž byste ztratili případnou svalovou hmotu. Pokud to myslíte s hubnutím seriózně, sáhněte i po doplňcích výživy s chromem, ten je důležitý při metabolismu glukózy a tuků, startuje látkovou výměnu a zlepšuje tvorbu svalové hmoty.

více

Vitamíny a doplňky stravy pro malé děti

Chránit dětský organismus před nepříznivými vlivy je důležité již od narození. Maminky si při pohledu na novorozeně dávají předsevzetí, jak ho ochrání před úrazy, viry, jak se budou starat o jeho zoubky. Není to lehká meta, ale péči, kterou vynaložíte se vám vrátí ve spokojeném úsměvu vašeho menšího nebo většího potomka.

Mateřské mléko – dokonalý výživový multipreparát

Kojte co nejdéle, min. prvních 6 měsíců. Imunita malého miminka se vyvíjí postupně a čím déle dopřejete svému miminku mateřské mléko, tím lépe. Kdy s kojením přestat úplně je vždy pouze věcí maminky – jak ona cítí, že je to správné. Věřte sami sobě, “odborné” knížky nechte stranou. Sama jsem syna kojila do jeho 2,5 let :-).

Vitamíny po ukončení kojení

Po ukončení kojení je imunitní systém děťátka mnohem více ohrožen. Ochranu z mateřského mléka je proto vhodné nahradit poté multivitamíny, které jsou speciálně určeny na podporu buněčné imunity malinkých dětí. Infant formule je multivitamín v tekuté formě a obsahuje řadu vitaminů B, vitamin C, A a E. Jste-li jako já příznivec spíše co nejvíce přírodních produktů, doporučuji zvolit náš oblíbený SambuRex, jehož hlavní složkou jsou bezinky a spolu s dalšími velmi vhodně zvolenými léčivými rostlinami významně podporuje imunity. Jeho velkou výhodou je také to, že obsahuje pouze přírodní látky a je bez alkoholu. Vhodný je pro děti od 1 roku.

Podpora zdravých zoubků a kostí

První mléčné zoubky oslavte objednáním se u stomatologa. Ten vás nejen poučí o správné péči o dětský chrup, ale i upozorní na případné budoucí odchylky v zuboradí. Děťátko se seznámí s vybavením ambulance a pokud bude třeba později ošetření, ať už mléčného nebo trvalého chrupu, proběhne mnohem klidněji.

Vitamin D podpoří vývoj zdravých zoubků  i stavbu kostí. Jeho podávání je důležité zejména v období zrychleného růstu. Během prvních deseti let svého života dítě naroste až o 100 centimetrů. Žvýkací tabletky Lion Kids D je multivitamin pro děti ve formě zvířátek s příjemnou chutí. Samozřejmostí je rozmanitá strava s dostatkem ovoce a zeleniny.

Zdravá střeva – základ zdraví

Celkové zdraví organismu významně ovlivňuje stav trávicí soustavy. Pokud tělo osídlí mikroby, může dítě trpět průjmy, nechutenstvím, plísňovými onemocněními, zápachem z úst a celkovou náchylností sliznic na virová onemocnění. Zdravé dětské bříško podpoří probiotika Probio Balance. Čtyři miliardy prospěšných bakterií kmenů Lactobacillus a Bifidobacterium navrátí trávení stabilitu. 

Pomozte svému potomku vyrovnat se se změnami 

Častou nemocnost a duševní neklid, příznačný pro nástup dítěte do kolektivu, snadněji zvládnete podáváním šťávy z výjimečného ovoce – Noni liquid. Zklidní rozrušení a podrážděnost malých dětí, kteří si náhle musejí zvyknout na jiný režim. Noni zkvalitní jejich spánek a celkově zklidňuje a harmonizuje. Při dlouhodobějším užívání má výborné výsledky také na hyperaktivní děti a vzteklounky… :-).

více

Pro duševně pracující

Každý z nás byl stvořen na něco jiného, ​​někdo má výborný organizační talent, jiný umí mistrovsky zacházet s dřevem. Svět potřebuje i jedněch i druhých. Duševní práce je však často podceňována. V lidech přetrvává pocit ze starých časů, že inteligence se jen procházela po katastru, zatímco obyčejný lid tvrdě dřel na poli, v lese a opatroval svůj statek. Dnes se již naštěstí nesdílíme na inteligenci a poddaných. Pracujeme, abychom spláceli účty, hypotéku, měli co jíst, co si obléci a v konečné podstatě nám je úplně jedno co děláme za práci, hlavně, že za ni dostáváme zaplaceno. No dokud je to naší existenci relativně jedno, tělo může mít diametrálně odlišný názor. Duševní práce na něm zanechává stejně výrazné stopy jako práce, při níž tečou litry potu a létají třísky.

Syndrom vyhoření

Na duševně pracujících číhá tato diagnóza více než na kohokoliv jiného. Množství lidí si přitom myslí, že jde jen o chvilkovou nechuť do práce nebo depresi, z níž se dá jednoduše vyspat. Bohužel, tak jednoduché to není. Syndrom vyhoření je regulérní diagnóza, která si vybírá především z povolání, u kterých je přítomna interakce mezi lidmi – lékaři, učitelé, manažeři, finanční poradci, vychovatelé, úředníci … Probíhá v několika fázích, dokud se dostanete do té poslední, může uběhnout pár měsíců, ale i rok. Spouštěčem je zejména stres, neadekvátní nároky na zaměstnance, frustrace, pocit, že na pracovišti nic nefunguje, ale i špatné mezilidské vztahy a vysoké emocionální vypětí (zdravotní sestry a pacienti). První fází je působení stresu, vrátit se do původního stavu přitom ještě nemusí být problémem. V některých povoláních se působení stresu cyklicky opakuje, například ve školství stres na pracovníky vrcholí vždy na začátku školního roku av době předávání vysvědčení. Jiné povolání mohou mít míru stresu stálou (lékaři). Ve druhé fázi se zvyšuje rezistence vůči napětí a stresu, tehdy se začínáte izolovat od spolupracovníků a části jejich, ale i celou práci cynickými poznámkami. O syndromu vyhoření mluvíme ve třetí fázi, vyznačuje se absolutní apatií vůči dění na pracovišti, cítíte se tak neuvěřitelně vyčerpaný, že i provedení té nejlehčí činnosti je pro vás nadlidský výkon. Kromě pocitových příznaků může syndrom provázet i řadu fyzických symptomů jako jsou žaludeční nervozita, zvracení, průjmy, tiky očí či rukou, bolesti hlavy nebo poruchy ve spánkovém cyklu. Nejjednodušším řešením jak syndromu vyhoření předcházet je naučit se relaxovat a nemyslet na práci i tehdy, když jste doma. Možná si řeknete, že je to směšné, vždyť odpočívat víte a ještě jako rádi. Není však odpočinek jako odpočinek, pokud pracujete hlavou ideální je pro vás fyzická aktivita. A nezapomínejte se na svou práci dívat reálně a bez ideálů, dříve či později o nich tak něčí pomocí přijdete. Pokud jste se již dostali do stavu, kdy vám všechno přerůstá přes hlavu, vyzkoušejte výživové doplňky proti stresu, zejména ty s obsahem vitamínů B a magnézia vám určitě pomohou. Ověřené účinky proti stresu má i rostlinka rozchodnice růžová, její výtěžek obsahují tablety Rhodiolin, společně se zinkem posílí i vyčerpanou imunitu.

Připevněný k židli nebo ubehaní k smrti

Poznali jste se v jedné z těchto krabiček? Povolání ve kterých je gró práce prováděné hlavou jsou obvykle spojovány s dvěma protipóly. Buď strávíte celý den na kancelářské židli v klimatizované kanceláři nebo naopak, běháte tak, že se z vás lijí litry potu. Ani jeden ani druhý extrém není správný. Při sedavém zaměstnání spojeném nejčastěji s prací na počítači trpí celou řadu tělesných soustav, především kosti a klouby, ale i oči či cévní systém. Vždy když můžete jděte se projít. Odneste papíry, zajděte se napít vody nebo zbehnite do bufetu, v nohách se vám obnoví krevní oběh a vy tak předejdete vzniku křečových žil. Zasedeným nohám nepřidají ani vysoké boty, které řada firem požaduje od svých zaměstnankyň. Pokud sedíte za stolem a nikdo vás nevidí klidně si je vyzujte, bolesti nohou budou na konci dne přece jen snesitelnější. Na podporu zdraví žilního systému vyzkoušejte kombinovanou péči krému a tablet. Tablety Vein Protex svým složením poskytují cévám důležitou antioxidační péči. Krém Vein Care uklidní oteklé nohy ao prokrvení se postará zvenčí. Masáž si dopřejte zejména večer, po náročném dni. Oba přípravky jsou vhodným řešením i pro lidi, kteří denně nachodil kilometry.

Klimatizace – postrach zdraví

Kolik krát jste se už bořily se zaseknutý krkem, bolavýma ušima, zapálenýma očima a rýmou, nespočetně krát? A víte, že za to může i klimatizovaná kancelář. Klimatizace je užitečným pomocníkem, ale pokud v letních vedrech najednou vejdete do místnosti, ve které je o deset či patnáct stupňů méně než venku, pro tělo je to šok, se kterým se vypořádá po svém. Především se snažte nesedí rovně pod strojem, který fouká chladný vzduch přímo na vás, a k tomu nemůžete zabránit přehoďte přes sebe sako a na krk si dejte lehkou šátek. Oči oslabené prací na počítači mohou ve spojitosti s klimatizací reagovat pálením, slzením, ale já kolísáním dioptrií a rozmazané vidění. Ráno vidíte v brýlích nebo kontaktních čočkách výborně a večer máte pocit, že byste potřebovali minimálně o čtvrt dioptrie silnější pomůcky. Kromě kapání umělých slz, které oči uklidní na určitý čas sáhněte i po výživě zevnitř. Tablety Lutein Plus se postarají, že vaše namáhané oči dostanou potřebné živiny a problémy se vytratí nebo alespoň zmírní.

Mozek spaluje cukr

Pokud sedíte celý den zavřený v kanceláři, vaše tělo nemá nejmenší šanci spálit všechny tuky, které za den přijmete. Výsledkem je nadváha a často marný boj s ní. Největším problémem v tomto případě je fakt, že mozek spaluje cukr, zatímco tuk z jídla se vesele usazuje. Pokud máte k tomu všemu zpomalený metabolismus, vaše snahy zhubnout nemusí padnout na úrodnou půdu. Důležité je upravit svoje stravování tak, aby váš celodenní příjem byl nižší než je výdej a samozřejmě nehladovět. Pokud tělo týrate fázemi hladu a fázemi jídlu, vytváří si zásoby, protože nikdy neví, kdy mu zas zastavíte kohoutek. Správně a efektivně hubnout je hotové umění a vyžaduje pevnou vůli. Spálit nadbytečné tuky a pěkně vyformovat postavu můžete i díky tabletám s přírodními výtažky. Látky, které obsahují jsou ověřené a účinné. Pro nastartování metabolismu a celkové pročištění organismu sáhněte po kombinaci nopálu, zeleného čaje, zázvoru, kurkumy a chromu. Tyto a další složky obsahují tablety Slim Formula. Díky nim vás zaručeně přejdou choutky sníst všechno na co dosáhnete, a pokud upravíte celkovou životosprávu a přidáte pohyb, nadbytečně kilogramy půjdou dolů jedna radost.

více

Pro sportovce

Gratuluji vám! I když jste asi v menšině, nic si z toho nedělejte, vždyť dobrého mnoho nebývá. Dobrovolně sportovat, to se skutečně často nevidí, spíš o tom všichni rádi čteme v pohodlném křesle a s lupínky v ruce. Proto skládám před vámi klobouk, ať už jste vrcholovými nebo jen rekreačními sportovci. Tělo vystaveno každý den zátěži vyžaduje speciální péči. Pokud se nechcete dopovat umělými látkami můžete vyzkoušet přírodní produkty. V široké nabídce pro sebe jistě najdete to pravé.

Nepodceňujte regeneraci

Ve světě neexistuje věc či činnost, která by byla jen pozitivní, tak je to i se sportem. Nepochybně má pro tělo zejména příznivé účinky (okysličují tkáně, odbourávají se tuky, zlepšuje se držení těla, posiluje se kardiovaskulární systém). Na druhé straně, každý druh sportu zatěžuje jistou část těla více než jinou. Tenisté mívají problémy s rameny, běžci s kolenními a kyčelními klouby a fotbalistům se povětšinou přihodí zlomenina či natržení šlachy. Skutečně bychom nenašli sport, který má pro svého nadšeného vykonavatele pouze příznivý účinek. To vše výše zmíněné, ale neznamená, že byste si teď měli sednout před televizi a raději nedělat vůbec nic. Důležitá je pravidelná péče, rozhodně ji nepodceňujte, má svůj význam stejně jako úvodní rozcvička a závěrečný strečink. Pro udržení příznivé kondice a rychlou regeneraci pravidelně pijte Noni liquid. Tento sirup obsahuje sušinu z ovoce noni v níž je zastoupeno až osmnáct aminokyselin, ty příznivě působí na svalstvo a zabraňují jeho ochabování. Kromě toho tato superpotravina obsahuje železo, mangan, hořčík, sodík a řadu dalších látek, které lahodit sportující tělu.

Aby klouby nezkřípaly

Zátěž na klouby je enormní, přibývajícím věkem a každodenní námahou nám už nemusí sloužit tak jak bychom chtěli. Úrazy kloubů při sportu bývají zrádné zejména pro možné krvácení do kloubního pouzdra. To se často navenek projeví jen jako otok, který časem sice zmizí, ale v kloubu už mohou nastat nevratné změny. Abyste se nestali adeptem na artroskopii kolena poskytněte kloubem přirozenou výživu. Tablety JoinProteX Forte obsahují chondroitin, glukosamin, kyselinu hyaluronovou a další látky, které zajišťují optimální funkci a výživu kloubů. Pokud rádi běhavé, investujte do kvalitních běžeckých bot, tlumí otřesy způsobené dotykem nohy o tvrdý povrch. Stejně myslete i na chrániče kolen a loktů při bruslení, nejsou jen zbytečným vytahovačů peněz. Pokud se věnujete právě sportem, které mimořádně zatěžují klouby, zajděte si alespoň jednou do týdne zaplavat, uvolníte spasmy a kloubem se ve vodě uleví.

Kosti ze železa

Zlomeniny se bohužel nevyhýbají ani sportovcům, právě naopak, vyskytují se velmi často, a to zejména při kontaktních sportech. Pro sportovce je typická únavová zlomenina. Od té běžné se liší tím, že na její vytvoření není potřebný úraz. Pokud si na trénincích pravidelně na sebe nakládáte více než zvládnete, koledujete si o pořádný problém. Na kosti se námahou (během, skoky) vytvářejí drobné trhlinky, které se za normálních okolností stihnou zregenerovat, ale při intenzivním sportování se prohlubují, vznikají nové a vyvrcholí až vznikem únavové zlomeniny. Léčba bývá zdlouhavá a co je nejhorší, vyřadí vás z tréninkového procesu a vám klesá tvrdě nabytá kondice. Očekávejte od svého těla jen tolik, kolik reálně může zvládnout. Nepřiměřenou zátěž, kterou od něho vyžadujete vám dříve či později vyplatí vznikem zdravotních potíží. Každý má talent na něco jiného, ​​proto se raději věnujte více sportem na průměrné úrovni než jednomu při kterém se jen trápíte. Světovým šampionem přece nemusí být každý. Aby se vám zlomeniny vyhýbali dejte si každý den tabletu plnou vápníku, hořčíku, sodíku a vitaminu D – Strong Bones Plus. Kromě pevnosti kostí, příznivě působí i na nervovou soustavu a zvyšuje výkonnost, což jako sportovci určitě oceníte.

Křeče svalům nesvědčí

Křeče svalů jsou dobře známé většině lidí. Uprostřed noci se vzbudíte na ukrutnou bolest lýtka či chodidla, nejednou vám i slzy vyhrkne a uvažujete co teď. S nohou se nedá ani pohnout, křeč vám ji vytáčí do různých směrů, sekundy trvají nekonečně dlouho. Sportovce velmi často kromě nočních křečí přepadávají i křeče svalů během cvičení. Tento nepříjemný okamžik musíte přečkat a snažit se sval pomaličku narovnat, pokud se vám to podařilo můžete začít s jemnou masáží. Takovými nepříjemnými stahy tělo reaguje na různé podněty, jednak může jít o stav po cvičení, a jednak mu mohou chybět minerální látky a vitamíny. V druhém případě je mimořádně účinný hořčík a vitaminy skupiny B. Obě účinné látky spolu s protizánětlivým zinkem najdete zastoupeny v tabletách Magnezit B6.

Okysličená tělo podává lepší výkony

Ano je to tak, kyslík je životabudičem pro všechno živé, lidské tělo nevyjímaje. Jako sportovci už určitě víte jak správně dýchat a pravděpodobně nefučíte při běhu po schodech jako slon. Vyzkoušeli jste už dechová cvičení? Díky nim můžete zvýšit funkční kapacitu svých plic a tím podávat i lepší výkony. Za vyzkoušení to rozhodně stojí. Kyslík se v těle váže na červené krvinky, ty ho roznášejí dál všude tak, kde je potřebný. Lidé trpící nedostatkem hemoglobinu trpí často dýchavyčnosťou. Možná k nim patříte i vy a přesto, že máte výbornou kondici stává se vám, že nevíte popadnout dech. Pro vás, ale já pro ostatní sportovce, kteří chtějí svému tělu dopřát více kyslíku doporučujeme Iron plus. V tabletách najdete železo v chelátové vazbě, díky níž ho tělo zužitkuje bez ztrát. Třicet gramů vitamínu C a komplex bioflavonoidů z citrusů navíc posílí vaši imunitu, abyste mohli sportovat za každého počasí.

více

Pro studenty

Ve vzdělávacích institucích strávíme až jednu třetinu života. A přiznejme si, že nám pobyt v nich často k životní radosti nepřidává. Milí studenti, nejednou možná máte pocit, že vás celý školský systém akorát o rozum a zdraví připraví. Ale na druhé straně uznajme, že pokud by první hodiny začínali o desáté, do školy by už nepřišel vůbec nikdo a dva roky na napsání diplomovky? Vždyť to byste už zapomněli, o čem vlastně byla. Nezbývá nám jiné než uznat, že nám špatně vlastně nechtějí, jen na to přijdeme většinou až prožitými lety. Konec konců, v životě je to skvěle vymyšlené, do školy chodíme v době, kdy je naše mladé tělo schopné rychlé regenerace. Neboť jíst každý den majonézové saláty z bufetu, učit se do rána povzbuzeni litry kávy a pořádně zapít každou zkoušku bez ohledu na to, zda byla či nebyla úspěšná, by už například takový padesátník nemusel zvládnout.

Čest a sláva, paní káva!

Student během působení na vysoké škole (tato potřeba začíná již v maturitním ročníku) řeší několik důležitých otázek přežití. Základní je, jak to všechno neuvěřitelné množství informací dostat do hlavy a ještě k tomu jich ve správný čas použít. Tato potřeba sílí zejména během maturit, zkouškového období a vrcholí v období státnic. Že velmi dobře znáte sebe sedíc zoufale za počítačem v týden nepřevlečeném pyžamu a kolem se vyjímá hora nádobí a obalů od sladkostí? Nic si z toho nedělejte, i to je realita studentského života. Efektivně se naučit co potřebujete a přitom si i dostatečně odpočinout, vůbec není nezvládnutelné. Důležité je udělat si v učení systém, tři dny před státnicemi vás už akorát chytí stres a ne elán do učení. Neobětujte noční spánek sezením nad knihami a nedopujte tělo množstvím povzbuzujících látek. Kombinace kofeinu z kávy, zeleného a černého čaje, energetických nápojů a velkého množství sladkostí vás může klidně i zabít. Chce to systém a zdravý selský rozum. Vyzkoušejte tablety Guarana – Energy & Memory, obsahují kombinaci vitamínů C a E, lecitinu, guarany a dalších látek, které dodají vašemu tělu potřebnou energii a stimulují činnost mozku. Díky tomu si snadněji zapamatujete vše potřebné. Při užívání se řiďte doporučeným dávkováním a zejména nekulmujte příjem povzbuzujících látek.

Deset deka tresky a dva rohlíky

Ruku na srdce, jak vypadá váš jídelníček během semestru? Že nic moc? K snídani sladká buchta z bufetu, oběd strávený na seminářích, pozdě odpoledne rychlá bageta nebo pizza, na večeři rohlík s tuňákem a přitom káva z automatu a slazené nápoje. Čest těm, kteří se v tomto popisu nenašli. Nám ostatním nezbývá než bojovat s neustálými problémy s trávením. Přehlušit hlasité kručení, zda ulevit od úporných křečí vám mohou pomoci trávicí enzymy. Tablety Digestive Enzymes obsahují pankreatin, pepsin, amylázu, papain a další látky podporující trávení. Díky nim snadno strávíte přírodní, ale i živočišné složky v potravě. Kromě enzymů vám výbornou službu udělají i probiotika. Probio balance obsahuje čtyři miliardy užitečných lactobacilů a bifidobakterií, které obnoví rovnováhu ve vašem trávení. Pokud se nepravidelná strava během semestru odráží i na vaší přibývající váze, vyzkoušejte tablety nopalinsyntázy. Výtažek z kaktusu nopál má kromě harmonizujícího vlivu na trávení i prokázané účinky při redukci hmotnosti. Při užívání jakéhokoli přípravku dbejte i na vyváženou stravu, snažte se najít si na jídlo klidnou chvilku a pokud můžete, využijte služby jídelen. Teplému dvojchodovému obědu se váš žaludek potěší a zasytí vás na delší dobu.

Cestování, cestování a opět cestování

Většina studentů studujících na vysokých školách je nucena bydlet na internátě nebo denně dojíždět z větších vzdáleností. Pokud jste dosud cestovali pomálu, vaše imunita zažije velký nápor různých virů a bakterií. K tomu stres, teplotní výkyvy a změny počasí během dne, nevyvážená strava a teče vám z nosu každý druhý týden. Prokazatelné účinky na zvýšení imunity má zejména zinek, ten najdete v tabletách ImmunAid obohacen o výtažek z rostlinky s indiánským názvem Kočičí dráp (Uncaria tomentosa). Obě složky tablet podporují aktivitu imunitního systému a navíc působí protizánětlivě. Pokud vás přece jen skolí nepříjemné nachlazení a vysoká horečka, sáhněte po ověřené kombinaci tekutého vitamínu C a vrby bílé. Čistá kůra z vrby bílé v tabletách White Willow snižuje teplotu, tlumí bolesti a zmírňuje záněty, pokud k tomu přidáte Liquid C a dopřejete si trochu oddychu zvládnete obcházející chřipku a nachlazení levou zadní.

Bez počítače ani na krok

Hodiny strávené před obrazovkou počítače a vaše oči bolí a štípou. Pokud se blíží závěr semestru a vám dýchá na krk několik seminárních a ročníkových prací podpořte své oči luteinem. Je to výborný antioxidant určený pro namáhané oči. Tablety Lutein PLUS obsahují navíc i další přírodně látky a vitamíny podporující zdraví vašich očí. Dělat si přestávky při práci na počítači, by pro vás mělo být samozřejmostí, občas se zajděte i provětrat a užít si studentský život.

více

Pro ženy

Aby si s námi hormony nedělali, co se jim zachce
Ženské tělo ovlivňují především hladiny hormonů. Ty zajišťují pravidelnou menstruaci, kvalitní sexuální život, ale i vzhled pokožky či rozložení tuku. Kromě hormonu estrogenu, který je v ženském těle v převaze, je důležitý i mužský hormon testosteron. Pokud v tomto křehkém systému nastane nerovnováha, nastupují problémy s nepravidelnou menstruaci, přibýváním ochlupení na typicky mužských místech či dobře známý premenstruační syndrom. Právě esenciální nenasycené mastné kyseliny z pupalky obsažené v tabletách Evening Primrose Oil jsou ideální ke zmírnění příznaků souvisejících s přicházející menstruací. Výkyvy nálad a pocit stresu vám pomůže překonat i kombinace vitamínů B, hořčíku a kyseliny listové. Tyto přírodní složky jsou obsaženy v tabletách Management B Complex, jejich pravidelné užívání působí i na zlepšení kvality nehtů a vlasů.

Užívání antikoncepce doplňte io látky z přírody
Ženy užívají hormonální antikoncepci z různých důvodů, ať už jako ochranu před nechtěným těhotenstvím nebo jako terapii při gynekologických potížích. Syntetické hormony jsou však pro ženský organismus i jistou zátěží. Ochránit cévní a žilní systém před rizikovou krevní sraženinou zajistí přípravek Liquid C + bioflavonoidy – tekutý vitamín C. Navíc pomáhá při očistě organismu od těžkých kovů a celkově působí při nachlazení a jako prevence v dobách chřipky.

Popasujte se s mykózou pomocí probiotik
Nepříjemné vaginální mykózy trápí tři čtvrtiny ženské populace, problémem je zejména jejich častý návrat, nejednou i několikrát za rok. Svědění a nepříjemný výtok se nejčastěji objeví po prodělané nemoci, při zvýšené psychické a fyzické zátěži, neprodyšném oblečení či nadměrné konzumaci rafinovaného cukru. Pokud vás neustále trápí vracející se mykózy začněte užívat probiotika. Zdraví prospěšné bakterie, které osídlují trávicí soustavu navrátí rovnováhu celému organismu. Vybrat si můžete ze dvou produktů, prvním jsou kapsle AC Zymes, ty obsahují kmen Lactobacillus acidophilus. Pokud máte raději žvýkací tablety, sáhněte po přípravku Probio Balance -kromě laktobacilů obsahuje i bifidobakterie a navíc, příjemnou višňovou chuť si skutečně vychutnáte.

Vždy zdravá, svěží a krásná
Na ženy se v dnešní společnosti kladou mimořádné nároky. Abyste si zachovali svěžest a hravě zvládali i náročné situace, zvolte si komplexní přípravek vytvořen extra pro ženy Vital woman. Jedna tobolka obsahuje směs bylin a přírodní zdroj kofeinu-extrakt z guarany. Ženská krása je silnou zbraní. Pokud vám sebevědomí kazí lámavé nehty, vypadávající vlasy či suchá pokožka, vyberte si kapsle Beauty Formula. Zinek, měď, jód, aminokyseliny a další směs vitamínů vám pomohou zazářit každý den.

Zpříjemněte si chvíle plné lásky
Zdravý sexuální život ženy má dopad i na prožívání každodenních situací. Zpříjemněte si intimní chvíle s přípravkem IntiMoments. Byl vytvořen speciálně s důrazem na ženské tělo, obsahuje kolagen, elastan, řasu chlorella, aloe, rozmarýn a další množství přírodních látek, které blahodárně působí na zdraví ženských pohlavních orgánů. Krém je zároveň i vhodným lubrikantem.

více

celkem 20 článků na 2 stranách