Pro studenty

Ve vzdělávacích institucích strávíme až jednu třetinu života. A přiznejme si, že nám pobyt v nich často k životní radosti nepřidává. Milí studenti, nejednou možná máte pocit, že vás celý školský systém akorát o rozum a zdraví připraví. Ale na druhé straně uznajme, že pokud by první hodiny začínali o desáté, do školy by už nepřišel vůbec nikdo a dva roky na napsání diplomovky? Vždyť to byste už zapomněli, o čem vlastně byla. Nezbývá nám jiné než uznat, že nám špatně vlastně nechtějí, jen na to přijdeme většinou až prožitými lety. Konec konců, v životě je to skvěle vymyšlené, do školy chodíme v době, kdy je naše mladé tělo schopné rychlé regenerace. Neboť jíst každý den majonézové saláty z bufetu, učit se do rána povzbuzeni litry kávy a pořádně zapít každou zkoušku bez ohledu na to, zda byla či nebyla úspěšná, by už například takový padesátník nemusel zvládnout.

Čest a sláva, paní káva!

Student během působení na vysoké škole (tato potřeba začíná již v maturitním ročníku) řeší několik důležitých otázek přežití. Základní je, jak to všechno neuvěřitelné množství informací dostat do hlavy a ještě k tomu jich ve správný čas použít. Tato potřeba sílí zejména během maturit, zkouškového období a vrcholí v období státnic. Že velmi dobře znáte sebe sedíc zoufale za počítačem v týden nepřevlečeném pyžamu a kolem se vyjímá hora nádobí a obalů od sladkostí? Nic si z toho nedělejte, i to je realita studentského života. Efektivně se naučit co potřebujete a přitom si i dostatečně odpočinout, vůbec není nezvládnutelné. Důležité je udělat si v učení systém, tři dny před státnicemi vás už akorát chytí stres a ne elán do učení. Neobětujte noční spánek sezením nad knihami a nedopujte tělo množstvím povzbuzujících látek. Kombinace kofeinu z kávy, zeleného a černého čaje, energetických nápojů a velkého množství sladkostí vás může klidně i zabít. Chce to systém a zdravý selský rozum. Vyzkoušejte tablety Guarana – Energy & Memory, obsahují kombinaci vitamínů C a E, lecitinu, guarany a dalších látek, které dodají vašemu tělu potřebnou energii a stimulují činnost mozku. Díky tomu si snadněji zapamatujete vše potřebné. Při užívání se řiďte doporučeným dávkováním a zejména nekulmujte příjem povzbuzujících látek.

Deset deka tresky a dva rohlíky

Ruku na srdce, jak vypadá váš jídelníček během semestru? Že nic moc? K snídani sladká buchta z bufetu, oběd strávený na seminářích, pozdě odpoledne rychlá bageta nebo pizza, na večeři rohlík s tuňákem a přitom káva z automatu a slazené nápoje. Čest těm, kteří se v tomto popisu nenašli. Nám ostatním nezbývá než bojovat s neustálými problémy s trávením. Přehlušit hlasité kručení, zda ulevit od úporných křečí vám mohou pomoci trávicí enzymy. Tablety Digestive Enzymes obsahují pankreatin, pepsin, amylázu, papain a další látky podporující trávení. Díky nim snadno strávíte přírodní, ale i živočišné složky v potravě. Kromě enzymů vám výbornou službu udělají i probiotika. Probio balance obsahuje čtyři miliardy užitečných lactobacilů a bifidobakterií, které obnoví rovnováhu ve vašem trávení. Pokud se nepravidelná strava během semestru odráží i na vaší přibývající váze, vyzkoušejte tablety nopalinsyntázy. Výtažek z kaktusu nopál má kromě harmonizujícího vlivu na trávení i prokázané účinky při redukci hmotnosti. Při užívání jakéhokoli přípravku dbejte i na vyváženou stravu, snažte se najít si na jídlo klidnou chvilku a pokud můžete, využijte služby jídelen. Teplému dvojchodovému obědu se váš žaludek potěší a zasytí vás na delší dobu.

Cestování, cestování a opět cestování

Většina studentů studujících na vysokých školách je nucena bydlet na internátě nebo denně dojíždět z větších vzdáleností. Pokud jste dosud cestovali pomálu, vaše imunita zažije velký nápor různých virů a bakterií. K tomu stres, teplotní výkyvy a změny počasí během dne, nevyvážená strava a teče vám z nosu každý druhý týden. Prokazatelné účinky na zvýšení imunity má zejména zinek, ten najdete v tabletách ImmunAid obohacen o výtažek z rostlinky s indiánským názvem Kočičí dráp (Uncaria tomentosa). Obě složky tablet podporují aktivitu imunitního systému a navíc působí protizánětlivě. Pokud vás přece jen skolí nepříjemné nachlazení a vysoká horečka, sáhněte po ověřené kombinaci tekutého vitamínu C a vrby bílé. Čistá kůra z vrby bílé v tabletách White Willow snižuje teplotu, tlumí bolesti a zmírňuje záněty, pokud k tomu přidáte Liquid C a dopřejete si trochu oddychu zvládnete obcházející chřipku a nachlazení levou zadní.

Bez počítače ani na krok

Hodiny strávené před obrazovkou počítače a vaše oči bolí a štípou. Pokud se blíží závěr semestru a vám dýchá na krk několik seminárních a ročníkových prací podpořte své oči luteinem. Je to výborný antioxidant určený pro namáhané oči. Tablety Lutein PLUS obsahují navíc i další přírodně látky a vitamíny podporující zdraví vašich očí. Dělat si přestávky při práci na počítači, by pro vás mělo být samozřejmostí, občas se zajděte i provětrat a užít si studentský život.

Rubriky Podle věku a stylu života | Komentáře nejsou povoleny.