Pro sportovce

Gratuluji vám! I když jste asi v menšině, nic si z toho nedělejte, vždyť dobrého mnoho nebývá. Dobrovolně sportovat, to se skutečně často nevidí, spíš o tom všichni rádi čteme v pohodlném křesle a s lupínky v ruce. Proto skládám před vámi klobouk, ať už jste vrcholovými nebo jen rekreačními sportovci. Tělo vystaveno každý den zátěži vyžaduje speciální péči. Pokud se nechcete dopovat umělými látkami můžete vyzkoušet přírodní produkty. V široké nabídce pro sebe jistě najdete to pravé.

Nepodceňujte regeneraci

Ve světě neexistuje věc či činnost, která by byla jen pozitivní, tak je to i se sportem. Nepochybně má pro tělo zejména příznivé účinky (okysličují tkáně, odbourávají se tuky, zlepšuje se držení těla, posiluje se kardiovaskulární systém). Na druhé straně, každý druh sportu zatěžuje jistou část těla více než jinou. Tenisté mívají problémy s rameny, běžci s kolenními a kyčelními klouby a fotbalistům se povětšinou přihodí zlomenina či natržení šlachy. Skutečně bychom nenašli sport, který má pro svého nadšeného vykonavatele pouze příznivý účinek. To vše výše zmíněné, ale neznamená, že byste si teď měli sednout před televizi a raději nedělat vůbec nic. Důležitá je pravidelná péče, rozhodně ji nepodceňujte, má svůj význam stejně jako úvodní rozcvička a závěrečný strečink. Pro udržení příznivé kondice a rychlou regeneraci pravidelně pijte Noni liquid. Tento sirup obsahuje sušinu z ovoce noni v níž je zastoupeno až osmnáct aminokyselin, ty příznivě působí na svalstvo a zabraňují jeho ochabování. Kromě toho tato superpotravina obsahuje železo, mangan, hořčík, sodík a řadu dalších látek, které lahodit sportující tělu.

Aby klouby nezkřípaly

Zátěž na klouby je enormní, přibývajícím věkem a každodenní námahou nám už nemusí sloužit tak jak bychom chtěli. Úrazy kloubů při sportu bývají zrádné zejména pro možné krvácení do kloubního pouzdra. To se často navenek projeví jen jako otok, který časem sice zmizí, ale v kloubu už mohou nastat nevratné změny. Abyste se nestali adeptem na artroskopii kolena poskytněte kloubem přirozenou výživu. Tablety JoinProteX Forte obsahují chondroitin, glukosamin, kyselinu hyaluronovou a další látky, které zajišťují optimální funkci a výživu kloubů. Pokud rádi běhavé, investujte do kvalitních běžeckých bot, tlumí otřesy způsobené dotykem nohy o tvrdý povrch. Stejně myslete i na chrániče kolen a loktů při bruslení, nejsou jen zbytečným vytahovačů peněz. Pokud se věnujete právě sportem, které mimořádně zatěžují klouby, zajděte si alespoň jednou do týdne zaplavat, uvolníte spasmy a kloubem se ve vodě uleví.

Kosti ze železa

Zlomeniny se bohužel nevyhýbají ani sportovcům, právě naopak, vyskytují se velmi často, a to zejména při kontaktních sportech. Pro sportovce je typická únavová zlomenina. Od té běžné se liší tím, že na její vytvoření není potřebný úraz. Pokud si na trénincích pravidelně na sebe nakládáte více než zvládnete, koledujete si o pořádný problém. Na kosti se námahou (během, skoky) vytvářejí drobné trhlinky, které se za normálních okolností stihnou zregenerovat, ale při intenzivním sportování se prohlubují, vznikají nové a vyvrcholí až vznikem únavové zlomeniny. Léčba bývá zdlouhavá a co je nejhorší, vyřadí vás z tréninkového procesu a vám klesá tvrdě nabytá kondice. Očekávejte od svého těla jen tolik, kolik reálně může zvládnout. Nepřiměřenou zátěž, kterou od něho vyžadujete vám dříve či později vyplatí vznikem zdravotních potíží. Každý má talent na něco jiného, ​​proto se raději věnujte více sportem na průměrné úrovni než jednomu při kterém se jen trápíte. Světovým šampionem přece nemusí být každý. Aby se vám zlomeniny vyhýbali dejte si každý den tabletu plnou vápníku, hořčíku, sodíku a vitaminu D – Strong Bones Plus. Kromě pevnosti kostí, příznivě působí i na nervovou soustavu a zvyšuje výkonnost, což jako sportovci určitě oceníte.

Křeče svalům nesvědčí

Křeče svalů jsou dobře známé většině lidí. Uprostřed noci se vzbudíte na ukrutnou bolest lýtka či chodidla, nejednou vám i slzy vyhrkne a uvažujete co teď. S nohou se nedá ani pohnout, křeč vám ji vytáčí do různých směrů, sekundy trvají nekonečně dlouho. Sportovce velmi často kromě nočních křečí přepadávají i křeče svalů během cvičení. Tento nepříjemný okamžik musíte přečkat a snažit se sval pomaličku narovnat, pokud se vám to podařilo můžete začít s jemnou masáží. Takovými nepříjemnými stahy tělo reaguje na různé podněty, jednak může jít o stav po cvičení, a jednak mu mohou chybět minerální látky a vitamíny. V druhém případě je mimořádně účinný hořčík a vitaminy skupiny B. Obě účinné látky spolu s protizánětlivým zinkem najdete zastoupeny v tabletách Magnezit B6.

Okysličená tělo podává lepší výkony

Ano je to tak, kyslík je životabudičem pro všechno živé, lidské tělo nevyjímaje. Jako sportovci už určitě víte jak správně dýchat a pravděpodobně nefučíte při běhu po schodech jako slon. Vyzkoušeli jste už dechová cvičení? Díky nim můžete zvýšit funkční kapacitu svých plic a tím podávat i lepší výkony. Za vyzkoušení to rozhodně stojí. Kyslík se v těle váže na červené krvinky, ty ho roznášejí dál všude tak, kde je potřebný. Lidé trpící nedostatkem hemoglobinu trpí často dýchavyčnosťou. Možná k nim patříte i vy a přesto, že máte výbornou kondici stává se vám, že nevíte popadnout dech. Pro vás, ale já pro ostatní sportovce, kteří chtějí svému tělu dopřát více kyslíku doporučujeme Iron plus. V tabletách najdete železo v chelátové vazbě, díky níž ho tělo zužitkuje bez ztrát. Třicet gramů vitamínu C a komplex bioflavonoidů z citrusů navíc posílí vaši imunitu, abyste mohli sportovat za každého počasí.

Rubriky Podle věku a stylu života | Komentáře nejsou povoleny.