V těhotenství – nejen vitaminy pro těhotné

Přivést na svět malého človíčka je vždy zázrak a velmi silný zážitek. Pro množství maminek je neuvěřitelná představa, že něco takového nádherného a dokonalého vyrostlo právě v jejich bříšku. Pro přírodu je to samozřejmost, pro lidi zázrak zrození života. Během devítiměsíčního očekávání se ženské tělo postupně mění, připravuje se na porod a následné kojení. V tomto čase, více než kdy jindy, žena potřebuje vyváženou stravu, vhodný pohyb a dostatečný spánek. V neposlední řadě je velmi důležité také pozitivně naladěné okolí.

První trimestr je pro vývoj děťátka nejdůležitější

V bříšku vám právě vzniká nový život, zatím je to zárodek budoucího sídla, které se zakrátko stane středobodem vašeho vesmíru minimálně na několik příštích let. Do ukončení prvního trimestru má zárodek vyvinutou hlavičku, trup, základy míchy a většiny vnitřních orgánů, bude mu bít srdíčko a na rukou a nohou už bude mít prstíky.

Toto období je z hlediska případných vývojových poruch nejrizikovější. Právě proto je třeba eliminovat všechny nepříznivé vlivy prostředí, jako je kouření či chemické výpary. Budoucí maminka by si měla dávat pozor na léky a kosmetiku, kterou používá, měla by se začít zdravěji stravovat, z jídelníčku vyřadit alkohol, ale i příliš kořeněná a tučná jídla. Častou nepříjemností tohoto období je ranní nevolnost, poruchy trávení, změněné vnímání chutí, častější močení.

Multivitamin New life obsahuje širokou škálu účinných látek ve formě, kterou tělo dokáže zužitkovat a podpoří organismu v náročném období, kterým těhotenství a doba kojení bezesporu je. Příznivě působí na vývoj plodu, laktaci a snižují pocit vyčerpání a únavy. S užíváním vhodných účinných látek můžete začít už v době plánování miminka. 

Druhý trimestr

V bříšku už nemáte embryo, ale plod, dokonce začínáte cítit jeho pohyby. Pokud si přejete vědět pohlaví, právě je na to vhodný čas. Děťátko už vnímá hudbu a chutě, zdokonaluje si sací reflex a může škytat. Bříško se vám zvětšuje a děloha tlačí na okolní orgány, proto můžete mít problémy s trávením. Konzumujte v tomto čase zvýšené množství přirozené vlákniny – ta je obsažena v ovoci, zelenině či obilovinách. Předejdete tak vzniku hemoroidů. Peristaltiku střev lecitin, který změkčuje stolici a působí proti nadýmání. Kromě trávení má lecithin příznivý účinek i na bolavé klouby a páteř. Výbornou službu při zlepšení trávení vám zajistí i zdraví prospěšné bifidobakterie a laktobacily,např. AC Zymes.

Třetí trimestr

V tomto období si už nemusíte dohlédnout na boty :-), pamatujte však, že i s bříškem jste sexy. Vaše děťátko už má vyvinuté plíce a pravidelně dýchá, zavírá a otevírá oči, ukončuje se nitroděložní vývoj nervové soustavy. Jelikož je místa v děloze stále méně, pohyby děťátka výrazně cítíte. Fyzickou aktivitu v tomto čase omezte na procházky v přírodě a jinou méně náročnou činnost.

Odpočinek pomůže i vašim oteklým nohám a případným křečovým žilám, které se ve zvýšené míře objevují právě v období těhotenství. Ulevit nohám můžete kombinací tablet Vein Protex a výživného krému Vein Care. Oba přípravky obsahují přírodní látky, které působí blahodárně na žilní systém, zabraňují otokům a vyživují pokožku.

Tělo se na blížící porod připraví z větší míry samo. Psychiku však mohou ovlivnit hladiny hormonů, právě ty jsou odpovědné za zvláštní nálady a pocity strachu, které jsou zcela přirozené. Rozrušenému organismu budete lahodit sirupem Noni liquid. Má vynikající chuťové vlastnosti, ulevuje od bolesti, harmonizuje nálady a spánek, uvolňuje svalové spasmy a celkově rozvolňuje, což při porodu velmi oceníte. Noni vám bude dobrým společníkem i po porodu.

Přejeme vám, abyste i vy zvládli porod na výbornou :-).

Po porodu přichází nový život

Po příchodu děťátka se váš svět najednou úplně změní, každé děťátko je jedinečné, některé spinká více jiné méně. Většina situací je pro vás absolutní novinkou. Zoufalství střídají pocity štěstí. Vaše tělo, vyčerpané očekáváním a porodem mele z posledního a na odpočinek mnoho času nezbývá.

Snažte se své miminko kojit co nejdéle, výrazně tím pozitivně ovlivníte jeho vyvíjející imunitu. Laktaci podpoří tablety New life.

Během těhotenství a po porodu si množství žen stěžuje na zhoršenou kvalitu pleti, zubů, nehtů a vlasů. Tyto problémy hravě zvládnete příjmem hořčíku, vápníku a vitaminu D. Tablety Strong Bones Plus obsahují vše jmenované a navíc působí antistresově.


Maminky jsou během těhotenství a po porodu náchylnější i na různé nachlazení. Většina léků je však pro ně v tomto období nevhodná. Právě pro takové případy je výborným řešením kombinace bezinek s dalšími účinnými a POUZE PŘIRODNÍMI látkami  – Samburex je opravdu výjimečný produkt pro zvýšení imunity každého, vhodný  i během těhotenství, kojení a pro malé děti už od jednoho roku jejich života.

Rubriky Podle věku a stylu života | Komentáře nejsou povoleny.