Máte sedavé zaměstnání a pracujete na počítači?

Lidí, kteří většinu své pracovní doby prosedí u práci na počítači je v dnešní době velké množství. Fyzicky pracuje stále méně lidí, tento trend je logický, spousta činností se zautomatizovala a řadu profesí převzaly stroje. Jak už to ale bývá, je vždy něco za něco. Pracujete-li převážně duševně a ne fyzicky, je třeba k tomuto faktu přihlížet také při péči o své zdraví.

 

Při sedavém zaměstnání spojeném nejčastěji s prací na pc dostávají zabrat především oči a  cévní systém, potíže ale kvůli jednostrannému zatížení těla mohou být také s trávením, vylučování nebo se svaly a klouby.

 

  • Vždy, když můžete, jděte se projít. Odneste papíry, zajděte se napít vody nebo se alespoň několikrát stoupněte na špičky. V nohách se vám tím obnoví krevní oběh a vy tak předejdete vzniku křečových žil.
  • Pokud sedíte za stolem a nikdo vás nevidí, klidně se vyzujte, nohama si občas zacvičte, co chvíli si poposedněte a aspoň trochu pozměňte své těžiště. Pořiďte si menší stoličku pod nohy.
  • Systematicky podporujete žilní systém. Vyzkoušejte účinnou kombinovanou péči vhodného krému a přírodních účinných látek s výtažkyléčivých rostlin. Tablety Vein Protex svým složením poskytují cévám důležitou antioxidační péči. Krém Vein Care uklidní oteklé nohy a o prokrvení se postará zvenčí. Masáž si dopřejte zejména večer, po náročném dni. Oba přípravky jsou vhodným řešením i pro lidi, kteří naopak denně nachodí kilometry.
  • Je-li to ve vaší moci – vzdejte se klimatizace. Nejde-li to, snažte se nesedět přímo pod strojem, který fouká chladný vzduch, případně si přehoďte přes sebe alespoň sako a na krk si dejte lehký šátek. Podporujete svoji imunitu, dlouhodobý pobyt vklimatizované místnosti není pro náš organismus příliš vhodný.
  • Při dlouhodobém sezení sice vydáváte méně energie, čemuž by měla být přizpůsobena vaše strava, zároveň máte ale zvýšenou spotřebu vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin. Užívejte pravidelně kvalitní multivitamin a antioxidanty.
  • Nezbytné je zaměřit se stravu. Kromě dostatku zeleniny a ovoce vám s pravidelným vyprazdňováním a správným zažíváním pomohou kvalitní probiotika a rostlinky jako je nopal, vojtěška nebo mořské řasy spirulina a chlorella.
  • Dodržujete pitný režim. Zkuste odbourat popíjení kafe, černého čaje, slazených limonád. Nejvhodnější je voda, bylinné čaje, vyzkoušet můžete i různé obilné kávy. Mým oblíbeným nápojem je také naředěný tekutý chlorofyl – Liquid Chlorophyll.
  • Dopřejte regeneraci namáhaným očím od počítače. Oči vás mohou pálit, slzet, červenat. Ráno můžete vidět dobře i bez brýlí, večer máte pocit, že byste potřebovali minimálně brýle sněkolika dioptriemi. Kromě kapání umělých slz, které oči uklidní na určitý čas, sáhněte i po výživě zevnitř. Lutein Plus se postarají, že vaše namáhané oči dostanou potřebné živiny a problémy se vytratí nebo alespoň zmírní.
  • Naučte se odpočívat. Možná si řeknete, že je to směšné, vždyť odpočívat umíte a činíte tak rádi – prostě si sednete ktelevizi a „relaxujete”. Asi tušíte, že to není zrovna to pravé ořechové. Pokud máte zaměstnání, kde se svižně pohybují leda tak prsty po klávesnici, ideální odpočinek je pro vás bezesporu fyzická aktivita.
Rubriky Podle věku a stylu života | Komentáře nejsou povoleny.