Vitamíny a doplňky stravy pro malé děti

Chránit dětský organismus před nepříznivými vlivy je důležité již od narození. Maminky si při pohledu na novorozeně dávají předsevzetí, jak ho ochrání před úrazy, viry, jak se budou starat o jeho zoubky. Není to lehká meta, ale péči, kterou vynaložíte se vám vrátí ve spokojeném úsměvu vašeho menšího nebo většího potomka.

Mateřské mléko – dokonalý výživový multipreparát

Kojte co nejdéle, min. prvních 6 měsíců. Imunita malého miminka se vyvíjí postupně a čím déle dopřejete svému miminku mateřské mléko, tím lépe. Kdy s kojením přestat úplně je vždy pouze věcí maminky – jak ona cítí, že je to správné. Věřte sami sobě, “odborné” knížky nechte stranou. Sama jsem syna kojila do jeho 2,5 let :-).

Vitamíny po ukončení kojení

Po ukončení kojení je imunitní systém děťátka mnohem více ohrožen. Ochranu z mateřského mléka je proto vhodné nahradit poté multivitamíny, které jsou speciálně určeny na podporu buněčné imunity malinkých dětí. Infant formule je multivitamín v tekuté formě a obsahuje řadu vitaminů B, vitamin C, A a E. Jste-li jako já příznivec spíše co nejvíce přírodních produktů, doporučuji zvolit náš oblíbený SambuRex, jehož hlavní složkou jsou bezinky a spolu s dalšími velmi vhodně zvolenými léčivými rostlinami významně podporuje imunity. Jeho velkou výhodou je také to, že obsahuje pouze přírodní látky a je bez alkoholu. Vhodný je pro děti od 1 roku.

Podpora zdravých zoubků a kostí

První mléčné zoubky oslavte objednáním se u stomatologa. Ten vás nejen poučí o správné péči o dětský chrup, ale i upozorní na případné budoucí odchylky v zuboradí. Děťátko se seznámí s vybavením ambulance a pokud bude třeba později ošetření, ať už mléčného nebo trvalého chrupu, proběhne mnohem klidněji.

Vitamin D podpoří vývoj zdravých zoubků  i stavbu kostí. Jeho podávání je důležité zejména v období zrychleného růstu. Během prvních deseti let svého života dítě naroste až o 100 centimetrů. Žvýkací tabletky Lion Kids D je multivitamin pro děti ve formě zvířátek s příjemnou chutí. Samozřejmostí je rozmanitá strava s dostatkem ovoce a zeleniny.

Zdravá střeva – základ zdraví

Celkové zdraví organismu významně ovlivňuje stav trávicí soustavy. Pokud tělo osídlí mikroby, může dítě trpět průjmy, nechutenstvím, plísňovými onemocněními, zápachem z úst a celkovou náchylností sliznic na virová onemocnění. Zdravé dětské bříško podpoří probiotika Probio Balance. Čtyři miliardy prospěšných bakterií kmenů Lactobacillus a Bifidobacterium navrátí trávení stabilitu. 

Pomozte svému potomku vyrovnat se se změnami 

Častou nemocnost a duševní neklid, příznačný pro nástup dítěte do kolektivu, snadněji zvládnete podáváním šťávy z výjimečného ovoce – Noni liquid. Zklidní rozrušení a podrážděnost malých dětí, kteří si náhle musejí zvyknout na jiný režim. Noni zkvalitní jejich spánek a celkově zklidňuje a harmonizuje. Při dlouhodobějším užívání má výborné výsledky také na hyperaktivní děti a vzteklounky… :-).

Rubriky Podle věku a stylu života | Komentáře nejsou povoleny.