Imunita dětí – přírodní podpora

Imunitní systém se dělí na nespecifickou (vrozenou) a specifickou (získanou) část. Vrozená imunita je přítomna od narození a je dána genetickými predispozicemi. Specifická imunita je získávána z prostředí. Na to, aby se druhý typ obranyschopnosti mohl správně vyvinout, je třeba, aby dítě onemocnělo 4x do roka (např. na rýmu, chřipku, zánět středního ucha).

  • Pod pojmem dětská imunita se rozumí obranyschopnost organismu od narození (prvních 6 měsíců je rozhodujících) po dovršení osmého roku života. Každý novorozenec se narodí s čistými střevy (tvoří 70% imunitního systému) bez probiotických bakterií. Po narození je může získat prostřednictvím mateřského mléka, pokud matka užívá probiotické produkty (Probiotika a prebiotika – Probio Balance).

  • Imunita novorozence je přímo závislá na kojení. Mateřské mléko je zdrojem důležitých živin, ale jako doplňující podporu (např. v případě nedostatečné tvorby mléka) lze použít i multivitamin určený speciálně pro kojence (TEKUTÝ MULTIVITAMIN – Infant Formula).

  • V předškolním období (3 – 5 leté děti) je obranyschopnost dětí snad nejvíce podrobena vlivům prostředí. Je nezbytné zvýšit přísun vitaminu C, který podporuje produkci bílých krvinek a interferonů s ochrannou funkcí (C 500, C Plus; Lion Kids C).

  • Lepší využití vitamínu C zajišťují bioflavonoidy, které zároveň odpovídají za postupné vylučování vitaminu do krve (Liquid C + Bioflavonoidy + tekutý vitamin C).

  • Silnou dětskou imunitu nelze vybudovat bez přísunu živin (Full Spectrum).

  • Obranyschopnost dětského organismu často oslabuje nejen nezdravá životospráva, ale i její důsledky: snížená schopnost odolávat negativním vlivům životního prostředí (Lion Kids D multivitamin, 90 tbl.) Či hromadění toxinů v organismu (Noni liquid; Liquid CHLOROPHYLL – tekutý chlorofyl – detoxikace organismu) .

Rubriky Podle věku a stylu života, Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.