Imunita dospělých – přírodní podpora

Pokud obranyschopnost organismu pracuje správně, snižuje náchylnost k onemocnění. Imunita dospělých by už měla být vybudována tak, aby dokázala čelit škodlivým bakteriím, virům, infekcím a pod. To však neznamená, že nepotřebuje živiny, které podporují její ochrannou funkci. Zdravá životospráva má v budování silné imunity hlavní “slovo”.

  • Pozornost by se měla zaměřit na péči o střevní imunitu. Právě ve střevech se totiž vytvářejí buňky obranného mechanismu a proto je nutné dopřát střevům probiotickou kulturu (Lactobacillus acidophilus – AC – Zymes; Acidophilus se Psylliem).

  • Podstatnou část obranyschopnosti organismu tvoří i cévní (Ocean 21 – MOŘSKÉ ŘASY v tekuté formě), lymfatický (ImmunAid) a vylučovací systém (Super Soya Lecithin 1200 mg, 250 ks).

  • Důležitým imunitním orgánem jsou především játra, která regulují toky krve v těle (Liver Aid; ​​Arginine Plus, CaliVita). Játra jsou zároveň i významným detoxikačním orgánem, kterým organismus zbavuje toxických látek oslabujících imunitu (Noni liquid).

  • Oslabená imunita u dospělých trápí přibližně stejné množství žen než mužů. Rozdíl nastává při odlišných doporučených dávkách vitamínů a minerálních látek. Na to, aby imunitní systém žen mohl skvěle fungovat je třeba zvýšit přísun zejména antioxidačních vitaminů – C, E, betakaroten (New Life).

  • Imunitní systém žen i mužů vyžaduje přijetí stejných živin, ale pro muže jsou denní doporučené dávky (DOD) všech živin stanovené vyššími hodnotami. Dospělým ženám stačí denně přijmout 50-75 mg vitaminu C (C Plus), přičemž muži pro posílení obranyschopnosti organismu potřebují alespoň 90 mg (C 500). U žen by měla být každodenní spotřeba vitaminu E 7-12 mg, u mužů alespoň 50 mg (Vitamin E 100 IU). Denní doporučená dávka pro betakaroten neexistuje, ale jeho přínos v budování imunity je nenahraditelný (Full Spectrum).

  • V závislosti na věku, je oslabená imunita typická pro starší lidi. Nedostatek přijatých živin je vážnou zdravotní komplikací a zhoršuje průběh nejrůznějších onemocnění (MULTIVITAMIN Senior Formula).

Rubriky Podle věku a stylu života, Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.