Pro ženy v menopauze

Menopauza nastupuje obvykle kolem čtyřicátého pátého roku života a provázejí ji specifické příznaky. Návaly horka, podrážděnost, bolesti drobných kloubní hlavy, změny v menstruačním cyklu či zvýšené vypadávání vlasů většinou přicházejí tak aktivně, že jich žena nemá šanci přehlédnout. Všechny tyto zdravotní změny je vhodné konzultovat se svým gynekologem, ten může v případě potřeby nasadit hormonální substituční léčbu. Pokud vám však hormonální léčba nevyhovuje nebo jste proti ní z různých důvodů, můžete sáhnout i po přírodních produktech. Ty dokáží do značné míry zredukovat některé z obtíží, které provázejí období během a po menopauze.

Iron plus dodá tělu chybějící železo
Nástupem menopauzy se stává menstruační cyklus nepravidelným. Zapříčiňují to změny ve vylučování hormonů, především nedostatek estrogenu. Většina žen tento fakt přijímá pozitivně. Od délky zachování cyklu se však odvíjí i celkový zdravotní stav, proto obecně platí, že čím déle žena menstruuje, tím je to lepší pro její organizmus.Když se menstruace ztratí úplně, mohou být přítomny nepravidelnosti v cyklu, které způsobují příliš silné krvácení. Častou diagnózou v tomto věku je i endometrióza, která je zodpovědná za stále častěji radikálně chirurgické odstranění dělohy. Zvýšená krvácivost může vyústit až do anémie. Pokud máte zmiňované problémy, pomůže vám železo v chelátové vazbě obsažené v tabletách Iron Plus. Jde o unikátní organickou vazbu, která napomáhá tělu efektivně vstřebat až 95 procent železa obsaženého v tabletě.

Menopauzou sexuální život nekončí
Většina žen si myslí, že příchodem menopauzy musí se sexuálním životem rozloučit. Rozhodně to však tak být nemusí. Nepříjemnosti, za něž jsou odpovědné chybějící hormony, jako je suchost pochvy, svědění zevních genitálií či bolest při styku pomůže zvládnout IntiMoments. Krém obsahuje rozmarýn, eukalyptus, aloe, kolagen a množství dalších látek. Ty vám pomohou zvládnout nepříjemnosti a nadále si budete moci užívat plnohodnotný sexuální život. IntiMoments je určen pro každodenní použití, navíc ho díky jeho vlastnostem využijete i jako lubrikant.

Chraňte své srdce a cévy
Ve vyšším věku stoupá riziko kardiovaskulárních chorob. Důvodem je přirozená ztráta pružnosti cév, ale i nevhodná strava či genetická predispozice. Předcházet problémům můžete příjmem vitaminu E. Pro organismus má skutečně blahodárné účinky, zlepšuje prokrvení, snižuje vysoký krevní tlak, omlazuje pleť a navíc zmírňuje celkové nepříjemné projevy menopauzy. Optimální množství tohoto vitamínu najdete v tabletách Vitamin E 100 IU. Pokud vás trápí křečové žíly, pomoc najdete v krému Vein Care a tabletách Vein ProteX. Kromě přírodních přípravků neberte na lehkou váhu ani potřebu pohybu a vhodnou stravu. V období menopauzy metabolismus výrazně zpomaluje a tuky se ukládají velmi snadno. Plavání a chůze vaší oběhové soustavě jen pomohou. Ze stravy eliminujte smažená jídla a uzeniny, naopak obohaťte ji o zeleninu, ovoce, obiloviny, oleje lisované za studena, libové kuřecí a krůtí maso.

Posilte své kosti
Osteoporóza vás může připravit o radost z pohybu. Po padesátém roce života výrazně narůstá riziko zlomenin. Kosti řídnou a ztrácí se z nich kostní materiál, čehož důsledkem je vznik zlomeniny i při minimálním tlaku. Tento stav je do jisté míry ovlivnitelný zvýšenou konzumací látek podporujících kostní stavbu. Vápník, hořčík a vitamin D v kapslích Strong Bones Plus výrazně omezují ztrátu kostní tkáně, podporují svalovinu a mají antistresový účinek. Vstřebávání vápníku podpoří i tablety L-lysine Plus, navíc pomáhají při udržení zdravého oběhového systému a při metabolizaci tuků.

Močové cesty ochrání vitamin C z přírody
Zatímco v mládí jsou nejčastějším onemocněním močových cest záněty, ve vyšším věku nastupují problémy s inkontinencí moči. Svěrač ztrácí svou elasticitu a nedokáže udržet moč dostatečně spolehlivě. Důležité je řešit tyto problémy co nejdříve, léčba je v méně závažných případech medikamentózní nebo rehabilitační. Zdraví močových cest můžete podpořit i správným výběrem přírodních přípravků, doporučuje se zejména zvýšený příjem vitaminu C. Tablety C 1000 obsahují výtažek tohoto vitaminu z červených šipek, papriky a černého rybízu.

Rubriky Podle věku a stylu života | Komentáře nejsou povoleny.