Pro duševně pracující

Každý z nás byl stvořen na něco jiného, ​​někdo má výborný organizační talent, jiný umí mistrovsky zacházet s dřevem. Svět potřebuje i jedněch i druhých. Duševní práce je však často podceňována. V lidech přetrvává pocit ze starých časů, že inteligence se jen procházela po katastru, zatímco obyčejný lid tvrdě dřel na poli, v lese a opatroval svůj statek. Dnes se již naštěstí nesdílíme na inteligenci a poddaných. Pracujeme, abychom spláceli účty, hypotéku, měli co jíst, co si obléci a v konečné podstatě nám je úplně jedno co děláme za práci, hlavně, že za ni dostáváme zaplaceno. No dokud je to naší existenci relativně jedno, tělo může mít diametrálně odlišný názor. Duševní práce na něm zanechává stejně výrazné stopy jako práce, při níž tečou litry potu a létají třísky.

Syndrom vyhoření

Na duševně pracujících číhá tato diagnóza více než na kohokoliv jiného. Množství lidí si přitom myslí, že jde jen o chvilkovou nechuť do práce nebo depresi, z níž se dá jednoduše vyspat. Bohužel, tak jednoduché to není. Syndrom vyhoření je regulérní diagnóza, která si vybírá především z povolání, u kterých je přítomna interakce mezi lidmi – lékaři, učitelé, manažeři, finanční poradci, vychovatelé, úředníci … Probíhá v několika fázích, dokud se dostanete do té poslední, může uběhnout pár měsíců, ale i rok. Spouštěčem je zejména stres, neadekvátní nároky na zaměstnance, frustrace, pocit, že na pracovišti nic nefunguje, ale i špatné mezilidské vztahy a vysoké emocionální vypětí (zdravotní sestry a pacienti). První fází je působení stresu, vrátit se do původního stavu přitom ještě nemusí být problémem. V některých povoláních se působení stresu cyklicky opakuje, například ve školství stres na pracovníky vrcholí vždy na začátku školního roku av době předávání vysvědčení. Jiné povolání mohou mít míru stresu stálou (lékaři). Ve druhé fázi se zvyšuje rezistence vůči napětí a stresu, tehdy se začínáte izolovat od spolupracovníků a části jejich, ale i celou práci cynickými poznámkami. O syndromu vyhoření mluvíme ve třetí fázi, vyznačuje se absolutní apatií vůči dění na pracovišti, cítíte se tak neuvěřitelně vyčerpaný, že i provedení té nejlehčí činnosti je pro vás nadlidský výkon. Kromě pocitových příznaků může syndrom provázet i řadu fyzických symptomů jako jsou žaludeční nervozita, zvracení, průjmy, tiky očí či rukou, bolesti hlavy nebo poruchy ve spánkovém cyklu. Nejjednodušším řešením jak syndromu vyhoření předcházet je naučit se relaxovat a nemyslet na práci i tehdy, když jste doma. Možná si řeknete, že je to směšné, vždyť odpočívat víte a ještě jako rádi. Není však odpočinek jako odpočinek, pokud pracujete hlavou ideální je pro vás fyzická aktivita. A nezapomínejte se na svou práci dívat reálně a bez ideálů, dříve či později o nich tak něčí pomocí přijdete. Pokud jste se již dostali do stavu, kdy vám všechno přerůstá přes hlavu, vyzkoušejte výživové doplňky proti stresu, zejména ty s obsahem vitamínů B a magnézia vám určitě pomohou. Ověřené účinky proti stresu má i rostlinka rozchodnice růžová, její výtěžek obsahují tablety Rhodiolin, společně se zinkem posílí i vyčerpanou imunitu.

Připevněný k židli nebo ubehaní k smrti

Poznali jste se v jedné z těchto krabiček? Povolání ve kterých je gró práce prováděné hlavou jsou obvykle spojovány s dvěma protipóly. Buď strávíte celý den na kancelářské židli v klimatizované kanceláři nebo naopak, běháte tak, že se z vás lijí litry potu. Ani jeden ani druhý extrém není správný. Při sedavém zaměstnání spojeném nejčastěji s prací na počítači trpí celou řadu tělesných soustav, především kosti a klouby, ale i oči či cévní systém. Vždy když můžete jděte se projít. Odneste papíry, zajděte se napít vody nebo zbehnite do bufetu, v nohách se vám obnoví krevní oběh a vy tak předejdete vzniku křečových žil. Zasedeným nohám nepřidají ani vysoké boty, které řada firem požaduje od svých zaměstnankyň. Pokud sedíte za stolem a nikdo vás nevidí klidně si je vyzujte, bolesti nohou budou na konci dne přece jen snesitelnější. Na podporu zdraví žilního systému vyzkoušejte kombinovanou péči krému a tablet. Tablety Vein Protex svým složením poskytují cévám důležitou antioxidační péči. Krém Vein Care uklidní oteklé nohy ao prokrvení se postará zvenčí. Masáž si dopřejte zejména večer, po náročném dni. Oba přípravky jsou vhodným řešením i pro lidi, kteří denně nachodil kilometry.

Klimatizace – postrach zdraví

Kolik krát jste se už bořily se zaseknutý krkem, bolavýma ušima, zapálenýma očima a rýmou, nespočetně krát? A víte, že za to může i klimatizovaná kancelář. Klimatizace je užitečným pomocníkem, ale pokud v letních vedrech najednou vejdete do místnosti, ve které je o deset či patnáct stupňů méně než venku, pro tělo je to šok, se kterým se vypořádá po svém. Především se snažte nesedí rovně pod strojem, který fouká chladný vzduch přímo na vás, a k tomu nemůžete zabránit přehoďte přes sebe sako a na krk si dejte lehkou šátek. Oči oslabené prací na počítači mohou ve spojitosti s klimatizací reagovat pálením, slzením, ale já kolísáním dioptrií a rozmazané vidění. Ráno vidíte v brýlích nebo kontaktních čočkách výborně a večer máte pocit, že byste potřebovali minimálně o čtvrt dioptrie silnější pomůcky. Kromě kapání umělých slz, které oči uklidní na určitý čas sáhněte i po výživě zevnitř. Tablety Lutein Plus se postarají, že vaše namáhané oči dostanou potřebné živiny a problémy se vytratí nebo alespoň zmírní.

Mozek spaluje cukr

Pokud sedíte celý den zavřený v kanceláři, vaše tělo nemá nejmenší šanci spálit všechny tuky, které za den přijmete. Výsledkem je nadváha a často marný boj s ní. Největším problémem v tomto případě je fakt, že mozek spaluje cukr, zatímco tuk z jídla se vesele usazuje. Pokud máte k tomu všemu zpomalený metabolismus, vaše snahy zhubnout nemusí padnout na úrodnou půdu. Důležité je upravit svoje stravování tak, aby váš celodenní příjem byl nižší než je výdej a samozřejmě nehladovět. Pokud tělo týrate fázemi hladu a fázemi jídlu, vytváří si zásoby, protože nikdy neví, kdy mu zas zastavíte kohoutek. Správně a efektivně hubnout je hotové umění a vyžaduje pevnou vůli. Spálit nadbytečné tuky a pěkně vyformovat postavu můžete i díky tabletám s přírodními výtažky. Látky, které obsahují jsou ověřené a účinné. Pro nastartování metabolismu a celkové pročištění organismu sáhněte po kombinaci nopálu, zeleného čaje, zázvoru, kurkumy a chromu. Tyto a další složky obsahují tablety Slim Formula. Díky nim vás zaručeně přejdou choutky sníst všechno na co dosáhnete, a pokud upravíte celkovou životosprávu a přidáte pohyb, nadbytečně kilogramy půjdou dolů jedna radost.

Rubriky Podle věku a stylu života | Komentáře nejsou povoleny.