Alergie – přírodní léčba

Alergie lze klasifikovat jako poruchy imunitního systému, charakterizované jako přehnané odpovědi organismu na podněty z vnějšího prostředí. Tuto přecitlivělost organismu vyvolávají různé alergeny, které spustí alergickou reakci nosu, očí či plic.

Alergie se řadí mezi nejčastějí civilizační onemocnění a lékaři dokonce odhadují, že už za pár let bude každý druhý člověk planety alergikem. V současnosti u nás trpí alergií až 40% obyvatel. Pro dva miliony lidí, nevyjímaje děti, je tak posílení imunity jednou ze zásadních věcí. 

  • Nejlepším způsobem, jak si vybudovat silný imunitní systém je užívat vitamín C. Ten účinně odolává infekcím, bakteriím, virům ale i stresu, které mohou být příčinou alergických reakcí (C 1000).
  • Při výběru produktů doplňkové léčby pro dětských alergiků je třeba si uvědomit, že děti potřebují až 7 násobně větší množství vitamínu C jako dospělí. Dbát třeba i na to, aby se vitamin C uvolňoval do krve během celého dne (Lion Kids).
  • K 100%-nímu zužitkování vitamínu C jsou potřebné bioflavonoidy, které přispívají k nižšímu výskytu projevů alergií (Liquid C + Bioflavonoidy – tekutý vitamin C).
  • Ze stopových prvků, imunitě nejvíce prospívá vápník a hořčík s antialergickými a protizánětlivými účinky (Strong Bones – vápník a hořčík).
  • Pomoc přírody představuje extrakt z Ginkgo biloba, který působí preventivně proti alergickým reakcím a extraktu ze zeleného čaje, který již léčí alergie. Chutnou variací zdraví jsou i borůvky, které jako jediný druh bobulovitého ovoce nemají svých alergiky (Mega Protec 4Life).
  • Pokud si chcete zvýšit imunitu až o 60%, měli byste začít užívat rostlinku jménem Kočičí dráp. Ta dále likviduje volné radikály, které škodí buněčným membránám a organismus zbavuje toxických látek, které oslabují imunitu (ImmunAid).
  • Zvláštní pozornost vyžaduje péče o střevo, které je nejdůležitějším imunitním orgánům. Pouze pokud se zde zachová rovnováha bakterií, může dojít k likvidaci škodlivých látek a alergenů. Proto je nezbytné pěstovat ve střevech zdravou mikroflóru, jejímž základem jsou probiotické bakterie (Probiotika a prebiotika – Probio Balance).
  • Živá kultura v podobě Lactobacillus Acidophilus ve spojení s vlákninou Psyllium dokonale pročišťuje trávicí trakt a tak pozitivně ovlivňuje obranyschopnost střev i celého organismu (Acidophilus a psyllium).

Produkty v kategorii: Podle nemocí – Alergie

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.