Aloe vera

Aloe vera byla Egypťany označována za rostlinu nesmrtelnosti. I dnes je jednou z nejvíce využívaných rostlin. Aloe vera je rostlinou, které se daří především v subtropických a tropických oblastech. Listy aloe se sklízí ručně až po nejméně 4 letech pěstování, kdy rostlina dosahuje až 1 m a šířka listu je až 15 cm.

Jak Aloe vera působí?

Aloe vera obsahuje více než 200 významných složek. Jde o vitamíny, minerály, enzymy, aminokyseliny, cukry, saponiny, lignin a další. Donedávna se Aloe vera používalo pouze jako projímadlo, a to v podobě prášku, který je soustředěn hlavně ve slupce listu. V poslední době byly však zjištěny i jiné léčivé účinky rostliny Aloe vera.

V prvé řadě působí jako přírodní čistič – dokáže odstranit z organismu toxiny, bakterie, viry, plísně a jiné škodlivé látky. Také se vyznačuje vysokou regenerační aktivitou na úrovni buněk, tudíž buňky čistí, vyživuje, napomáhá odstraňování buněk odumřelých a urychluje zdravé buněčné dělení. Gel Aloe vera je používán zpravidla zevně, kdy pak rychle hojí běžná menší poranění, jako jsou např. popáleniny a odřeniny, ale i štípnutí hmyzem. Právě díky ligninu Aloe vera proniká hluboko do pokožky a léčí i její ostatní složky. Aloe vera je chladivý, hydratační a protizánětlivý prostředek, který je schopen i likvidovat různé bakterie, viry a plísně.

Aloe vera se však používá i jako prostředek podporující správnou činnost zažívacího a imunitního systému. Aloe vera konzumovaná jako nápoj je stimulující a posilující.

Poslední a také velmi oceňovanou vlastností Aloe vera je její kompatibilnost. Dokáže totiž násobit účinky dalších komponentů, které jsou v ní přidány – např. mořské řasy. Užíváte-li ji společně s aloe, získáte účinek mnohonásobně silnější.

Produkty z aloe vera v našem e-shopu:

Ocean 21 – mořské řasy v kombinaci s Aloe vera a Pau d¨ Arco

Spirulina Chlorella Plus – vyvážená směs tzv. zelených potravin a dalších léčivých látek a rostlin, mezi kterými je také aloe vera

 

 

Rubriky Léčivé rostliny a bylinky | Komentáře nejsou povoleny.