Anorexie – přírodní léčba

Anorexie je klasifikována jako porucha příjmu potravy, která je charakteristická odmítáním potravy. Označuje se také jako přehnaná hubenost, která není výsledkem snahy zhubnout (narozdíl od mentální anorexie). Osoby trpící anorexií neztratili chuť k jídlu, pociťují hlad, ale ve stravování se omezují. Už při prvních příznacích anorexie je důležité podchytit projevující se nemoc, která může skončit smrtí.

  • S nedostatkem živin jsou spojeny mnohé zdravotní potíže. Snad mezi nejzávažnější patří poruchy srdeční činnosti. Typická je srdeční arytmie (porucha srdečního rytmu), zhoršení krevního oběhu a nebezpečně nízký krevní tlak (Garlic caps. – Česnek a petržel).
  • Oslabený imunitní systém vede k větší náchylnosti na nemoci zánětlivého, bakteriálního a virového původu. Základem silné ochranné bariéry jsou vitamíny a minerální látky (Super Mega 50).
  • nepříjemnými komplikacemi jsou i zdravotní problémy v podobě poruch trávicí soustavy. Špatná peristaltika střev, křeče, nevolnost, zácpa až vznik žaludečních vředů jsou jen malou ukázkou problémů spojených s anorexií (nopalinsyntázy – NOPAL; Digest Ease).
  • I vylučovací soustava trpí. Varovnými signály je usazování močových kamenů, špatná činnost ledvin vlivem čehož dochází k otoku končetin. Očistná kúra je účinným způsobem, jak se zbavit problémů s onemocněním vylučovacího systému (Noni liquid).

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.