Aromaterapie na pracovišti

Přemýšleli jste, jak může ovlivnit aromaterapie vaše pracoviště? Vůně nás může stimulovat nebo uvolnit, zklidnit nebo pomoci soustředit.  Ať už jsou esenciální oleje absorbovány kůží či inhalovány, stále vytváří chemické reakce v těle a interakce s našimi buňkami. Vytvořte prostředí, které podpoří vaší koncentraci, tvořivost a vnímavost k inspiraci přes éterické oleje.

Sedativní esence jako je levandule a heřmánek vám pomohou zklidnit se.

Máte-li opačný problém, použijte stimulující a povzbuzující oleje pro vytváření prostředí kreativity, účelu a koncentrace. Pro duševní jasnost je vhodný olej rozmarýn, máta peprná, citron, bazalka, zázvor, tea tree a cypřiš. Tyto oleje pomáhají s únavou, zapomnětlivostí, nedostatku pozornosti a v podpoře činnosti mozku.Můžete to také propojit se stimulací pomocí barev. Umístěním jasně žluté karty, nebo žlutého papíru těsně nad úrovní očí podpoříte třetí čakru, která ovlivňuje pamět a pozornost.

Proti pracovnímu stresu a jeho zmírnění jsou nejlepší esenciální oleje jako geránie, borovice, meduňka, růže, santalové dřevo a grapefruit. Tyto oleje jsou skvělé na vyvažování emocí.

Pro budování sebevědomí a pocitu vlastní hodnoty na pracovišti jsou vhodné esenciální oleje kadidlo, cedrové dřevo, santalové dřevo, jasmín, ylang ylang a neroli. Jsou to oleje, které inspirují a mají povznášející vliv na psychiku. Pomáhají mysli fungovat jasněji.

Inspirující oleje, které přispívají k zachycení skvělých nápadů a inspirativních záblesků jsou kadidlo, vavřín, rozmarýn, santalové dřevo, elemi, černý pepř a neroli. Můžete také vyzkoušet speciální směs Intuition (intuice).

Pro očistu pracovní plochy i místnosti od choroboplodných zárodků jsou nejlepší oleje tea tree, eukalyptus, levandule, citron, pomeranč, citronová tráva, jalovec a cedrové dřevo. Na mě osobně působí “očistně” a velmi příjemně směs esenciálních olejů Pure (čistota).

Na konci dne, kdy se potřebujete zrelaxovat a uvolnit stres po vyčerpávajícím dni v kanceláři, použijte heřmánek, levanduli, majoránku a šalvěj. Pomohou ke zklidnění a uvolnění napětí v mysli i těla.

Použití difuzéru či rozprašovače a kvalitních esenciálních olejů je snadný a rychlý způsob, jak vytvořit podporující a příjemnější pracovní prostředí.

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Aromaterapie | Napsat komentář

Napsat komentář