Aromatická masáž jako terapie

S lidským dotekem a energií, která při doteku vzniká a rezonuje s naším tělem a následně se s naší energií propojuje, dochází k velkým změnám v našem nervovém i energetickém systému. Nemáte-li zrovna malé děti, které se rády mazlí nebo nejste ve fázi zamilovanosti, možná si ani neuvědomujete, že vašemu tělu dotek a objetí schází. Mnoho lidí není zvyklé se příliš dotýkat ani sami sebe, jejich tělo se jim nelíbí nebo se za něj dokonce stydí.

I lidé, kteří jsou racionálnějšími typy a svět energií je příliš neláká, pod dotekem maséra nebo přítele/přítelkyně nepopřou příjemnost relaxace a uvolnění, které se při a po masáži dostaví. Stejně tak tomu může být u lidí, kteří se sice zajímají o duchovní věci, ale kteří přitom někdy fyzické tělo upozaďují. V každém případě je naše tělo vzácný dar, které jsme na cestu životem na naší krásné planetě dostali a spojuje nás jak s duchovní tak i fyzickou sférou.

Masáž propojená s kvalitními esenciálními oleji a je nádherným zážitkem a úžasným prostředkem relaxace i zharmonizování v dnešní uspěchané a někdy příliš “bezkontaktní” době. Doteky spojené s aromaterapií propojuje naše smysly a působí na mnoha úrovních.

Při masáži se molekuly esencí dostávají přes kůži do krevního oběhu, čichové receptory naopak molekuly dopraví do našeho emočního centra – limbického systému. Právě proto při masáži zažíváme úlevu, uvolnění a máme pocit “dobití baterek”, snáze se poté soustředíme, učíme a celkově má aromatická masáž harmonizující vliv jak autonomní nervový systém a systém endokrinní, tak na všechny orgány a tělní systémy.

Aromatická masáž je také úžasným prostředkem při prohlubování partnerství či vztahů s našimi dětmi. Nebojte se a nestyďte se doteky darovat i přijímat.

Informace v krystalické struktuře přírodních esencí se spojují s buněčnou pamětí a dokáží nám pomáhat spojit se se svou intuicí a vnímat vzorce myšlení a chování a tím měnit náš život směrem k souladu se sebou samým. Aromatická masáž uvolňuje tělo i mysl, a když jí zahrnete do svého života, podpoříte v těle samoléčivé procesy i se otevřete sebepoznávání na nových úrovních.

www.PrirodniCestou.cz

 

Rubriky Aromaterapie | Napsat komentář

Napsat komentář