Arterioskleróza a ateroskleróza – přírodní léčba

Arterioskleróza, nebo také ateroskleróza, znamená kornatění tepen v důsledku ukládání tukových látek (cholesterolu) a sekundární i vápníku ve stěnách artérií. K zúžení tepny dochází pod vlivem genetických činitelů a nesprávným životním stylem. Předzvěstí arteriosklerózy není jen zvýšená hodnota hladiny LDL cholesterolu v krvi, ale také množství zdravotních obtíží či závažných onemocnění. Léčba se zaměřuje především na odstranění doprovodných příznaků (např. snížení vysokého krevního tlaku), ale samotnou nemoc tepen dosud neví celkem účinně zlikvidovat.

  •  arterioskleróza postihuje zejména mozek a srdce. Typickými jsou problémy s koncentrací, poruchy paměti až výskyt mozkových příhod. Nejprodávanější rostlinný extrakt z Ginko Biloby zlepšuje prokrvení mozku, léčí problémy s pamětí a zkvalitňuje proces soustředění (Ginko XC; Mega Protect 4Life).
  •  Vlivem arteriosklerózy je srdce značně oslabené. Arterioskleróza zužuje srdce a koronární cévy, způsobuje poruchy srdečního rytmu a silné bolesti. Doporučenou ingrediencí k léčbě těchto obtíží je sójový lecitin, který srdce zbavuje škodlivého cholesterolu a zlepšuje prokrvení tkání (Super Soya Lecithin 100 ks).
  •  Alternativou způsobu, jak dopomoci srdci k lepší činnosti, zprůchodnit cévy a uvolnit organismus od křečí koronárních cév, je výživu přírodního antibiotika česneku a petržele, který čistí stěny cév (Garlic caps. – Česnek a petržel).
  •  Nenasycené mastné kyseliny dokáží rozpustit nepotřebné tukové zásoby, podílejí se na snížení hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi a snižují riziko výskytu srdečního infarktu (Omega 3 – rybí olej).
  •  Důsledky arteriosklerózy se nevyhýbají ani ledvinám. K minimalizaci projevů této komplexní choroby se využívají živiny obsažené v extraktu z Juky. Tato rostlina se právem označuje jako “strom života” díky detoxikačním, pročišťujícím a léčivým účinkem. Navíc snižuje hladinu cholesterolu v krvi, tělu dodává potřebnou výživu a tak posiluje zdraví celého organismu (Pure Yucca – juka)

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

 

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.