Artróza – přírodní léčba

Artróza je nevratné, chronické poškození kloubů zejména dolních končetin, rukou a páteře. Seskupuje až 12% lidí z celého světa, u nichž lze zaznamenat degenerativní změny pohybového systému – zánik kloubní chrupavky až úplně zkostnatění nemocného kloubu. Výsledkem jsou bolesti, špatná ohebnost kloubů až značné deformace kloubů. Mezi hlavní příčiny vzniku artrózy se řadí především špatný způsob stravování.

  • Dostatečný přísun vitamínů a minerálních látek je nejpřirozenějším způsobem, jak kloubem poskytnout výživu i posílení. Mezi nejdůležitější vitamíny ochraňující kloubní systém patří vitaminy B skupiny (B1, B6, B12), vitamin C a E (Protect 4Life – Ginko Biloba s dalšími účinnými látkami).
  • Nedostatek vápníku často způsobuje bolesti kloubů. V dospělosti se slabé zásoby tohoto stopového prvku projeví nízkou ochranou kloubů. Nikdy však není pozdě doplnit do organismu vápník, který je považován za esenciální minerál v organismu lidí (Strong Bones – vápník a hořčík 250 ks, CaliVita).
  • Složkou kloubů je i kolagen. Ten obnovuje chrupavky, svalovou hmotu i samotné klouby a zajišťuje pružnost kloubů. Jelikož po 40. roku života se kolagen už nevytváří, je důležité přinést kolagen do organismu vnějším užitím (L – lysine Plus).
  • Artróza je v podstatě důsledek procesu stárnutí. Na toto onemocnění kloubů onemocní nejčastěji věková skupina od 45. let, v pokročilejším věku je již téměř přirozenou součástí opotřebovaného pohybového aparátu. Koenzym Q 10 zpomaluje projevy stárnutí a podporuje zdraví kloubů, kostí a chrupavek (Coenzym Q10).
  • Unikátní látkou, která regeneruje poškozené kloubní chrupavky a tělo zbavuje bolesti a otoků, je glukosamin sulfátový. Také vyživuje kloubní vazivo a stará se o volné prostory v chrupavkách (Joint Protex FORTE – Glukosamin, CaliVita).
  • Nezánětlivé onemocnění kloubů léčí i výtažek z Juky, který zmírňuje projevy artrózy a aktivizuje obranné mechanismy organismu (Pure Yucca – juka).

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.