Darujte si partnerskou aroma masáž :-)

Hned na začátku uklidnění pro všechny, kteří se buď stydí nechat se masírovat nebo naopak mají pocit, že to “neumí” – při citlivé partnerské masáži nemůžete nic zkazit a masáž vám může i pomoci začít vnímat své tělo s láskou ;-) . Ohledně způsobu masáže se můžete inspirovat v článku Harmonizující masáž – technika masáže.

Masáž za použití přírodních aroma esencí má řadu blahodárných účinků na naše fyzické i emocionální tělo. Přes množství receptorů nacházejících se přímo na kůži a přes čichový systém se molekuly vonných esencí dostávají rychle do krevního oběhu a také přímo do mozku – zejména limbického, který je naším emočním centrum. Proto je partnerská aromaterapeutická masáž jak léčivá a harmonizující, tak jeden ze způsobů, jak se otevřít propojení s energií partnera (zejména na úrovni 2, 4 a 6. čakry) a vztah tím upevňovat, prohlubovat ale i pročišťovat a projasňovat.

Aroma masáž podněcují tvorbu hormonu štěstí endorfinu a oxytocinu, které mají pozitivní účinek na tělo i mysl. Současně dochází k vylučování látek odbourávajících adrenalin, vznikajících při stresu. Přírodní vonné esence obsahují léčivé barevné energie a díky přímému spojení na limbický systém pomáhají uvolňovat emocionální bloky a harmonizují celý nervový a hormonální systém. Limbický systém také zásadním způsobem ovlivňuje sexuální přitažlivost – proto se partnerská masáž snadno může stát také dokonalou intimní předehrou ;-)

Dopřejte si soukromí, vypněte telefon, zkontrolujte teplotu v místnosti, chlad způsobuje ztuhnutí svalů a při masáži se máte naopak uvolnit. Vhodnou atmosféru navoďte ztlumením světla, zapalte svíčku, oheň čistí vzduch i energie a zvolte tichou relaxační hudbu. Hodí se i osuška a deka či polštářek na podložení.

Studený olej nebo gel nejprve rozehřejte v rukou, nedávejte jej na partnera studený, napnutím svalů se ztrácí uvolnění. Nikam nespěchejte a věnujte se celému tělu. Postupujte vždy od méně intimních míst pomalu a pozvolna k těm intimnějším. Začínejte jemně a pomalu lehounkými dotyky, později pak můžete i přidat na intenzitě. Masáž musí být příjemná, poslouchejte partnerovu odezvu. Užijte si večer plný pohody a vzájemnosti.

Dotek je léčivý na mnoha úrovních. Jemným dotykem a hlazením směřujete k relaxaci, uvolnění, pocitu pohody a sounáležitosti. Aktivní je vždy jeden z páru, ten druhý je pasivní a plně se poddává uvolnění a příjemným pocitům. Můžete se následně prostřídat.

Použijte  neparfemovaný olej vhodný na masáž, do kterého jemně kápnete vybranou esenci. S esencí to nepřehánět, kvalitní esence jsou vysoce koncentrované a stačí opravdu pár (1-2) kapek.

Jasmín je vyznačuje opojnou a intenzivní vůní. Podporuje radost ze života a romantiku. Pomáhá rozpouštět zábrany na emocionální i fyzické rovině.

Růže otevírá srdeční čakru a zesiluje pocit vnitřního klidu a jednoty. Esence z růže vytváří romantickou, láskyplnou a smyslnou atmosféru.

Ylang-ylang – uklidňuje, uvolňuje a zvyšuje pocit vzrušení, podporuje sebelásku a vědomou sexualitu.

Santal je pomáhá důvěřovat svým pocitům, jeho vůně je uzemňující a podporující intimitu a sdílení. Podporuje spontánnost.

Pačuli – olej stimuluje hormonální reakci a zintenzivňuje smysly a sexuální rozkoš ;-) . Vůně je spojována s 60. léty a sexuální revolucí. Proto vůně některým samostatně “nevoní” a někteří jí naopak milují – souvisí s našimi emočními otisky v limbickém mozku.

Pro partnerskou masáž jsou velmi příjemné například směsi esencí Bewit Partnerství anebo Eros. Více o esenciálních olejích Bewit a získání přístupu k další aroma inspiraci a Klubu – BEWIT – esenciální (éterické) oleje a celistvý přístup k životu.

Masáž pár sbližuje, jedním z důvodů je také to, že nás učí být vůči sobě více vnímaví. Rituál, při kterém jeden druhému věnuje svůj čas a veškerou pozornost, je obohacení a darem pro vztah, i pro oba partnery.

 

www.PrirodniCestou.cz

 

 

 

Rubriky Aromaterapie | Napsat komentář

Napsat komentář