Přítomnost parazitů v organismu se dá zjistit ze vzorku kalu. Avšak tato metoda není 100% spolehlivá, protože parazité se dají odhalit jen v případě, že si laborant všimne pod mikroskopem jejich vajíček. Jestliže však parazit zrovna v době laboratorních testů vajíčka nenaklade, pak si jeho přítomnosti nikdo nevšimne.
O přítomnosti parazitů v těle vypovídá vnější vzhled člověka a také nesprávné fungování organismu.
Diagnostika podle zevnějšku
Příznaky: uhry, pupínky a vřídky, hrubá kůže, pihy, různé skvrny na kůži, příliš časné vrásky na tváři, časná plešatost, papilomy, praskliny na patách, štěpivost a lámavost nehtů. To vše vypovídá o tom, že trávicí trakt člověka je něčím nakažen. Původci mohou být prvoci, kočičí lamblie, bičenky i jiní cizopasníci a nejspíše jejich kombinace. Pak se snadno stane, že i drobná infekce vyřadí celý imunitní systém a sytém jeho samoregulace.
Nákaza parazity se zákonitě projevuje častými infekcemi (nachlazení, angína, chronický zánět krčních mandlí (tonzilitida), záněty sliznice, záněty vedlejších nosních dutin (sinusitida), polypy, chrápání.
Příznaky parazitární nákazy u žen: bílý výtok, zánět vaječníků, bolestivá a nepravidelná menstruace, celkové vyčerpání a dále následuje fibróza, myom, fibrózní cystická mastopatie, záněty nadledvinek, močového měchýře a ledvin.
Příznaky parazitární nákazy u mužů: prostatitida, impotence, adenomy, cystitida, kameny a písek v močovém měchýři. Infekce může narušit psychiku.
Nejčastější příznaky parazitů – parazitózy
Zácpa
Hlísti mají takovou velikost a tvar, že snadno ucpou některé průtoky, a dokonce i průchod střevy. Silná hlístová infekce může dále ucpávat žlučovody a střevní průchody, takže se člověk těžce a bolestivě vyprazdňuje.
Průjem
Někteří parazité, a především se to týká prvoků (protozoea), vylučují látky podobné hormonům, které způsobují ztrátu dusíku a chloridů. Stolice je pak často tekutá. Odsud vidíme, že průjem je doprovodný jev při parazitóze je funkcí parazita, a nikoli pokusem organismu zbavit se infekce nebo nesprávné stravy.
Plynatost a nafouklé břicho
Řada parazitů obývá horní část tenkého střeva, kde vyvolává zánětlivé procesy a způsobuje nafouklé břicho a vylučování plynů. Konzumace těžce stravitelných potravin, problém ještě zhoršuje. Pokud má člověk často nafouklé břicho, často to znamená přítomnost utajených parazitů. Žaludeční a střevní symptomy se střídavě vracejí s větší razancí v průběhu několika měsíců nebo i let a tento stav trvá tak dlouho, dokud se nepodaří vyhnat parazity z těla.
Bolest kloubů a svalů
Parazité v organismu nesedí na místě, ale přemisťují se a hledají si pro sebe nejvhodnější místečka, kde by se pohodlně uhnízdili. K takovým místům patří také kloubní tekutina a svalová tkáň. Po usazení parazitů člověk pociťuje bolesti, které často pokládá za projevy artritidy. Bolesti či zanícené svaly a klouby mohou být imunitní reakcí na přítomnost parazitů anebo důsledek poškození tkání parazity.
Alergie
Cizopasníci dráždí, poškozují a někdy proděravějí střevní stěny, takže se zvyšuje riziko průniku obrovských nestrávených molekul. Imunitní systém se aktivuje a zvýší se dávky eozinofilů – jednoho z typu obranných buněk organismu. Eozinofily napomáhají zánětlivým procesům ve tkáních a podněcují alergickou reakci. Kromě toho kvůli parazitům vzrůstá tvorba imunoglobulinu E.
Kožní problémy
Střevní parazité vyvolávají kopřivku, pupínky, ekzém a další kožní reakce alergického charakteru. Vředy na kůži, nádory, bolestivá místa, papilomy a dermatitidu však mohou způsobovat i mikroorganismy.
Anémie
Některé druhy střevních hlístů se přilepí na sliznici střev a vysávají ze svého hostitele živiny. Protože jsou jich masy, dochází ke značnému úbytku krve a následnému nedostatku železa (anémie). Anémie vyvolávají bičenky a další parazité, které se živí krevními buňkami. Bičenky také požírají spermie, jež hltají podobně jako červené krvinky, a způsobují impotenci.
Granulomy
Granulom je hmota podobná nádoru a obklopuje vajíčka parazitů. Tvoří se na stěnách tlustého střeva a konečníku, ale nevynechává ani plíce, játra, dutinu břišní a dělohu.
Nervozita
Odpady látkové výměny a toxiny produkované parazity dráždí centrální nervovou soustavu. Neklid a nervozita jsou výsledkem systematické parazitární nákazy. Mnozí lidé potvrdili, že se po úspěšném léčení cítili vyrovnanější, klidnější a trpělivější.
Poruchy spánku
Člověk se často budí v noci, především mezi druhou a třetí hodinou v noci, a příčinou tohoto jevu může být i snaha organismu zbavit se skrze játra nahromaděných toxických látek. Nebo nespí z důvodu, že někteří parazité vycházejí ven konečníkem a způsobují bolestivé pocity a svědění. Jednou z příčin hemoroidů jsou roupi pod sliznicí konečníku.
Skřípání zuby
Tento jev se jmenuje odborně bruxismus a spočívá v tom, že člověk zcela nezvykle skřípe zuby, tiskne je k sobě a tře je o sebe. Často jde o doprovodný jev parazitární infekce. Symptomy jsou nejrozšířenější u spících dětí. Organismus reaguje bruxismem na cizorodá dráždidla.
Chronická únava
K syndromům chronické únavy se řadí: tělesná slabost, příznaky podobné chřipce, celková apatie, deprese, ztráta schopnosti koncentrace a špatná paměť. Tyto fyzické, rozumové a emoční symptomy někdy vyvolávají parazité, kteří mají vliv rovněž na rozvoj anémie, intoxikaci a nedostatek živin v organismu v důsledku špatného vstřebávání bílkovin, uhlovodanů, tuků a zejména vitamínu A a B12.
Poruchy imunity
Parazité oslabují imunitní systém tím, že snižují vylučování imunoglobulinu A. Dlouhodobě dráždí imunitu, takže časem se celý obranyschopný mechanismus oslabí, a to otevírá dveře do organismu dalším parazitům, bakteriím a virům.
Přítomnost parazitů v těle rozpoznáme i podle následujících příznaků: zvyšování anebo naopak úbytek tělesné hmotnosti, nadměrný pocit hladu, nepříjemné pachuti v ústech, pachu z úst, astmatu, diabetu, epilepsii, uhříků nebo migrén.
Nejčastější příčinou úmrtí, srdeční nemoci a rakoviny, mají na svědomí parazité. Hulda Clark ve své knize O léčbě rakoviny tvrdí, že řadu nádorových nemocí vyvolává motolice střevní (fasciolopsis buski). „Zbavte pacienta parazitů a nemoc zmizí sama.“
Onkologické nemoci
Nyní víme, že spousta nádorových nemocí je důsledkem zkázonosné činnosti všech možných parazitů od plísní a trichomonád po hlísty.
Celkově platí doporučení: jste-li nemocní, pročistěte si organismus, zbavte se parazitů a změňte životní styl, jinak se nemoc vrátí.
Zpracovalo přes www.PrirodniCestou.cz
Zdroj: Jak se zbavit parazitů, Gennadij Malachov