Ekzémy – přírodní léčba

Červená kůže posetá puchýřky je obvykle projevem alergie na potravinové alergeny (u 93% dětí se objevuje alergie na kravské mléko), alergeny z domácích zvířat (nejčastěji jde o alergii na kočičí srst) či inhalační alergeny (běžná je přecitlivělost na prach, roztoče, pyl či plísně). Mezi hlavní příčiny vzniku ekzémů se řadí nezdravá životospráva, oslabení imunitního systému a poruchy

  • Nedávno realizované výsledky výzkumů odhalily, že dlouhodobé užívání betakarotenu může snížit riziko výskytu ekzému více než o 50%! Tento silný antioxidant dokáže také eliminovat projevy atopické dermatitidy (Beta Carotene 25000 IU).
  • Na zanícenou pokožku působí stejně blahodárně i vitamíny B skupiny. Ty spolu s vitamínem D snižují výskyt alergií a efektivně léčí chronický ekzém. Zmíněné vitamíny lze nalézt v mateří kašičky, která výrazně posiluje obranyschopnost organismu (Bee Power).
  • Vitamínem imunitního systému je nepochybně vitamin C, který zmírňuje nejrůznější symptomy atopické dermatitidy. Jeho vstřebatelnost zvyšují bioflavonoidy, které tlumí alergické reakce (C 1000; Liquid C + Bioflavonoidy – tekutý vitamin C).
  • Petrklíčový olej reguluje hladinu cukru v krvi, zlepšuje funkci inzulínu a účinně bojuje proti poruchám látkové přeměny. Zároveň uklidňuje zánětlivé projevy organismu, regeneruje pokožku a obnovuje ekzémem narušenou funkci kůže (Evening Primrose Oil – prvosenka, 100 ks).

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.