Endometrioza – přírodní léčba

Principem nemoci je nález sliznice dutiny děložní (endometria) i mimo dělohu. Výstelka dělohy jako nepřirozená součást pohlavních orgánů, vaječníků, střev, ledvin, plic, mozkových obalů či jiných orgánů, tvoří další a další ložiska. Vlivem hormonálních změn (menstruace) se krev hromadí v různých částech těla a protože nemá kam odtékat, endometrióza se projeví silnými bolestmi či přítomností krve v moči. Mezi základní faktory, které se mohou podílet na vzniku tohoto bolestivého onemocnění patří hormonální poruchy, poruchy imunitního systému a stres.

  • Hormonální nerovnováha je častým problémem u mladých dívek ale i žen ve zralém věku. Zvýšená hladina estrogenů podněcuje růst sliznice dutiny děložní a tím přímo zvyšuje vznik endometriózy. Disbalance je přirozeně regulována prostřednictvím progesteronu, hormonu produkovaného v zvýšeném množství zejména během těhotenství. Jeho tvorbu podporuje konzumace zinku (Zinek – Chelated Zinc 15mg).

  • Z hlediska prevence a léčby endometriózy patří mezi nejvýznamnější minerální látky vápník a hořčík, kteří odstraňují bolestivé menstruační křeče (Strong Bones – vápník a hořčík 250ks, CaliVita); železo, které urychluje hojení ran a zlepšuje srážlivost krve (Iron Plus – železo v chelátové vazbě, 100 ks) a jód, minerál podporující správnou funkci štítné žlázy (Power Mins; New Life).

  • Imunitní systém výrazně oslabují toxiny nahromaděné v organismu. Očista organismu od škodlivin představuje odblokování progesteronový receptorů, zlepšení estrogenové dominance a potlačení bujení endometria (Ocean 21 – MOŘSKÉ ŘASY v tekuté formě; Noni liquid).

  • Silnou obranyschopnost pomáhají budovat i nenasycené mastné kyseliny a to především v podobě rybího oleje. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny zpomalují růst endometriálního tkáně a organismus zbavují bolesti (Omega 3 – rybí olej).

  • Léčba endometriózy, která je příčinou neplodnosti u každé druhé ženy, se zaměřuje i na odbourání stresu, který zhoršuje průběh onemocnění (Stress Management B Complex). 

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.