Frigidita

Až 35% žen se alespoň jednou v životě setkalo minimálně s jedním symptomem této poruchy sexuální funkce. Důvodem jsou biologické příčiny (záněty, poruchy štítné žlázy, nízká hladina estrogenů), ale stejně tak i psychické příčiny (špatné partnerské vztahy, nesprávná výchova v rodině, traumatický zážitek). Neléčená frigidita může vést až k vypěstování si odporu vůči sexu, na který dosud neexistuje žádný účinný lék.

  • Frigidita se může objevit v jakémkoliv věku. Často jí trpí těhotné a kojící ženy, u kterých je výrazně zvýšená produkce prolaktinu (hormon zajišťující tvorbu mléka). Řešení se nabízí v podobě užívání multivitaminu, který reguluje hormonální nerovnováhu a zároveň posiluje zdraví těhotné ženy, plodu resp. kojeného dítěte (New Life).

  • Druhou velkou skupinou žen u kterých má frigidita zastoupení, jsou ženy v klimakteriu. Ukončení činnosti vaječníků, snížení produkce estrogenů, které se starají o přirozenou vlhkost a zdravé tkáně vagíny, jsou typické změny u žen v menopauze, které snižují jejich vitalitu (VitalWomen).

  • Příliv energie jakož i optimistické nálady zajišťuje vitamín D, který reguluje hladinu hormonů a přispívá k lepšímu přežití intimních chvil (Bee Power).

  • Vitamín E podporuje plodnost, léčí impotenci a působí proti stárnutí buněk (Vitamin E 100UI).

  • Mezi nejběžnější psychickou příčinu vzniku frigidity patří stres. Ten blokuje potěšení ze sexu a znemožňuje dosažení pocitu uspokojení (Stress Management B Complex).

  • Konzumace ryb a mořských živočichů zvyšuje sexuální touhu. Navrácení sexuálního apetitu je možné díky nenasyceným mastným kyselinám, které obsahuje i petrklíčový olej (Omega 3 – rybí olej; Evening Primrose Oil – prvosenka, 100 ks).

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.