Harmonizující masáž – technika masáže

Pokud se chystáte zpříjemnit nejen večery a zapojit masáž do svého života, dáme vám pár tipů jak začít. Dříve než začnete, je třeba mít po ruce nejen deku a osušku a příjemnou teplotu v místnosti. Vypněte také telefon, zhasněte světlo a zapalte svíčku. Jestli si dopřáváte aromatickou masáž, není již třeba esence dávat do aromalampy nebo difuzéru. Esencionální olej masáž nepoužívejte samotný, kápněte je do vhodného oleje vhodného k masáži (mandlový, kokosový,..) a nepřežeňte to s intenzitou vůně, stačí 1-2 kapky. Atmosféru můžete doplnit jemnou relaxační hudbou.

Olej nepoužívejte studený na tělo, nejprve ho rozehřejte v dlaních. Ztuhnutí svalů není žádoucí, ty se mají naopak uvolnit. Postupujte symetricky. Pokud masírujete nohu či ruku, nezapomeňte pak na druhou. Doporučujeme uvolnit chodidla a promasírovat reflexní body na chodidlech. Masáž chodidel je velice příjemná a účinně dokáže uvolnit napětí.

Nemasírujte špičkami prstů, jen jejich bříšky. Netlačte přímo na páteř a klouby. Vyhněte se čerstvým pohmožděninám a narušené či zanícené kůži a křečovým žilám. Jemnými doteky směřujete k několikanásobně vystupňovanému příjemnému prožitku. Na záda lehce rozetřeme nahřátou emulzi nebo krém. Masírujeme pomalými pohyby, střídavě oběma dlaněmi, dlouhými pohyby od hýždí až po ramena a zpět.

Začněte od bederní oblasti a postupujte podél páteře vzhůru. Opřete se o ruce celým tělem, přesto buďte vnímavý a poslouchejte odezvu. Mezi prsty a dlaně sevřete ramenní svaly a následně je jemně promasírujte. Pomocí palců a bříšek prstů vyvíjejte na svaly nejprve střední a posléze i silnější tlak. Nemáte-li masérskou průpravu, méně znamená více.

Opakujte pohyb vzhůru kolem páteře a potřetí se opřete o svaly podél páteře už i zevní stranou palců. Postupujte pomocí malých kroužků vždy jednou rukou o pár centimetrů směrem nahoru a následně zase druhou rukou o něco výš. Masáž pomocí palců se smí provádět až ve chvíli, kdy je tělo dobře prohřáté.

V oblasti krku promasírujte ramenní svaly ve směru od středu do strany, jako byste hnětli těsto. Po té uchopte jednu ruku partnera a zlehka ji ohněte tak, aby ležela na jeho zádech. Věnujte se oblasti pod lopatkou a také kolem ní a drobnými krouživými pohyby promasírujeme svaly. Pokrčenou ruku položíte zpět podél těla a postup opakujte i s druhou rukou. Masáž nakonec ukončujete jemným třením a hlazením na zádech.

Masáž nechte doznít v klidu a v teple pod dekou. Jde-li o masáž partnerskou, je jen na vás, jakým způsobem bude probíhat a jak bude zakončena ;-) . Vnímejte léčivou sílu doteku. Vnímejte harmonizující novému vnímání otevírající vůni esenciálních olejů. Vnímejte energie a dopřejte si uvolnění. Relaxační masáž pomůže uvolnit stres a zharmonizovat a propojit mys, tělo i duši.

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Aromaterapie | Napsat komentář

Napsat komentář