Hemoroidy – přírodní léčba

Zvětšené křečové žíly vyskytující se nad svěračem análního otvoru, mohou být zapříčiněny celou škálou faktorů: genetickou výbavou, hormonálními změnami (těhotenství, porod) či nezdravým životním stylem (špatná životospráva, sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu).

  • Hemoroidy se projevují především bezbolestným análním krvácením, které obvykle způsobuje silné vypětí a stres. Produkt Stress Management B Complex příznivě ovlivňuje nervovou soustavu a kromě komplexu vitamínů skupiny B obsahuje také vitamin C a hořčík.

  • Druhým nejtypičtějším rysem tohoto nepříjemného onemocnění je oslabení tkáně výstelky, které způsobují převážně velké hormonální změny typické pro těhotné a kojící ženy. Multivitamín New Life je svým složením určen nejen pro nastávající a čerstvé maminky, ale je také pro zvýšený obsah vápníku výbornou volbou pro dospívající děti.

  • K odstranění širokého spektra symptomů hemoroidů neboli zlaté žíly napomáhá pestrá a vyvážená strava, jejímž základem je dostatek vitamínů, minerálů a dalších důležitých životních látek. Jednou z komplexních živin jsou tzv. zelené potraviny, které potřebné látky obsahují v přírodní formě. Spirulina Chlorella Plus, 100 ks obsahuje kromě známých řas spiruliny a chlorelly další zdraví prospěšné rostliny, např. mladouu pšenici, vojtěšku nebo aloe vera.

  • Probiotické bakterie účinně omezují šíření škodlivých mikroorganismů usídlených v našem střevě, které je základním kamenem imunitního systému. Probiotika a prebiotika – Probio Balance kromě probiotik obsahuje také prebiotika, kterými se probiotika živí a zvyšují tak účinnost přípravku.

  • Součástí léčby hemoroidu je i lékaři doporučený zvýšený přísun vitaminu C, který v kombinaci s bioflavonoidy (zvyšují účinnost vitamínu C) zpevňuje cévní stěnu (C Plus; Liquid C + Bioflavonoidy + tekutý vitamin C).

  • Vitamin E zas šetrně regeneruje pokožku a účinně podporuje cirkulaci krve (Vitamin E 100 IU).

  • Z minerálních látek, při léčbě hemoroidů využívá zejména zinek, který podporuje hojení ran a je zodpovědný za zdravou pokožku (Zinek – Chelated Zinc 15mg).

  • Dodržování pitného režimu je mimořádně důležité. Pouze dostatek tekutin udrží stolici měkkou a tak sníží riziko popraskání dalších žilek konečníku. Pití ovocných šťáv, které jsou bohaté na důležité živiny je ideálním řešením (ZenThonic – Mangostana: energie ze slunce a ovoce, CaliVita).

  • Hemoroidy se častěji vyskytují u obézních lidí. Nadbytečné kilogramy zatěžují organismus, vynakládají větší tlak v oblasti konečníku a jednodušší dochází k oslabení těchto žilek (Chromium Max 500).

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.