Hepatitis – zánět jater

Hepatitida typu A, nazývaná také “nemoc špinavých rukou” tvoří na Slovensku až 2 / 3 všech případů. Hepatitida, která je přenáší krví a jinými tělesnými tekutinami (B typ) ročně zabije milion lidí. Onemocnět na C typ představuje pro přibližně 75% pacientů transplantaci jater, ale pro 170 milionů to znamená smrt. Mezi hlavní příčiny vzniku hepatitidy se řadí tyto faktory: oslabení imunitního systému, nahromaděné toxiny v těle, dlouhodobé užívání alkoholu, poruchy žlučových cest, cévní onemocnění.

  • Hepatitida je způsobena virem (nejčastěji typu A, B, C, D, E), který snadno napadne oslabený imunitní systém. Zásobování organismu živinami je proto nezbytnou prevencí a posílením imunity, která bojuje s tímto infekčním onemocněním (ImmunAid).

  • Vybudování silné imunity je závislé na přísunu střevních bakterií, které jsou zodpovědné za správný chod obranyschopnosti (Probiotika a prebiotika – Probio Balance).

  • Toxiny zanesený organismus může jen těžko čelit útokům viru hepatitidy. Proto je třeba organismu dopřát pravidelné očistné kúry, jejichž cílem je posílit imunitu a dodat živiny (Noni liquid).

  • Až 40% alkoholiků trpí hepatitidou, přičemž polovina z nich jí podlehne. Dlouhodobá konzumace alkoholu ve spojení s onemocněním na hepatitidu typu C obvykle vede k cirhóze jater (Arginine Plus, CaliVita; Liver Aid).

  • Dlouhodobá neprůchodnost žlučových cest může vést k výskytu hepatitidy. Žlučové kameny tak působí nejen blokující, ale zároveň poškozují jaterní tkáň (Ocean 21 – MOŘSKÉ ŘASY v tekuté formě).

  • Důvodem vzniku hepatitidy mohou být i problémy s krevním oběhem. Cévy, které přivádějí kyslík do jater, mohou být zúžené a nedostatečně průchodné. Průtok krve zlepšuje extrakt z Ginko Biloby, který pozitivně ovlivňuje činnost jater (Ginkgo XC).

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.