Herpes – opar

Vytváří se buď na pokožce (v oblasti obličeje, na rtech) nebo na sliznici (v ústní dutině). Malé puchýřky, které se později promění na vřídky, aby se mohly stát strupy, zná z vlastní zkušenosti až 90% populace. Hlavní příčinou vzniku oparu je oslabení imunitního systému. Léčba proto podléhá přísunu živin, které posilují obranyschopnost organismu a urychlují hojení ran.

  • Posílení imunity znamená zlepšit schopnost buněk (tzv. T-lymfocytů) rozpoznat tělu cizí látky a zlikvidovat je (pomocí NK buněk), ale také vytvořit protilátky (humorální imunita). Tyto funkce nepracují správně, pokud organismu chybí vitamíny a minerální látky (Super Mega 50).

  • O tom, že vitamin C patří mezi hlavní výživové látky, které posilují obranyschopnost organismu, ví snad každý (C 1000). Vědci však nedávno potvrdili i předpoklad, že vitamin D je důležitý při aktivaci obranných procesů a jeho nedostatek způsobuje oslabení T-lymfocytů, které nedokážou účinně bojovat proti virům a infekcím (Bee Power).

  • O silnou imunitu se starají i probiotické bakterie, které udržují zdravou střevní mikroflóru. Zachování vyváženého střevního prostředí je zárukou dobré ochranné funkce organismu (Probiotika a prebiotika – Probio Balance; Lactobacillus acidophilus – AC – Zymes; Acidophilus se Psylliem).

  • Pomoc z přírody přichází v podobě nejsilnějšího přírodního antibiotika (česnek) a oblíbené zeleniny ze zahrady (petržel). Česnek a petržel účinně ničí viry a jsou nositeli lehce stravitelných vitaminů a stopových prvků, proto nedráždí žaludek (Garlic caps. – Česnek a petržel).

  • Přírodní medicína již tradičně léčí herpes pomocí výtažku z kočičího drápu. Náhradou této léčivé rostliny je Echinacea purpurová či listy olivníka. Účinnost těchto přírodních složek zvyšuje užívání lysinu, aminokyseliny, kterou si organismus neumí sám vyrobit (VirAgo – posílení imunity; L – lysine Plus).

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.