Tato neschopnost organismu udržet moč se projevuje ve třech stupních: 1.stupeň (občasný únik) je typický nedobrovolnou ztrátou několika kapek moči 1 – 2x za den, 2. stupeň (častý únik) představuje únik moči proudem a to několikrát za den, 3. stupeň (trvalý únik) znamená pomočování přes den i noc, v sedě či vleže a je častokrát komplikovaný inkontinencí stolice. Nekontrolovatelné vylučování stolice má dvě formy: částečný (uvolňování malého množství stolice či plynů) a celkový únik (vůlí neovlivnitelná, kompletní odchod stolice).
-
Pokud se inkontinence objeví u dětí starších 5 let, hovoří se o tzv. dětské enurézy. Konzumace potravin, které vyvolávají zácpu, dráždí močový měchýř zejména v noci (děti během noci produkují více moči než dospělí), čímž přichází častěji k noční inkontinenci (Green Health – vojtěška, Liquid CHLOROPHYLL – tekutý chlorofyl – detoxikace organismu).
-
Nejčastějším typem inkontinence u žen je tzv. stresová inkontinence. Trpí jí zejména těhotné a kojící ženy (vlivem poklesu pánevního dna), ale i ženy v období klimakteria (důsledek snížené hladiny ženského hormonu – estrogenu). Řešení se nabízí v podobě regulace hormonální činnosti (New Life; VitalWomen) a to především snížením produkce stresových hormonů (Stress Management B Complex).
-
Kofein, alkohol či sycené nápoje podporují zvýšenou tvorbu moči. Naopak, močopudně neúčinkují chutné a zdravé ovocné šťávy, které jsou navíc plné vitamínů a stopových prvků a které pozitivně ovlivňují činnost močového systému (ZenThonic – Mangostana: energie ze slunce a ovoce, CaliVita).
-
Muže nejčastěji trápí tzv. inkontinence z přetékání, která vzniká vlivem zvětšené prostaty. V takovém případě se doporučuje zvýšit denní dávku vitaminu C (C 1000).
-
Další rizikovou skupinou jsou starší lidé, kteří trpí zejména urgentní inkontinencí. Ta vzniká mnohokrát jako důsledek špatně léčené infekce močových cest (Pure Yucca – juka).
Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí