Koenzym Q10 – energie i pro rakovinové buňky?

Zdravím vás paní doktorko, dostala jsem neobvyklý dotaz, na který neznám odpověď, vy mi jistě poradíte :-) Koenzym Q10 je energií pro buňky, je také energií pro rakovinné buňky, podporuje i jejich činnost? děkuji!

Koenzym Q10 je látka tělu vlastní. Tělo ji používá pro růst buněk a chrání buňky před poškozením. Koenzym pomáhá enzymům dělat svou práci. Buňky těla pomoci koenzymu Q10 vyrábějí energii, kterou potřebují pro svůj růst a regeneraci. Tělo používá koenzym Q10 jako antioxidant. Koenzym Q10 se nachází ve většině tkání, nejvíce je obsažen v buňkách srdce, ledvin a slinivky. Hladina koenzymu Q10 se s přibývajícím věkem snižuje.
Koenzym Q10 byl poprvé identifikován v roce 1957. Jeho chemická struktura byla stanovena v roce 1958. Zájem o využití koenzymu Q10 v terapii nádorů stoupl v roce 1961, kdy bylo zjištěno, že někteří pacienti s rakovinou měli nižší hladiny koenzymu Q 10 v krvi. Nižší hladiny koenzymu byly nalezeny u pacientů s myelomem, lymfomem, rakoviny plic, prostaty, slinivky, tlustého střeva, ledvin, hlavy a krku. Studie naznačují, že koenzym Q10 může přispět k lepší funkci imunitního systému. Proto je často používán k adjuvantní terapii rakoviny.

S pozdravem MUDr. Kristýna Novotná

Zdroj: http://www.calivita.cz/experts

Rubriky Poradna zdarma | Napsat komentář