Lutein – ochránce očí

Oči jsou ve velké míře vystaveny nebezpečnému účinku okolí. Nepříznivý vliv na ně má nejen např. ultrafialovémuLutein s možností 25% slevy záření nebo umělé osvětlení, ale také jejich celková zvýšená námaha. Té se dnes nevyhne v podstatě nikdo, kdo tráví nějaký ten čas denně u počítače nebo televize.

Nepříznivým účinkům se můžeme bránit pomocí látek s antioxidačními vlastnostmi. Lutein je účinný antioxiand pro oči, který patří do skupiny organických sloučenin, které se nazývají karotenoidy, mezi které patří ještě betakarotén, likopin, alfa – karotén a zeaxantin.

Při výzkumu luteinu se zjistilo, že se zvláštním způsobem váže na oči. Po vstupu do organizmu a po vstřebávání se lutein hromadí ve dvou oblastech očí: v tzv. žlutém bodě (macula lutea) na sítnici (retina) a v oční čočce. V žlutém bodě oční sítnice mohou nastat cévní změny v důsledku působení volných radikálů, které mohou vést k degeneraci žlutého bodu.

Blahodárné účinky luteinu

Lutein je účinná látka, která vykonává mnoho pro ochranu našich očí. Důležitost této ochrany uzná každý, jelikož funkce očí je důležitá v každém stadiu života a pro všechny činnosti.

  • Vynikající antioxidační vlastnosti luteinu se osvědčí nejen v případě očí, ale i v ochraně jiných orgánů a v procesech látkové přeměny. Z toho důvodu ho může užívat s úspěchem každý, kdo očekává jiný blahodárný účinek antioxidantů (například prevence kardiovaskulárních onemocnění, prevence nádorových onemocnění).
  • V havajském institutu pro výzkum rakoviny dokázali, že lutein zabraňuje  peroxidaci tuků, která je značná jak v krevním séru, tak v očích. Lutein, jako mnohostranný likvidátor volných radikálů, hraje klíčovou roli v antioxidační ochraně.
  • Práce zabývající se degenerací žlutého bodu ve starším věku jednoznačně potvrdily, že lutein hraje významnou roli v ochraně žlutého bodu. Podle výzkumu na Harvardské Univerzitě, užití 6 mg luteinu denně snižuje počet výskytu degenerace maculy lutey o 43%.
  • Kombinovaná antioxidační ochrana luteinu je schopna snížit riziko šedého zákalu až na třetinu.

Zdroje luteinu

Chcete-li zvýšit příjem luteinu pomocí stravy, zařaďte do svého jídelníčku špenát, kapustu, mrkev, zelí, papriku a vejce.

Máte-li zájem o komplexní ochranu očí, dopřejte si Lutein Plus, který kromě luteinu obsahuje další 4 velmi vhodně zvolené antioxidanty: zeaxantin, výtažek z borůvek a vitaminy A a C.

Koupit Lutein plus

Rubriky Účinné léčivé látky | Komentáře nejsou povoleny.