Výhody Mangostanu (nejen) pro děti

Není žádným tajemstvím, že počet problémů, které dříve nebyly běžné, jako je obezita a hyperaktivita, u mladých lidí prudce narůstají. Mnoho rodičů nemá čas ani vůli učit své děti, jak jsou cenné zdravé návyky v jídle a většina dětí dnes jí jen ty potraviny, které dobře chutnají, což obvykle znamená, že mají vysoký obsah tuků, cukru, bílé mouky a chemických látek, jako jsou konzervanty a syntetická barviva. Tyto velmi populární potraviny mohou vést k obezitě, dětské hypertenzi a dlouhodobým chronickým chorobám, jako je cukrovka 2.typu, srdeční nemoci, problémy s kostmi a klouby a k dýchacím obtížím.

Jedna (nebo dvě) lžíce plné prevence

Většina chorob se projevuje až poté, co dosáhly určitého stupně rozvoje. A co kdybyste svému dítěti denně  podali jednu nebo dvě lžíce plné chutného ovocného džusu, z kterého získá posilující vitaminy, minerály a živiny, které ho budou chránit proti nemocem? Ovoce ze stromu mangostan je jedno z nejchutnějších na světě. I když je plné prospěšných živin, vědci se domnívají, že vlastnosti mangostanu, které příznivě ovlivňují zdraví, pocházejí ze sloučenin zvaných xantony. Xantony mají četné bioaktivní vlastnosti, včetně antioxidačních, protizánětlivých a antibiotických. Následně uvádíme je několik málo možností z mnoha, kdy může mangostan pomoci.

Poruchy pozornosti a hyperaktivita

Vědci se domnívají, že mnoho poruch chování má svůj počátek v nedostatečné výživě, a to je první oblast, ve které může mangostan dětem pomoci. Je to chutný zdroj široké škály vitálních živin. Místo toho, abyste léčili poruchy pozornosti a hyperaktivitu pomocí léků, zkuste dát svému dítěti živiny z mangostanu. Spolu s dalšími zdravými faktory pomůže pravidelná konzumace mangostanu k tomu, aby byly naše děti zdravé a šťastné.

Prevence rakoviny

Podle studií, které nedávno proběhly v Japonsku, mají xantony z mangostanu protinádorové vlastnosti. Proto je toto ovoce tím nejlepším pro vaše děti. Pokud budou pít džus z mangostanu denně, podpoří to přirozený mechanismus jejich těla, který bojuje proti rakovině.

Cukrovka 2. typu

Cukrovka je v dnešní době pro děti nejvíce nebezpečnou chorobou. Džus z mangostanu mohou užívat dospělí i děti, kteří trpí diabetem 2. typu. Xantony mají na buněčné úrovni jedinečnou schopnost zpomalit a zastavit rezistenci vůči inzulinu. Po konzumaci mangostanu u pacientů dost často po několika minutách výrazně poklesne hladina cukru v krvi.

Deprese

Obdivuhodné výsledky s mangostanem byly zaznamenány u dětí, které trpí depresí. Důsledné denní užívání tohoto produktu pomáhá regulovat hladinu serotoninu a tryptofanu. Podpora celé škály důležitých živin zvyšuje celkovou pohodu vašeho dítěte a jeho dobrý pocit.

Průjem

Antibiotické a protizánětlivé vlastnosti mangostanu pomáhají zabíjet patogeny, které způsobují průjem. Ovoce mangostanu je jako malá autolékárnička, která může léčit výrony, otoky, spáleniny, akutní bolesti, kousnutí hmyzem a menší škrábance a zranění. Dokáže zvrátit zánětlivý proces. Skutečnost, že mangostan může nahradit celou řadu živin, které může organismus ztratit během průjmu, je samozřejmě ještě dalším přínosem.

Mangostan a autismus

Většina lékařů předepisuje jako součást léčby autismu u dětí léky. Jen občas se najdou tací, kteří se domnívají, že farmaceutická cesta není cestou dlouhodobého výběru. Měli bychom přemýšlet o výživě, která se zaměřuje na vyrovnanou hladinu mastných kyselin, aminokyselin, serotoninu a  tryptofanu. Džus z mangostanu působí v tomto pozitivním a vyrovnávajícím způsobem.

Horečka

Horečka je přirozený mechanismus, který naše tělo využívá ke své obraně. Xantony pomáhají tělu, aby se bránilo tak, že ničí bakterie. Mangostan má také schopnost snížit překrvení jater, což pomáhá snížit teplotu těla na normální úroveň. Mangostan může rovněž zmírňovat záněty v trávicím traktu, které vedou k horečce. Bylo prokázáno, že ovoce mangostan  je velmi užitečné na mnoho dětských nemocí včetně infekcí, horečky, průjmu, nachlazení/chřipky, astmatu a bolestí zubů.

Stav kůže

Mnoho kožních problémů je vyvoláno toxiny, které se v kůži usadily. Na tento typ problémů mohou působit  detoxikační vlastnosti xantonů, které podpoří odstranění toxinů a obnovu zdravé pokožky.

Bolesti v krku

V průběhu dne dejte svému dítěti (ve věku 6-12 let) vypít alespoň 2 dl filtrované vody spolu s 1 lžící džusu z mangostanu. Ať vaše dítě touto šťávou vždy po půl hodině kloktá, dokud se bolest neztratí, a pak ještě jednou nebo dvakrát denně. Pokud je vaše dítě mladší šesti let, dejte mu nejméně 2 lžíce džusu s odpovídajícím množstvím vody, buď v láhvi nebo v kelímku.
Stanovisko:  Neposkytujeme žádné lékařské rady.  V případě nemoci vždy vyhledejte pomoc odpovědných lékařů nebo dietologů. Americký úřad FDA (U.S. Food and Drug Administration) nedoporučuje ani neschvaluje potraviny včetně potravních doplňků.  Mikroživiny v jídelníčku mají obdivuhodné vlastnosti, ale pouze za předpokladu, že jsou doplněny kvalitní dietou, účinným cvičením a redukcí stresu. Neexistují žádné samozřejmé výsledky , kterých můžete dosáhnout tím, že budete jíst nebo pít tuto potravinu, i když je ustanovena jako doplněk. Vaše výsledky se mohou lišit.
* podle výzkumů Dr. Kenneth J. Finsanda – odborníka na praktickou medicínu

Zdroj: CaliVita
CV0132_n-228x228

Koupit Mangostan

 

Rubriky Léčivé rostliny a bylinky, Přírodní léčba nemocí, Pro zdraví a harmonii | Napsat komentář

Napsat komentář