Mangostan

Mangostan je v Evropě a v Severní Americe téměř neznámý, protože klima v těchto oblastech je zcela odlišné než v jeho domovině. Pro domorodce žijících v deštných pralesích v Asii je to velmi cenné ovoce, které se rovněž označuje jako „Ovoce bohů”.
Zralý mangostan připomíná mandarinku, ale má tmavě fialovou měkkou slupku a sněhově bílou dužninu. Na rozdíl od jiných tropických druhů, které znají spíše gurmáni, má mangostan sladkou příjemnou chuť, již jeho první sousto vyvolává nadšení.
V tropickém podnebí trvá deset let, než se urodí první ovoce mangostanu. Tento strom dosahuje výšky až 2,5 metru a každoročně se na něm urodí tisíce plodů. Ačkoliv je v jihovýchodní Asii mangostanu téměř nadbytek, nevyváží se dosud ani do Evropy ani do Severní Ameriky.

Co obsahuje mangostan  

Mangostan obsahuje zvláště velké množství xantonu, flavonoidu se silnými antioxidačními účinky, ale také celou řadu jiných antioxidantů: polyfenolů a katechinů. Produkt ZenThonic je kromě mangostanu obohacen i o červené hrozny, borůvky, jahody, maliny a jablečný a hruškový koncentrát. Toto ovoce je kromě enzymů, vitaminů, stopových prvků a antokyanů bohaté na takové prospěšné látky jako je kyselina elagová, fytová a chlorogenová, stejně jako na vlákninu.
Každé ovoce samo o sobě představuje koncentrovanou sluneční energii a bohatý zdroj různých ochranných a výživných složek. Dohromady nabízejí téměř všechny vitaminy, minerály, enzymy a vlákninu, které tělo potřebuje. Kromě toho vibrace, které vysílají, odpovídají frekvenci vibrací buněk a zajišťují jejich zdravou funkci.

 

Mangostan je hlavní složkou tekutého produktu ZenThonic.

Rubriky Léčivé rostliny a bylinky | Komentáře nejsou povoleny.