Masáž pro podporu lymfatického systému

Lymfatická masáž je obrovskou podporou pro očistu těla, omezení celulitidy, odvodnění, hubnutí a odvod škodlivých látek z těla. Reflexní terapií lymfatického systému si budete své tělo hýčkat přímo na svých chodidlech a vhodnou manuální masáží prospějete svému tělu.

Nejvýznamnější funkcí lymfy je detoxikace a podle stavu lymfy poznáme i náš stav imunity. Nebo obráceně? Toxické látky, které vznikají při trávení, odvede lymfa z těla ven a podílí se i na krvetvorbě odstraňováním starých červených krvinek z krve.

Hromadící se lymfa v organismu zanáší tělo a dochází k nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Narušují se spojovací vlákna mezi svaly a kůží a ta ochabuje. Pomocí masáže pomůžete odstranit celkovou tělesnou i chronickou únavu, vyčerpanost, zánětlivé procesy v těle, nerovnováhu hormonálním systému, pocit těžkých nohou, křečové žíly i otoky a také celulitidu, která může i pěkně bolet a nelze ji výrazně ovlivnit dietou. Pomůžete optimalizovat činnost srdce, ledvin i střev, prospějete pleti a odstraníte akné. Zpomalený tok mízy je i příčinou bolestí bederní a krční páteře, bolestí hlavy i zubů, kvůli zánětům nervů.

Masáž reflexní

Na ploškách chodidel se stimulují, zprůchodňují a čistí funkce lymfy. Jde o velmi citlivou a prospěšnou metodu. Ovlivňuje i stres a emoce, napomáhá vyrovnání, uklidnění a vyplavuje potlačené emoce. Nejúspěšnější metoda u lymfedému a otoků. Masáž trvá 30 minut, je příjemná, někdy i bolestivá. Jde o jemné stlačování bodů. Také je možné ji spojit s akupunkturou. Doporučuje se minimálně jednou týdně. Největší účinek má při opakování v periodách po 3 fázích. Tedy 3, 6, 9, 12 a víc.

Manuální lymfodrenáž

Víte, proč mají celulitidu ženy? Kvůli jejich vertikálním přepážkám, které jsou ve struktuře tukové tkáně. Při vhodném anticelulitidním programu s lymfodrenáží je dobré propojit masáž reflexní s manuální drenáží. Při té promasírovat břicho, hýždě, stehna, ale i celé nohy. S užitím éterických olejů jako je jalovec, grepfruit, skořice či mandarinka s nosným, třeba pupalkovým masážním olejem.

Při masáži, ale i při sprchování i krémování těla postupujeme vždy od plosek nohou, kotníků přes lýtka a kolena směrem nahoru, nikdy ne směrem dolů. K srdci, ne od srdce. Masáž se provádí malým přesným tlakem na kůži a podkoží. Nesmí nikdy vyvolat bolest. Podpora této cévní gymnastiky dokáže zregenerovat ochablé vazivo, redukovat tělesný objem na stehnech, hýždích a břiše, vyhladit i prokrvit pokožku, zlepšit lymfatický tok, ale i otok a odvod zplodin z těla.

U přístrojové lymfodrenáže je velmi důležité ruční uvolnění uzlin, tedy krční mízní a tříselné uzliny, jinak není lymfodrenáž účinná.

Zde se může inspirovat o přírodní podpoře, očistě a harmonizaci lymfatického systému v podobě bylinky, esenciálních olejů a také pohybu.

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Aromaterapie | 2 komentáře

2 komentáře u Masáž pro podporu lymfatického systému

Napsat komentář