Olej z pšeničních klíčků

Pšenice je jednou z nejstarších pěstovaných plodin na světě, její první výskyt byl zaznamenán v Asii. Má extrémně vysokou výživovou hodnotu a dlouhou trvanlivost. Z naklíčených obilek se za studena lisuje panenský olej. Jeho využití je všestranné, hraje významnou roli v anti-aging medicíně – prokazatelně působí proti neduhům stáří.

Olej z pšeničních klíčků obsahuje především vysoké množství esenciálních mastných kyselin, vitamíny skupin B, E, provitamín D a má značný obsah bílkovin. Je také skvělým antioxidantem – snižuje v organizmu množství volných radikálů.

Využití oleje z pšeničných klíčů

Používá se jako podpůrný prostředek při léčbě arteriosklerózy, oběhového systému, trávícího traktu, má prokazatelné účinky na plodnost (spermatogeneze) a zvyšuje tím možnost početí. Posiluje nervový systém a schopnost koncentrace. Využívá se také jako masážní a tělový olej. Aplikuje se například v těhotenství jako prevence proti vzniku strií a také jako významný regenerační a vitalizační prostředek pro přestárlou, suchou či zdrsnělou pokožku, zmírňuje příznaky lupénky a ekzémů, regeneruje nehty.

Tento druh oleje je pro tělové a masážní účely vhodné míchat s éterickými oleji. Doporučuje se skladovat na chladném a temném místě – hrozí riziko oxidace. Lidem trpícím alergií na pšeničné výrobky se jeho používání nedoporučuje.

Olej z pšeničných klíčků v bio kvalitě

Rubriky Zdravá a léčivá výživa | Komentáře nejsou povoleny.