Osteoporóza – řídnutí kostí – přírodní léčba

Řídnutí kostí (osteoporóza) je choroba, která na sebe často upozorní až jako zlomenina. Rozvinutá osteoporóza se dá zmírnit, někdy i zastavit, ale vyléčit už většinou ne.

Příčiny osteoporózy

Známou příčinou osteoporózy je nedostatek vápníku. K jeho nedostatečnému vstřebávání přispívají i další chybějící potřebné živiny, např. bílkoviny nebo hořčík. Další častou příčinou řídnutí kostí jsou hormonální změny, kdy snížení estrogenu způsobuje vyplavování vápníku z kostí. Riziko osteoporózy zvyšuje také nedostatek pohybu, kouření, potíže se štítnou žlázou, užívání kortikoidů a  jiných  chemických léků.

Základem prevence je pohyb a zdravá výživa

Osteoporóza ohrožuje převážně starší věkové kategorie, přesto je víc než vhodné věnovat kostem péči už v mladším dospělém věku bez ohledu na pohlaví. Při prevenci osteoporózy je základ začít s ní co nejdříve.

Pravidelný tělesný pohyb je pro zdravé kosti velmi důležitý. Zlepšuje prokrvení kostní tkáně, které příznivě působí na stavbu kost. Stejně jako svaly posiluje pohyb i kosti – dopřejte si pravidelné svižnější procházky, pěší túry, plavání nebo jinou fyzickou aktivitu.

Zdravá – plnohodnotná výživa s dostatečným množstvím minerálních látek, především vápníku by měla být, s ohledem na naše kosti, snahou každého z nás. Běžné dnešní stravování většinou nedokáže organismu zabezpečit potřebné množství vápníku, proto se dnes v podstatě každému (v době růstu a dospělosti) doporučuje vápník ještě navíc doplňovat.

Denní potřeba vápníku dospělého organismu je asi 1000 mg, při podezření na začínající osteoporózu se doporučuje zvýšit dávku až na 1500 mg vápníku denně.

Vápník s hořčíkem užívejte pouze chelátovou vazbu, kterou je organismus schopný využít – Strong Bones nebo Strong Bones Plus (navíc vitamín D pro lepší vstřebatelnost).

Glukosamin je nezbytný pro správnou funkci pojivových tkání a tvorbu kostí – Joint Protex Forte.

Aminokyseliny podporují vstřebání vápníku – Arginine plus.

Neutralizovat vnitřní prostředí dnes potřebuje téměř každý, překyselený organismus je příčinou řady nemocí a potíží včetně ztráty vápníku – Liquid Chlorophyll

Vhodné je pravidelně doplňovat všechny potřebné živiny podle věku – multivitaminy nebo minimálně komplex minerálů a stopových prvků.

 

 

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

 

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.