Předčasná ejakulace

Předčasná ejakulace je poměrně častým problémem, který v jisté fázi života postihuje až jednoho ze čtyř mužů. Moderní medicína nezná přesnou příčinu předčasné ejakulace. Ví se však, že za jejím rozvojem může stát mnoho tělesných, ale i psychických problémů. K nejčastějším patří:

Hormonální poruchy – mužské pohlavní zdraví je samozřejmě podmíněno správnými hladinami testosteronu. Testosteron, jako zástupce mužských pohlavních hormonů, je pro dosažení správné načasované ejakulace nezbytný. Předčasná ejakulace se rovněž spojuje i s poruchami hladiny hormonů štítné žlázy.
Psychické potíže – za mnohými případy předčasné ejakulace stojí nějaký duševní problém. V mládí např. pocity viny, úzkosti, strach z přistižení. Předčasnou ejakulaci významně ovlivňuje také sebevědomí muže.

Tělesné poruchy – jsou velmi vzácná. Někdy může za předčasnou ejakulací stát poškození nervů, které jsou za ejakulaci odpovědné. Nervy mohou být poškozeny při operacích, případně je může poškodit nějaké onemocnění. Stejně se předčasná ejakulace spojuje i se záněty prostaty a mužské močové trubice.

Stres – zejména ten dlouhodobý. Stres se samozřejmě nemusí přímo týkat partnerského vztahu.

Jiné fyzické i psychické nemoci – jakékoli onemocnění může ovlivnit nejen chuť na sex, ale také celý průběh pohlavního styku včetně vyvrcholení. Pokud má muž během styku například bolesti na hrudi, způsobené srdečním onemocněním, může mít nutkání urychlit vyvrcholení. S předčasným vyvrcholením mají často potíže i muži s erektilní dysfunkcí, kdy k předčasné ejakulaci vede strach ze ztráty erekce.

 

Jaké komplikace má předčasná ejakulace?

  • jako všechny ostatní sexuální poruchy, i předčasná ejakulace může při nedostatečné komunikaci mezi partnery způsobit neshody.
  • v případě předčasné ejakulace může být problémem i otěhotnění partnerky.
  • zdravý sexuální život je důležitou součástí vztahu a před problémy vsexuální oblasti by se proto neměly zavírat oči. Naopak, měla by se hledat a řešit jejich příčina.

Jak zvládnout předčasnou ejakulaci pomocí přírody

 

U sexuálních problémů je velmi důležitá komunikace mezi partnery.

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) – zklidňuje nervový systém a současně příznivě ovlivňuje sexuální funkce

Selen – antioxidant, který účinně reguluje hladinu testosteronu v krvi muže.
Sibiřský ženšen (Eleutherococcus senticosus) – pomáhá zvyšovat celkovou životní energii. Stejně se podílí na zvýšení kvality a prodloužení erekce u mužů.

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.