Snížená sexuální touha – jak zvýšit libido

Snížená sexuální touha není ani v dnešní době ničím neobvyklým. I když obvykle postihuje častěji ženy než muže, je problémem obou pohlaví. Zdravý sexuální život patří k plnohodnotnému životu a proto by se problémy v sexuální oblasti určitě něměly podceňovat.

Co způsobuje sníženou sexuální touhu u žen?

Za sníženou sexuální touhou u žen může stát celou řadu příčin. K fyzickým příčinám sníženého libida patří například onemocnění jako anémie, diabetes nebo artritida. Za normálních okolností může žena trpět sníženým libidem po porodu, během kojení nebo v období menopauzy, kdy se mění hladiny pohlavních hormonů. I jiné důvody změn regulace pohlavních hormonů bývají příčinou sníženého libida. V případě, že se ženě nedaří dlouhodobě dosáhnout orgasmu, může se to projevit i sníženou sexuální touhou. Nadměrné pití alkoholu nebo kouření cigaret jsou také považovány za rizikový faktor snížené sexuální touhy. Jedním z vedlejších příznaků léčby antidepresivy a antiepileptiky je snížené libido. Ženy s nízkým sebevědomím, ženy, které byly v minulosti zneužívány nebo ženy, které trpí dlouhodobým stresem, bývají také postiženy sníženým libidem poměrně často.

Jaké příčiny má snížená sexuální chuť u mužů?

I když se u mužů vyskytuje snížené libido vzácněji než u žen, postihuje i jejich. K nejčastějším příčinám snížené sexuální touhy u mužů patří obezita. S obezitou se pojí mnoho psychických problémů, zejména ve smyslu nízkého sebevědomí, které dále vede k snížení libida. Nízká hladina testosteronu může také vést k snížení libida. Zneužívání drog, pití alkoholu a kouření cigaret jsou také považovány za rizikové faktory sníženého libida. Závažné cévní onemocnění mohou rovněž k snížení libida přispět. V neposlední řadě je třeba zmínit všechny psychické problémy. Dlouhodobý stres nebo úzkost jsou často příčinou sexuálních poruch u muže. K dalším vyvolávajícím příčinám sníženého libida u mužů patří traumata z dětství nebo neléčené deprese. Stejně může být příčinou sníženého libida i zatím nezpůsobilá homosexualita.

Jak zvýšit sexuální chuť přírodní cestou

I sexuální touha se dá výrazně ovlivnit z přírodních zdrojů . V přírodě se nachází mnoho rostlin, které dokážou harmonizovat příčiny sníženého libida a zvýšit tak sexuální chuť.  Změna chuti na sex může vést k partnerským neshodám a proto by rozhodně nemělo podceňovat ani u jednoho partnera.

Jak zharmonizovat a zvýšit chuť na sex u ženy

Damiána (Turnera diffusa) – harmonizuje hormonální a imunitní systém ženy. Zvyšuje celkovou energii a vitalitu ženy. Účinkuje také jako afrodiziakum.
Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) – harmonizuje nervový systém, čímž příznivě ovlivňuje sníženou chuť na sex způsobenou nadměrným stresem. Rozchodnice navíc harmonizuje sexuální funkce u obou pohlaví.        Eukalyptus a Aloe vera – ve formě gelu pomáhají udržovat epitel vagíny zdravý a tím zvyšují sexuální prožitek ženy.
Kolagen a elastan – ve formě gelu udržují pokožku intimních partií zdravou a pružnou. Takto pomáhají zvýšit intenzitu sexuálního prožitku u ženy.
Mangostan – celkově harmonizuje, posiluje a zvyšuje vitalitu.

Jak zharmonizovat a zvýšit chuť na sex u muže

Sibiřský ženšen (Eleutherococcus senticosus) – pomáhá zvyšovat celkovou životní energii. Stejně se podílí na zvýšení kvality erekce a sexuálního prožitku u mužů.
Korejský ženšen (Panax ginseng) – zvyšuje okysličování organismu, dodává mužem celkovou životní energii, což se odrazí i na jejich sexuálním zdraví.
Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) – harmonizuje nervový systém, čímž příznivě ovlivňuje sníženou chuť na sex způsobenou nadměrným stresem. Rozchodnice navíc harmonizuje sexuální funkce u obou pohlaví.         Mangostan – celkově harmonizuje, posiluje a zvyšuje vitalitu.

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.