Syndrom karpálního tunelu – útlakový syndrom

Dobrý den,
známá trpí ucpáváním karpálních tunelů. Někdo jí říkal, že to souvisí s usazováním vápníku, ale na internetu jsou jiné informace. Mohla byste mi upřesnit o co jde a jak je možné to léčit pomocí produktů calivita?

Dobrý den,
Syndrom karpálního tunelu je tzv. útlakový syndrom – v tomto případě útlak až poškození středního nervu (nervus medianus) v oblasti zápěstí , kde nervy, cévy a šlachy prochází zúženým kanálem – tunelem – pod příčnými zápěstními vazy. Pokud je v tomto prostoru z nějakého důvodu málo místa, vzniká útlak, který se nejdříve projeví postižením nervu.
Příčiny vzniku : jsou rozmanité, ale většinou sy karp. tunelu vzniká po úrazech a zánětech v oblasti zápěstí, zmnožením kloubní výstelky v zápěstí při evmatoidní artritidě, zánětem procházejících šlach, při metabolických a endokrinních poruchách – cukrovka, poruchy štítné žlázy, při infekcích – septická artritida, borelióza, tuberkulóza, při nádory této oblasti – lipom, hemangiom, gangliom, ale i po přetížení , resp chronickým přetížením – při určité práci – profesního poškození z přetěžování .
Je třeba odlišit postižení nervu v jiných oblastech v jeho průběhu ( krční páteř, rameno, loket). Podle klinického nálezu a subjektivních příznaků , spolehlivou metodou je EMG ( elektro-myografie), kdy pomocí měření rychlosti vedení vzruchů v nervu zjistíme zpomalení vedení v průběhu karpálním tunelem.
Příznaky jsou : bolesti a trnutí prstů rukou – hlavně 1.-3. prstu , někdy i 4. prstu , často bolí i v klidu a v noci.
Pomoc doplňky stravy CV se řídí příčinami vzniku a symptomy (příznaky).
Vzhledem k tomu že nejčastěji se setkáváme s revmatoidní artritidou jako příčinou, doporučuji: Green Health 3×2 tabl. s jídlem, Noni 3×2 pol. lžíce na lačno, Protect 4 Life 1 – 1 – 0 tabl. denně s jídlem, Super Soya Lecitin 3 x 3 kapsle denně s jídlem. Vše užívat min. 3 měsíce.
Při jiných příčinách jak byly výše uvedeny je ovšem léčba jiná. Musela by se zjistit příčina, pak jsem schopna radit.
S pozdravem
MUDr. Jana Jelínková

Zdroj: http://www.calivita.cz/experts

Rubriky Poradna zdarma | Napsat komentář