*Tarotové karty – živoucí brány k intuitivní mysli

Většina dnešních dospělých byla vedena k následování nějakého vnějšího systému nikoli své intuice. Intuitivní mysl se ve světě vnějších struktur může jevit spíše jako komplikací a působit až „nedostatečně“, neb má jiné základy než jsou právě různé vnější struktury – které jsou pro „neintuitivní“ mysl tak důležité.

Mysl bez propojení s intuicí má nepříliš proměnlivou mapu, které se drží. Tou mapou jsou naše zvyky, přesvědčení, názory, očekávání… Na některé z nich jsme si zkrátka zvykli, k dalším nás dovedli druzí a k dalším jsme dospěli sami po vlastních zkušenostech.. Ať tak či onak, jde o myšlenkové vzorce, které mají kořeny v minulosti nebo vychází z představ o budoucnosti.

Každá mysl potřebuje mapu, i ta intuitivní mysl. Mapou pro intuitivní mysl však nejsou naše vzorce myšlení, ale naše intuice, což je mapa “živá” – propojená s přítomností. Proudí skrze ní informace od naší duše i k naší duši. Skrze intuici však můžeme komunikovat nejen se svojí duší, ale i s duší nějaké jiné živoucí bytosti.

Spojení s intuicí nám naše „běžná“ mysl může bránit (vzorci, otisky), ale samozřejmě nám může i pomáhat se se svou intuicí propojit. Intuice dokáže kdykoli reagovat na to, co nějaký náš smysl či mysl předloží – odpovídá na naše otázky, vjemy i nám pomáhá spojit se s nejrůznějšími nástroji či bytostmi, které nám komunikaci s ní nebo naše “úkoly” zjednodušují či projasňují.

Osobně ráda ráda komunikuji s tarotovými kartami, éterickými oleji a krystaly. Vše vnímám jako živé bytosti neboli živoucí entity s vlastním vědomím, s kterými se můžeme spojit a na určité úrovni komunikovat..

V takovém případě se z těchto “nástrojů” stávají naši učitelé nebo dokonce partneři a pomáhající nám vnímat, tvořit či jinak naplňovat záměry naší duše a naší cestu.

Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak druhé naučit vnímat tarotové karty, když sama tarotové karty nevnímám odděleně a místo abych v nich já “četla”, tak ony ke mně promlouvají – a to způsobem, který vůbec nemusí odpovídat tomu, co se kde o kartě někde dočteme. Dlouho jsem byla přesvědčená, že tarotové karty mám zkrátka “dar číst”, ale ono to tak úplně nebylo :-) I já se jim dlouho věnovala na úrovni své mysli a vstřebávala o nich informace a všímala si různých souvislostí a až později jsem je začínala vnímat skrze svojí intuicí. A ještě déle mi trvalo přestat do samotného výkladu plést své vzorce myšlení ovlivněné svými nezpracovanými emočními otisky :D

Ať je váš důvod, proč se zajímáte o tarot jakýkoli, vždy s tím souvisí “vnitřní touha” jasněji porozumět sám sobě a spojit se se svým srdce či vyšším já skrze intuici intuici. Věnujte se tedy tarotu (nebo čemukoli, co vás nějakým způsobem přitahuje, zajímá, baví) a současně i intuitivnímu vnímání a porozumění (a tomu, proč někdy té intuici raději nerozumíme)  ;-)

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Intuitivní tarot | Napsat komentář

Napsat komentář