Vonné esence a zdraví

Přestože se o tom zatím příliš nemluví a řada lidí si to vůbec nepřipouští – esenciální (někdy se jim říká éterické) oleje patří mezi to nejmocnější, co nám příroda poskytuje pro obnovení a rozkvět našeho zdraví i celého svého života. Esenciální oleje jsou koncentrované kapaliny, které se získávají z květů, trav, plodů, listů, kůr, kořenů, jsou často předlohou pro výrobu chemických léků. I moderní medicína využívá poznatky o jejich mimořádných účincích a snaží se tvořit jejich umělé “kopie”. Stejně tak potravinářský průmysl napodobuje jejich vůní a chutí, které mají vliv na lidské emoce. Ať se však snažíme napodobit “živou esenci” jakkoli, nikdy z ní skutečně živá esence není. Tak tomu bývá často také u samotných esenciálních olejů – mohou vám příjemně vonět, ale životadárná a léčivá esence v nich v podstatě není.

Čistých esenciálních olejů, které tou životadárnou esencí naopak doslova září, si velice váží všichni, kteří s ní mají vlastní zkušenost, vlastní prožitek. Čisté esenciální oleje působí nejen na tělesné – buněčné úrovni, ale také na emocionální, psychické a duchovní. Harmonizují lidskou bytost jako celek.

Většina běžných léků se užívá jeho polykáním, tedy lék se dříve nebo později dostává do trávicího traktu, jehož obsah s lékem reaguje a účinky léku ovlivňuje. Mimo to sám o sobě chemický lék ovlivňuje také vnitřní prostředí, kde způsobuje nerovnováhu a často v organismus způsobuje ještě větší překyselení.

Esenciální olej naopak dodávají kůží nebo inhalací (například přímo z vlastních rukou) se vám esence dostává přímo do krevního oběhu. To má za následek téměř okamžitý účinek. Krom toho tím získáváte do těla důležité zásadité  prvky v naprosto přírodní formě.

Kvalitní esenciální oleje jsou nosiči světla a předávají nám řadu informací. Na stránkách PřírodníCestou.cz se nyní budu věnovat i těmto přírodním pokladům, které mají kromě léčivých účinků také velký duchovní rozměr :-)

 

Rubriky Aromaterapie | Napsat komentář

Napsat komentář