Anežka: Jsou doplňky stravy CaliVita “drahé”?

Někteří z vás se mě občas ptají na to, proč nabízím právě produkty CaliVita a jestli bych jim nedoporučila nějaké „levnější“.

K tomu mohu vždy říci jen tolik, že nemohu nabízet a doporučit něco, s čím sama nemám zkušenost. Snažím každému poradit, jak nejlépe sama cítím. Péče o tělo a mysl pro mě osobně není jen o výživě nebo doplňcích stravy, ale to myslím každý, kdo se mnou komunikoval ať formou konzultace nebo třeba jen tady v komentářích, už ví… Vždy se snažím lidi směrovat k tomu, aby si uvědomili 2 důležité věci a těmi jsou:

1. Odpovědnost za svůj život

2. Podceňovaná důležitost sebelásky (někdo toto slovo nemá rád, ale je to v podstatě to samé, co lze popsat slovy – vážit a respektovat si sám sebe)

a od toho odvíjeli vše ostatní. Kdo dokáže plně převzít odpovědnost za svůj život a má se doopravdy rád, ten začne vnímat život na úplně jiných úrovní, protože ví, že tvůrcem svého života je jen on sám a nemá smysl svůj život tvořit s obavami a strachy, že na něco nemám nebo nebudu mít, že se mi něčeho nedostane v potřebném množství nebo že si něco nezasloužím. Můžete mít vše, co ve svém životě mít chcete a není to o penězích jako takových, ale o vašich myšlenkách a přesvědčení.

K firmě CaliVita jsem se nedostala přes žádný kurz výživových poradců, ale díky těmto kurzům jsem věděla, na co se mám při výběru těch opravdu kvalitních doplňků stravy zaměřit a jak je užívat, aby měly požadovaný efekt. Pravdou také je, že těch skutečně kvalitních zase tolik není, a i když to zní trochu protestně, tak v klasických lékárnách je zkrátka neseženete… Ale zase mají spoustu peněz na reklamy, že? :-)

Produkty CaliVita mě přesvědčily „na vlastní“ kůži a musím přiznat, že já osobně jsem produkty CaliVita vlastně nikdy nepovažovala za příliš drahé. I v dobách , kdy jsem byla na mateřské nebo jsme byli v ne příliš růžové finanční situaci, tak na doplňky, o které jsem byla přesvědčená, že potřebujeme, vždy peníze byly.

A zejména díky synovi jsem se zaměřila v tomto směru pouze na skutečnou kvalitu, protože na něm jsem experimentovat chuť opravdu neměla a nemám, tudíž  vůbec nepřemýšlím nad tím, že bych sháněla nějaké „levnější“…

Když jsem se nad tématem dnešního článku zamýšlela, došlo mi, jak velmi „relativní“ je to, co považujeme za „drahé“. Mnohdy je to řečeno až tak, že je to příliš drahé či dokonce „zbytečně“ drahé..

Než jsem začala s plně živou stravou dopřávala jsem si několikrát do roka jaterní kůru, Rhodiolin (ten je opravdu skvělý a jeho účinnost výjimečná), AC-zymes nebo třeba pupálkový olej Primrose oil. Když jsem měla pocit, že potřebuji pročistit, užívala jsem Spirulina Chlorella max (ta je vhodná například i během kojení), Pure Yucca nebo Nopalin. Během těhotenství i kojení jsem popíjela nápoje z Liquid Chlorophyll (a pro maminky – mléka jsem měla dost a dost)

Liquid chlorophyll syn popíjí dodnes, stejně jako mu dopřávám kvalitní probiotika ProbioBalance nebo dle potřeby různě střídám Organic Noni (můj  favorit pro děti jakéhokoli věku), Samburex, případně přidávám ještě Liquid C.

Jako je v „klasické“ lékárničce většiny lidí Coldrex, u nás je tam C 1000, Vrba bílá, Vir Ago, ImmuAid a ParaProtex.

Přestože můj manžel je značný „přírodňák“, vždy mi nahlásí,  když dochází „jeho“ denně užívané C 1000 a Liver Aid… A kdo mého manžela zná, ví jak velký samorost to je. Ten se nedá do ničeho vmanipulovat a kdybych mu cokoli „cpala“ já, tak to z principu odmítne.. :-D

Takže cena čehokoli je vždy velmi velmi relativní, a i když jsem tomu
sama ještě relativně nedávno nepřikládala takovou váhu, tak dnes vím,
že do svého života si přitáhnete přesně takovou kvalitu, kterou si
myslíte,že si zasluhujete.

Za kvalitou produktů, které doporučuji, si stojím a pro svojí
rodinu zkrátka nic “levnějšího” nechci, protože vím, že v tomhle
případě je cena naprosto úměrná kvalitě…

K tomuto tématu doporučuji také přečíst články:
Víte jaký je rozdíl mezi syntetickým a přírodním potravinovým doplňkem?

Jsou doplňky stravy nezbytností nebo vyhazováním peněz?

Rubriky Přírodní doplňky stravy | 6 komentáře

6 komentářů u Anežka: Jsou doplňky stravy CaliVita “drahé”?

Napsat komentář