Aromaterapie pro podporu studia, učení a paměti

Aromaterapie díky přímému spojení s limbickým systémem, pomáhá vytvářet nové cesty a možnosti v mozkové paměti. Konkrétní esence v difuzéru (nebo aromalampě) v čase studia pomáhá vůní ukládání informací do mozkového centra a poté jejich vybavování. To je zvláště vhodné pro studenty, kteří se učí na zkoušky a potřebují dostat do paměti velké množství informací. Chcete-li používat tuto techniku, vyberte si z esenciálních olejů – bazalka, bergamot, citron, citronová tráva (lemongrass), máta peprnou nebo rozmarýn.

Můžete si také nakapat několik kapek esenciálního oleje na kapesník a v době testu nebo zkoušky vdechnout vůni z kapesníku. Možností je také připravit si z esence vonnou vodu a mít jí u sebe v malém rozprašovači.  Pomůže vám to dostat z paměti informace, které jste se učili při stejné vůni. Samozřejmě, nelze spoléhat pouze na tuto metodu, ale může to být příjemná a zároveň i uklidňující podpora.

Potíže s učením a se soustředěním

Je jasné, že to, co nás zajímá nebo to, co je nám zajímavě a poutavě předáváno, se nám učí o poznání snáze než to, co nás nezajímá nebo je předáváno stylem, který nám nesedí – a to ať se to týká dětí nebo dospělých. Při potížích s učením hraje důležitou roli také schopnost (a ochota ;-) ) udržet na tématu svojí pozornost. Bdělost soustředěnost a vnímavost podpoří esenciální oleje- skořice, zázvor, rozmarýn, černý pepř nebo bergamot.

Účinnou pomocí mohou být také aroma masáže éterickými oleji, které jsou vhodné zejména, když se společně s učením dostavuje náladovost, apatie, frustrace. Masírujte zejména oblast ramen a šíje, kde stres a napětí způsobuje ztuhnutí. Neklidné a vztekající se děti také uklidňuje masírování chodidel.

Pro podporu schopnosti více si odpočinout a lépe se soustředit jsou vhodné esenciální oleje – růže, kadidlo, levandule, heřmánek a ylang ylang. Můžete také přidat pár kapek do teplé koupele v kombinaci s mořskou solí, aby olej nezůstal pouze na povrchu vody. Esence  mohou  pomoci snadněji zpracovat náročné chvíle svým působením na emoční centrum.

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Nezařazené | Napsat komentář

Napsat komentář