Borelióza – lymská borelióza – příznaky, příčiny a přírodní léčba

Lymská borelióza je nemoc, která se poslední roky objevuje stále častěji. Boreliozu způsobují bakterie, které se přenáší klíšťaty.  Hlavním důvodem vzniku onemocnění však nejsou bakterie, ale nedostatečná funkce imunitního systému a přetížená játra.

Psychické/dušení příčiny

Za duševní/psychickou příčinou boreliozy je považováno neakceptování nějaké změnu uvnitř nás samých. Borelioza představuje pro člověk výzvu vypořádat se s tématy, která mu nejsou příjemná.

Nemoc většinou probíhá ve 3. stádií. Jejich příznaky jsou:

1. Tři dny až tři týdny po zakousnutí klíštěte mohou (ale také nemusí) objevit  se objevit příznaky jako je horečka, vyrážka, nevolnost až zvracení, zimnice, které odezní. Velmi často se borelioza projevuje jako běžná chřipka, slabost, celková únava.

2. Týdny i měsíce může trvat než se objeví další  příznaky, kterými mohou být otoky mízních uzlin, ochrnutí obličejových nervů, zbytnění sleziny, prudké bolesti hlavy nebo nepravidelný srdeční rytmus či zánět mozku a míchy.

3. Po několika měsících i letech se mohou objevit bolesti a otoky kloubů, ztuhlost krku nebo chronické bolesti hlavy.

Antibiotika zabírají pouze v ranném stádiu, později je nemá smysl užívat.  

Přírodní léčba

  • Posílení imunity – zu podpoříte rostlinami s protibakteriálními účinky. Výbornou kombinací je v tomto případě česnek s petrželíGarlic Caps with Parsley a speciální komplex rostlin s protiparazitovými účinky ParaProtex.
  • Vytvoření ochrany proti zánětu – Jednou možností je enzymoterapií, kdy tělu dodáte kvalitní trávicí enzymy –  Digestive Enzymes. Jinou účinnou volbou mohou být také nenasycené mastné kyseliny – Omega 3 nebo pupalkový olejEvening Primrose
  • Tělu dodejte také silné antioxidanty a doplňte příznivé střevní bakterie probiotika.
  • Dopřejte zatěžovaným játrům jaterní regeneraci.

Přes zdánlivé vyléčení se viry také často v těle zapouzdří a v případě oslabené imunity (například při stresu) se znovu zaktivují. Jediným možným způsobem, jak se takových virů zbavit je nastolit v těle prostředí, v kterém nepřežívají. Doporučuji minimálně protiparazitovou kůru a následně zabránit překyselenému organismu.

 

 

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Napsat komentář

Napsat komentář