Jaro

Na jaře začíná život, ze semínek vyrůstají rostliny a stromy. Dle čínského celostního přístupu k životu k jaru náleží prvek dřevo (někdy se tento element překládá jako „strom”) a jde o rostoucí energii. Jaro je doba rozkvětu a růstu, čas plný energie a příslibů, jsou to také začátky směřující k budoucnosti a toužící dosahovat cílů, naplňovat svůj potenciál. Je to čas plný nadějí a tužeb. Svět se probouzí a my plánujeme, co všechno chceme zvládnout. Svou energii směřujeme ven.

Jarní element dřeva symbolizují v našem těle játra a žlučník, ze smyslů mu pak náleží zrak. Játra jsou zodpovědná za celou řadu tělesných funkcí. Produkují množství hormonů, vyrábí žluč, ovlivňují kvalitu krve, zajišťují detoxikaci organismu apod. Poruchy jater mohou mít proto velmi dalekosáhlé následky. Rozhodně se vyplatí o svá játra náležitě pečovat.

Podpořte svá játra a zvyšte tak svojí energii

Máte pocit, že nedokážete plně využít toho, co vám život nabízí? Uzavíráte se před radostnou životní energií, která nepronikne naši zatvrzelou slupkou. Lidé s oslabenými játry jsou neohební, přízemní a sevření minulostí.

Zregenerujte svá játra a osvěžte tak mysl novými idejemi, tužbami a vizemi. Zdravá játra vám pomohou roztáhnout křídla, vytříbí vaši představivost a navrátí ztracenou životní energii. Navíc i příroda regenerační procesy jater na jaře energií dřeva podpoří.detoxikace-jater

Na jaře je potřeba otevřít se slunci a novému zrodu. Je to čas, kdy si máme dát další šanci, odpustit si minulé nezdary, již se jimi nezabývat a snažit se vše, co se nám nepovedlo udělat znovu a lépe. Jaro nám dává sílu nelámat nad svým životem hůl.

Stravování v období jara

S přicházejícími teplejšími dny je na čase odlehčit svůj jídelníček, z nějž by měla zmizet příliš solena a kořeněná jídla a také co nejvíce omezit tepelné úpravy.

Dopřejte výživu svým játrům a ta se vám odmění vitalitou a energii k realizování vašich tužeb.

Rubriky 5 elementů a zdraví, Podle ročních období | 2 komentáře

2 komentáře u Jaro

Napsat komentář