Naše zahrada

Stromové šperky a esence vznikají díky prostoru, kde žijeme – na okraji lesa na 1,5 hektarovém pozemku na úpatí vrchu Radyně u Plzně. Zahrada vznikla v 50 letech na základě projektu vypracovaném zahradním architektem jako jakési arboretum – živá sbírka dřevin.

Je krásná, přírodní, stromová, s ovocným sadem, loukou, ohraničená vzrostlými stromy, řada nemístního původu (v okolí jiné takové nerostou). Na zahradě se v různě hojném počtu vyskytují z ovocných stromů zejména jabloně, dále švestky, třešně, hrušky. Z listnatých jsou zde lípy, břízy, ořešáky, javory, duby, kaštany, buk, hloh, lísky, bezy, habry, topoly, jasany. Z jehličnatých borovice, modříny, smrky, jedle, je zde například i keřový tis a stromová túje.

Zahrada má své specifické mikroklima. Je výjimečná nejen rozlohou (v místě, kde se nachází), ale zejména svým složením a energií.   Já zde bydlím od roku 2004. S některými stromy jsem úzké spojení hned (mezi ně patří zejména velká bříza u domu), s některými vzniklo spojení až po nějaké době zde strávené.

Dřevěné šperky vznikají ze suchých větví stromů ze zahrady, esence z napojení na stromy.

 

Rubriky Stromy | Napsat komentář

Napsat komentář