Nemocná játra = potlačené emoce

Tělo je zázračný systém, který se dokáže v podstatě sám postarat o svůj hladký chod, včetně potřebného “servisu” – očisty a regenerace. Klíčovou roli v tom sehrávají naše játra, která jsou na fyzické úrovni hlavním centrem pro zpracování potravy, na úrovni duševní jsou játra hlavním centrem pro zpracování našich emocí. V obou případech dochází k přeměně v energii, která se buď zapojí do vyživovacích, regeneračních na úrovni těla nebo tvůrčích procesů na úrovni mysli nebo je někam uložená. V případě potlačených emocí dochází k “uložení” v játrech a tím vzniku energetické nerovnováhy v nich. To ovlivňuje celkový stav jater, všechny jejich funkce a také naše reakce na vše, s čím se setkáváme (zejména na to, co je pro nás z nějakého důvodu “citlivé” a vyvolává to v nás nějaké emoce)

Játra tedy zásadním způsobem ovlivňují nejen zdraví našeho fyzického těla, ale také náš psychický stav.

K potlačování emocí jsme často vedeni již od dětství a řada lidí emoce potlačuje velmi často v domnění, že pak budou druhými lidmi přijímáni. Emoce jsou však pouze ukazatelem toho, že něco, co emoci vyvolalo, vnímáme přes zamlžený filtr – emoce nám naopak mohou pomoci vnímat a tím i léčit náš limbický otisk. Když emoci potlačíme – nepomůžeme si. Možná se nám v dané chvíli uleví, ale k tomu rozmotávání nás to povede stejně, tedy zcela jistě se do situace, která v nás podobnou emoci vyvolá, opět dostaneme.

A protože fyzická i psychická úroveň jsou úzce propojené, když začneme vnímat a uspokojovat potřeby svých jater – podpoříme jejich očistu, výživu a regeneraci (a tím i kvalitu naší krve) – začneme také “čistěji” vnímat – sebe i vše kolem nás. Což znamená, že si začneme uvědomovat, že důvodem, proč se vlastně v některých situacích cítíme podráždění není to, co vidíme, slyšíme nebo čeho jsme nějak jinak účastni, ale my sami – naše vlastní vnímání a stálé hodnocení a srovnávání.

Přirozeně fungující játra nám pomáhají vnímat a přijímat svět takový jako je svět, bez “zamlžení”. Zdravá játra nás vedou ke zdravému zpracování našich emocí – porozumění jejich poselství – a tím také k tvoření života, který nás naplňuje a dává smysl. A naopak – přestaneme-li s hodnocením a posuzováním sebe i druhých, velmi tím prospějeme svým játrům :-)

Kromě účinné očistně-regenerační jaterní kůry je třeba se změřit na mentální vzorce a emoční otisky s nimi spojenými. Tomu se věnuji ve Spirálách života, při výkladech energetického otisku. Aktivaci a spolupráci s harmonickými energetickými otisky se věnujeme v klubu Harmony with heart.

www.PrirodniCestou.cz

 

Rubriky Játra, žlučník, Přírodní léčba nemocí | Štítky , , | 2 komentáře

2 komentáře u Nemocná játra = potlačené emoce

Napsat komentář