Parazité, 2. díl – Jak působí paraziti na vědomí nakaženého člověka

Kromě toho, že parazit zjevně poškozuje organismus, působí také na vědomí nakaženého člověka. Není důležité jakým způsobem, zda působením toxinů nebo jinou cestou, podstatné je, že vědomí skutečně ovlivňuje, i když se tomu nechce věřit.

Mnozí cizopasníci doslova manipulují se svými hostiteli. Není to žádná fantazie, že do člověka vleze nějaká stvůra a začne ho ovládat. Ruská bioložka Jelena Krasnova o tom napsala, že největší dokonalosti v manipulaci svého hostitele dosáhl parazit Disroceolium lanceatum, jehož larvy žijí v mravencích, ale posledním hostitelem jsou nejčastěji ovce a skot. Larvy mění chování mravenců. Drážděním mozku způsobí, že mravenec vyleze na stéblo trávy a tam se zaklesne. Tím ses zvyšuje možnost, že skot společně s trávou sežere i mezihostitele. V horkém počasí, kdy mravenci hrozí, že na slunci uschne a zahyne, parazit zeslabí sevření, aby mravenec mohl slézt a ochladit se.

A co dělá se svými hostiteli parazit Toxoplasma gondie? Tento prvok, jehož mezihostitelem je myš a hlavním hostitelem kočka, ovlivňuje reakce lovených myší. Usídluje se v části mozku, jež odpovídá za vnímání zápachu kočičí moči. Jakmile tento zápach ucítí nenakažené myši, ihned utíkají, ale infikované naopak přitahuje.

U člověka můžeme uvést následující příklad. Jestliže někdo neustále mluví sprostě (nenadává, protože se zlobí, ale mluví vulgárně, aniž by si to uvědomoval), rozhazuje kolem sebe špínu (klidně odhodí prázdnou láhev nebo papír) a celkově je negativně naladěn, můžeme s naprostou jistotou říci, že má červy. Paraziti se mohou šířit nečistotami, a to jak přímo, tak nepřímo v přeneseném smyslu.

Zpracovala: Petra Šarmová

Zdroj: Vadim Zeland, Ovlivňování reality X

Parazité, 3. díl – Jak se přítomnost cizopasníku také může projevovat a jak je vyhnat?

Parazité, 1. díl – Proč chtít tělo bez parazitů

Protiparazitová kůra – účinně proti parazitům

Článek byl originálně zpracován a vydán na www.Rozkvest.cz. Šíření článku je možné pouze v nezkrácené a neupravené podobě včetně této poznámky a se všemi aktivními odkazy. Díky :-)

Rubriky Bez parazitů, plísní, virů,..., Překyselení organismu, Překyselení, parazité, Přírodní léčba nemocí | 2 komentáře

2 komentáře u Parazité, 2. díl – Jak působí paraziti na vědomí nakaženého člověka

Napsat komentář