Představte si, že trápení už odeznělo

Tentokrát si můžete přečíst ochutnávku z knížky Sára, kniha druhá od Esther a Jerry Hicks.

„Táta přišel o práci, Šalamoune. Říká, že si zas radši pronajme nějakou farmu, než aby byl závislý na rozmarech bůhvíjakého šéfa, který dá přednost tomu, aby v obchodě pracoval jeho nezodpovědný synáček místo schopného dospělého, na kterého se může spolehnout.“

Aha, pravil Šalamoun. Za těchto okolností je přirozené, že tvůj otec je rozhořčený. Ovšem dané situaci to nijak nepomůže. Jeho nepříjemné

Sárar, kniha druhá

pocity to všechno ještě zhorší. A je naprosto přirozené, že i ty jsi kvůli tomu rozmrzelý, Sethe, protože se to týká i tvého života. A je také přirozené, že i ty, Sáro, se kvůli tomu trápíš, protože to má vliv i na tvůj život.

„Ale co s tím můžeme dělat, Šalamoune?“ vyhrkla Sára. „Dá se s tím přece něco dělat, nebo snad ne?“

Jistěže dá, Sáro. Máte mnohem větší schopnost pozitivně ovlivnit běh událostí, než si vůbec uvědomujete.

„Ale Šalamoune, vždy jsme teprve děti, jak můžeme…“

Šalamoun Setha přerušil. Jeden jediný člověk, který je napojený na Proud, má víc síly než milion těch, kteří nejsou.

Seth se Sárou na sebe zůstali koukat. „Myslíš, že dokážeme někoho přimět, aby udělal něco, co udělat nechtěl?“

Ne tak docela. Vaším úkolem není vymyslet, co přesně se má udělat a jak se to má udělat. Na vás je jenom přestavit si výsledek, který všem přinese radost a štěstí – a Zákon přitažlivosti se postará, aby se z vaší představy stala skutečnost.

„Jak myslíš to všem? To jako i pro toho starého sobeckého Bergheima a jeho povedeného synátora?“

Sethe, tvoje zatrpklost je možná za těchto okolností přirozená, ale obrací se proti tobě. Vzpomeň si: když cítíš zlost a vztek, znamená to, že nejsi napojený na Proud pohody. A když nejsi napojený na Proud, tvůj vliv se stává bezvýznamný.

Seth byl zticha. Věděl, že to jim Šalamoun opakoval už mnohokrát.

Nesnažte se přijít na to, jak by se to mělo odehrát. Jen si představte, že toto trápení už odeznělo a všechno je v pořádku. Předpokládejte, že se společně se Sárou dál scházíte ve stromovém domě a že máte čím dál tím lepší život. Zapátrejte v duchu po nějakých příjemných myšlenkách a držte se toho dobrého, co vás napadne. A když přijdou nějaké jiné myšlenky – jako že zpočátku určitě přijdou – jen se uvolněte, nechte je, ať zase odejdou a dál se soustřeďte na takové myšlenky, ze kterých máte dobrý pocit. A jen sledujte, co se bude dít.

„Šalamoune, ty nám pomůžeš?“ zeptala se Sára přímo.

Pomoc přijde z nekonečných zdrojů a může mít nekonečně podob. Budete překvapeni, odkud odevšad získáte podporu pro uskutečnění svého přání. Napřed však musíte být s tím přáním vibračně zajedno.

Sára se Sethem se po sobě podívali. Věděli už, co to znamená vibrační jednota, vzpomněli si na prizma v ateliéru, na zápach zkažených vajec a na požární sirénu… a oběma bylo o poznání lépe.

„To zvládneme“ řekli oba jednohlasně a pak se rozesmáli.

Jistěže zvládnete, pronesl Šalamoun.

„Šalamoune,“ zeptala se Sára, „víš, jak jsi nám říkal, že vesmír odpovídá na naše vibrace? A že se o to stará Zákon přitažlivosti? Chtěla bych vědět, jestli funguje rychleji, když se to týká něčeho, co si opravdu moc přejeme. Protože třeba to s tím naším stromových domem se odehrálo hodně rychle, jako nějaká magie.“

Pokaždé se to odehrává rychle, ať je to něco zdánlivě malého, nebo velkého. Vytvořit hrad je stejně snadné jako vytvořit knoflík.

Užijte si to. Snažte se přestavit si co nejlepší výsledek. Ale neřešte, co učinit, aby se to stalo. Jak se to stane, kdo nám pomůže, kdy se to stane nebo kde, to všechno vynechejte. Soustřeďte se jen na to, co opravdu chcete a proč to chcete. A ze všeho nejvíc vnímejte pocit úlevy. Všechno tu bude v pořádku

Úryvek z knihy Sára, kniha první si můžete přečíst zde: Proč přitahuji to, co nechci

Ukázka z knihy: Esther a Jerry Hicks, Sára, kniha druhá, Synergie 2013

Zpracovala Petra,  www.PrirodniCestou.cz

Šíření tohoto originálně zpracovaného článku je možné pouze v nezkrácené a neupravené podobě včetně této poznámky a se všemi aktivními odkazy.

Rubriky Úryvky z knih | 1 komentář

1 komentář u Představte si, že trápení už odeznělo

Napsat komentář